Ce leasing recomandati?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    BCR Leasing inca mai da ... asa stiam si eu
    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

    Comment


    • #47
      vezi aici:

      http://www.finzoom.ro/Credits/AutoLoans/AutoLoans.aspx
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #48
        Originally posted by Sheva_C View Post
        Revin. OTP nu da credit auto
        nu stiu daca ai incercat, dar poti intreba si la OTP Leasing.

        eu am leasing la ei si sunt destul de ok si cel putin acum un an cand am contractat eu leasingul conditiile erau destul de lejere, e drept ca intre timp lucrurile e posibil sa se fi schimbat.
        07 Honda Civic Type R Milano Red
        Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

        Comment


        • #49
          Merci de sfat! OTP ca banca e super ok, desi acum m-au cam purtat pe drumuri baietii de la credit auto. De la inceput mi s-au parut cam suspecti, stiam de la cineva de la sucursala ca nu se mai acorda, dar ei nu si nu, ca se poate acorda (la o agentie). Nu stiam ca au si leasing, nici ei n-au zis. Sa vedem ce fac cu BCR leasing si daca nu-i treaba, incerc si la OTP leasing.
          '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
          '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
          Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

          "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

          Comment


          • #50
            Leasing extern

            Este cineva care a facut leasing pentru o masina cumparata din afara - masina SH ?

            Se poate asa ceva ?
            '08 Civic 5D 1.8 M/T Sport Champagne Silver Metallic

            ex '97 CR-V 2.0 A/T Dark Blue

            Comment


            • #51
              Sincer, nu recomand nici un leasing. Nici cu creditele nu prea sunt de acord, dar nu ai ce face. Dar mai bine credit de nevoi decat leasing.
              Am vrut eu sa fac, dar invers...Sa cumpar masina din Ro si sa fac leasing-ul in Germania. Dar imi trebuiau actele masinii inainte de a mi se da banii, acte pe care nu ti le da nimeni. Pana la urma am facut credit de nevoi personale. Oricum diferenta de dobanda leasing-CNP era de doar 1-1,5%, dar este masina mea, fac ce vreau cu ea, nu e a bancii. Nu ma obliga banca la ce societate sa fac CASCO sau RCA. Partea nasoala in Ro este ca sunt f mari dobanzile la creditele de nevoi si nu renteaza.
              Ex. concret: Credit din Germania de 14630€, DAE 9%, platesc rata 250€/luna timp de 75 de luni. Dau inapoi putin peste 18000. Faceti o simulare la aceeasi valoare in Ro la un credit de nevoi si vedeti ce iese.
              Simulare leasing Romania (inainte de a lua credit in Germania): VB Leasing - avans 25% + 20% val reziduala => rata lunara inclusiv CASCO 365€ timp de 4 ani. Si toate astea la o valoare de 18900€. In mare, dupa ce termini leasingul, vei plati pe masina aprox 24700€. DAMN...
              BogdanHCT
              Senior Member
              Last edited by BogdanHCT; 25-08-09, 09:46.
              My cars:
              2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
              ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

              Comment


              • #52
                Se poate face leasing extern si pt o masina noua si veche. Trebuie doar factura (adica nu se poate lua de la persoana fizica...) si factura proforma trebuie facuta pe beneficiar firma de leasing...
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment

                Working...
                X