Evolutia preturilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evolutia preturilor

    Vale46 posta in 15.01. 2007
    Acestea sunt noile preturi pentru modelele Honda:

    Jazz
    1.4i-DSi M/T 11.680
    1.4i-DSi CVT 12.180

    Civic Sedan
    1.8i-VTEC ES M/T 16.480
    1.8i-VTEC ES A/T 17.380

    Civic 5D
    1.8i-VTEC Sport M/T 16.480*
    1.8i-VTEC Sport A/T 17.380*
    1.8i-VTEC Executive M/T 18.480
    2.2i-CTDi Sport M/T 20.980*

    *In cazul in care exista optiunea: "Scaune fata incalzite", pretul va fi mai mare cu 200 Euro

    Accord
    2.0i-VTEC Comfort M/T 15.980
    2.0i-VTEC Comfort A/T 16.980
    2.0i-VTEC Executive M/T 18.980
    2.0i-VTEC Executive A/T 19.980
    2.4i-VTEC Executive A/T 22.480
    2.2i-CTDi Sport M/T 21.280
    2.2i-CTDi Executive M/T 24.180

    CR-V (2006)
    2.0i-VTEC Executive M/T 23.380

    Preturile sunt exprimate in EURO si nu contin TVA.
    Preturile includ taxele vamale (acolo unde este cazul).

    NOTA: Lista de mai sus are caracter informativ iar pentru confirmarea celor afisate va rugam sa ne contactati (vanzari@hondaauto.ro)

    si in 10.07.2009 copy/paste de pe siteul oficial:
    opa, nu a tinut faza cu copy/paste revin:

    http://www.honda.com.ro/pricelist.php

    cam asta e.
    pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

  • #2
    Da, sunt cu 4-500 de Euro mai mult. Si?

    Nu e ala siteul oficial, dar preturile sunt corecte.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • #3
      Originally posted by Delphi View Post
      Nu e ala siteul oficial, dar preturile sunt corecte.
      E site-ul CM.
      Oricum, la HTRo, spun despre 5D Executive ca A/C-ul nu e dual-zone. Ceea ce, sa-mi fie cu iertare, da' e complet gresit. Nu de alta, da' chiar sunt in tema
      B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
      Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

      Comment


      • #4
        La unele modele pretul e cu 4-500 euro mai mare, la Accord e cu vreo 5000 mai mult. Vorbesc de Confort 2.0i MT. Stiu ca e modelul nou, dar nu e cu nimic mai bun decat ala vechi (poate chiar din contra), deci mie personal mi se pare enorm... Cu banii aia (~24000 euro) iti luai 2.4 Type S nou nout modelul anterior si sa il vad eu pe ala care zice ca e mai marfa un 2.0i Confort modelul nou...

        Eu am 2.0i Confort modelul anterior si sunt super incantat de el. La vremea aia era best deal absolut. Modelul nou e mai moale (parere obiectiva - motor), mai urat (parere subiectiva) si mult mai scump... Si tinand cont ca Honda nu face reduceri, pe criza asta la banii aia ai alte optiuni, cat de fan Honda ai fi... Pacat!
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment


        • #5
          Pe de alta parte, FN2-ul (non face-lift) e aproape la aceiasi bani la care am luat-o eu pe-a mea, FK2 Executive. Si crede-ma ca oricat de misto ar fi plafonul panoramic si celalalte briz-briz-uri de pe FK2E-ul meu, mult mai misto este motorul de pe FN2, suspensiile, scaunele etc etc etc
          B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
          Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

          Comment


          • #6
            din ce vad eu numai dezamagire, poate tine si criza, astfel incat sa mai coboare obligati preturile si la noile modele Honda cat despre amarata noastra de tara, io nu stiu cand am intrat si daca vom iesi vreo data din criza, parerea mea pur si simplu subiectiva;
            dar pana una alta...
            pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

            Comment


            • #7
              Stiti cum se spune: fiecare doarme dupa cum isi asterne.
              In cazul de fata, vanzarile sunt pe masura preturilor, numai ca invers.
              Si cine iese sifonat de aici?
              Clientul care stramba pe buna dreptate din nas si dealerul care-si vede afacerile in pom si pomul in aer.
              Pana acum, slabe sperante sa se treaca de 1000 buc vandute anul asta (eu zic ca-s norocosi daca ating 1000).
              Bine ati revenit in trecut.

              Comment


              • #8
                Calculul e simplu, cel putin la mine. Eu am dat in jur de 18.400 euro pe masina la un curs de 3.7 RON pe euro, face aproximativ 68.000 RONi
                Acum e aproape 20K Euro Sedanul la dealer-ul meu (pre-facelift) la un curs de 4.2 RON pt 1 Euro de unde rezulta un pret de 84.000 RONi deci o diferenta de peste 150 de milioane, sper sa nu fi gresit pe undeva.
                I rest my case.
                Chiar ma mira cum de se mai vand, pt ca mai apar sedanuri noi in oras, si dealer-ul imi confirma ca se mai vad inca.
                Personal consider ca sunt mult prea multi bani pt ce ofera masina asta.
                Seth
                Senior Member
                Last edited by Seth; 13-07-09, 11:24.

                Comment


                • #9
                  luna iunie e cea mai slaba din 2009

                  asta e...........
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #10
                    Daca ai tabelul pe iunie, baga-l si tu la threadul de la Power of Dreams, ca sunt curios de mai multe marci. Merci

                    Comment


                    • #11
                      inca nu l-am primit, am auzit ceva-ceva
                      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                      Comment

                      Working...
                      X