VTEC96: ´98 Honda Integra Type-R, Championship White (DC2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu intreba de lucruri sfinte,mult prea mult cand ma gandesc(7xxx eur). Dar asta e,am vrut neaparat s-o pastrez aspirata si asta costa.Purismul asta...
    Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

    Comment


    • that's sick
      felicitari
      ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
      '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

      Comment


      • Super tare !
        Ceva filmulete n-ai ?

        Comment


        • Cel mai Type R dintre Type R-uri a primit un tratament pe masura. Maxime felicitari!!!!

          Comment


          • Originally posted by Vtec96 View Post
            Nu intreba de lucruri sfinte,mult prea mult cand ma gandesc(7xxx eur). Dar asta e,am vrut neaparat s-o pastrez aspirata si asta costa.Purismul asta...
            eu nu ma refer la intreaga investitie... sau doar partea de electronica a fost atat?!
            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

            Comment


            • Dinoc,filmulete nu am inca,abia alaltaieri am avut masina.
              Achim,asta inseamna:
              TODA:axe cu came,galerie evacuare 4-2-1,ambreaj si volanta;
              Idol Motorsport:clapeta de acceleratie,circuit de aer schimbat,catalizator sport,catback
              AEM: ECU.
              Suspensia n-am luat-o in calcul.
              Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

              Comment


              • ok... am inteles si banuiam ca asa e...
                dar vroiam sa te intreb strict ultima parte, de electronica... cat te-a dus ?!
                The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                Comment


                • Vro 2500,ECU+reglaje.
                  Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                  Comment


                  • Am citit si eu in mare parte thread-ul si vreau sa te felicit pt munca depusa.
                    Am o singura nelamurire... de ce 7xxx € pt doar 24CP? Si de ce preturile asa mari?
                    La banii aia puneam k20 si ramaneam si cu bani de benzina, nu mai vb ca vindeam motorul vechi + cutie la 3000€
                    Oricum keep up the good work.

                    Comment


                    • pur si simplu costa f mult ca sa o tii aspirata si iti zic eu ca la modificarile pe care le are nu zici ca ai "doar" 24 de cai... + ca motorul b18c unul dintre cele mai bune facute de honda , poate chiar cel mai bun , e VTEC clasic, se duce stock pana in 8500 ... si multe altele.. se potriveste cel mai bine masinii....tu sti mai bine chestia asta decat mine

                      Comment


                      • Originally posted by quiksand View Post
                        pur si simplu costa f mult ca sa o tii aspirata si iti zic eu ca la modificarile pe care le are nu zici ca ai "doar" 24 de cai... + ca motorul b18c unul dintre cele mai bune facute de honda , poate chiar cel mai bun , e VTEC clasic, se duce stock pana in 8500 ... si multe altele.. se potriveste cel mai bine masinii....tu sti mai bine chestia asta decat mine

                        Costurile pt NA sunt mari, numai ca 7k e prea mult la ce modificari ai facut tu. Mai ziceam daca avea si pistoane, valves, springs and retairners + came...
                        Guest
                        Guest
                        Last edited by Guest; 25-08-08, 19:43. Reason: wrong reply :)

                        Comment


                        • @Yulasinio... vezi ca Integra e a lui VTEC96 nu a lui Quicksand (care ti-a dat reply'ul)

                          si mie mi se par costuri ridicate, dar vbim de Germania, unde totul trebuie sa aiba TUV si de aici deriveaza multe altele
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • Originally posted by Achim View Post
                            @Yulasinio... vezi ca Integra e a lui VTEC96 nu a lui Quicksand (care ti-a dat reply'ul)

                            si mie mi se par costuri ridicate, dar vbim de Germania, unde totul trebuie sa aiba TUV si de aici deriveaza multe altele
                            Deh, imi fug okii dupa atat muncit astazi

                            Comment


                            • Din pacate nu e prea rentabil sa modifici un aspirat,insa n-am vrut sa stric spiritul Racing.La banii astia ii tranteam un turbo si era mult mai simplu.Motorul B18C mi se pare senzational,pacat ca (,) cutia de viteze nu are 6 trepte(se poate face,dar implica iarasi costuri mari),desigur se pot scurta cele 5 trepte,insa nu-mi vine sa merg pe-aci pe autostrada cu 220 cand pot cu 260 legal.La motor am schimbat axe cu came si arcuri la supape (toda).
                              Era intr-adevar inca o varianta: schimbat motor si cutie de la CTR,insa problema e aici cu omologarea plus costuri marite la asigurare.Si-asa platesc foarte mult(cam asa plateste un posesor de porsche 911)...deci 1200 euro pe an si asta fiind asigurarea obligatorie.
                              Si de la 190 la 224 is 34 de cai ,oricum problema e sa-i pun pe toti pe asfalt.Acum imi storc mintile cum fac sa primesc omologare pentru ce jante vreau eu (volk racing...).Of ce va invidiez pe voi in Romania .
                              Toda-AEM-Volk Racing-H&R-Idol Motorsport

                              Comment


                              • deci costurile astea astronomice implica si manopera care cred ca e "putin" mai mare la nemtzi :d

                                Comment

                                Working...
                                X