Un om care mai are putin pana la crima!!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un om care mai are putin pana la crima!!!!!

    Carpati Motor m-au adus la capatul puterilor. Le-am cumparat in decurs de 3 saptamani 2 masini si cu toate astea s-au purtat ca niste vanzatori ambulanti de acadele.Ultima masina o honda civic 5d 2.2 i- ctdi a venit fara scaune incalzite cu toate ca eu le-am platit-o cu acesta optiune si fara roata de rezerva si nu mi-au spus nimic de chestiile astea pana nu mi-am dat eu seama.Este cineva intre voi care are o masina asemanatoare cu scaune incalzite?Ca sa vad daca exista.Daca imi raspundeti salvati niste vieti amarate de la macel [/b]

  • #2
    Dupa tot ce s-a scris pe aici despre Carpati Motors...tu crezi cumva ca cineva chiar ar dori sa impiedice macelul? :lol: :lol: :lol:
    If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

    2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
    ex - 1986 Honda MT5
    ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
    ex - 2001 Honda Civic Type-R
    ex - 2007 Honda Jazz

    Comment


    • #3
      Nu stiu de 2.2 ctdi, dar eu la 1.8 sport am avut surpriza pe dos
      Adica stiam ca masina nu are scaune incalzite, dar dealerul (ATI) mi-a adus cu scaune incalzite. Bineinteles la pretul corect, adica cu 200 euro in plus, dar am fost f. fericit

      Oricum , numai un dealer iti poate spune daca mai exista optiunea asta pe 2.2 ctdi. Stiu ca la un moment dat nu mai era deloc. Oricum, faptul ca ai platit si nu le ai, nu e ok
      Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
      LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
      Accord 2006 2.0 ES M/T
      Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
      Raising money for...the third H

      Comment


      • #4
        Salut. Ti-am raspuns si pe pm.

        La momentul actual, scaune incalzite are 1.8 5D Executive. Din cate stiu eu, la 1.8 5D Sport, scaunele incalzite nu sunt disponibile. La diesel nu stiu ce sa-ti spun.

        Acum, in ceea ce priveste cm...si eu as vrea sa vad macel...poate as da si o mana de ajutor.... ...pentru ca, din cate vad, mai sunt inca oameni care cad in plasa lor...

        Din pacate e prea tarziu...ti-as fi recomandat dealer ca Asko (Bucuresti) sau Ati (Iasi)...( ops: scuze pentru ceilalti dealeri care va simtiti seriosi)

        E pacat ca potentialul cumparator de Honda nu se uita pe acest forum inainte de a face achizitia...

        Ce varianta ti-ai comandat la diesel?

        LE: Nici la Executive nu exista roata de rezerva...are sistemul cu spuma si compresor...ma rog, la faza cu compresorul, este o mica dilema, daca pot sa-i spun asa...mie mi-a venit fara, desi trebuia sa-l aiba, dar oamenii de la Asko mi l-au adus ulterior, fara sa ma taxeze suplimentar, desi ei l-au platit...este o problema la care se lucreaza, din cate am inteles, cu importatorul...asta este o bila alba dintr-o serie lunga pe care o incaseaza un dealer bun....
        Vreau sa-ti zic ca, initial nu stiam ca masina trebuia dotata cu compresor...am pus la un moment dat intrebarea pe forum "cum imi umflu eu rotile in caz de pana?" la care mi-a raspuns, la un moment dat, un reprezentant al dealer-ului Asko :'cum, nu ai compresor?! Rezolvam..." Si au rezolvat....Poate de la cm obtineam ceva acadele... :lol:
        '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
        ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
        ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
        CONVERSE pe http://www.frogs.ro

        Comment


        • #5
          Salut Prea Fericitule

          Ca sa raspund scurt..DA, au fost pe stoc variante Civic 5D 2.2i-CTDi Sport + Scaune Incalzite, culoare Alabaster Silver Metallic (argintiu) cu interior negru. Cred ca am vorbit cu cineva azi la tel despre aceasta problema.

          Edit: doar varianta "Sport + Scaune Incalzite" a fost dotata cu roata de rezerva provizorie in loc de kit de reparare.
          '07 Honda Civic Type-R
          '06 Honda Accord
          '08 Honda Hornet

          Comment


          • #6
            Originally posted by Ciobotaru Mihai
            ...am pus la un moment dat intrebarea pe forum "cum imi umflu eu rotile in caz de pana?" la care mi-a raspuns, la un moment dat, un reprezentant al dealer-ului Asko :'cum, nu ai compresor?! Rezolvam..." Si au rezolvat....:
            Da, Vale, despre tine e vorba!... :lol:

            Multumesc inca o data!
            '04 CIVIC 5D 1.6 VTEC (EU8), alabaster silver
            ex '08 FR-V 2.2 Executive, sparkle grey
            ex '07 Civic 5D 1.8 M/T Executive, neagra
            CONVERSE pe http://www.frogs.ro

            Comment


            • #7
              Ca si jester am 5D 1.8 cu scaune incalzite dar fara sa platesc nimic in plus

              Comment

              Working...
              X