TENTEN: '09 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    type r-ul e mai mare decat civic 5d cu 20 de cm...si acesti centimetri sunt pusi la locurile din spate, singurul dezavantaj pt pasagerii din spate sunt amortizoarele sport...masina e un pic cam saltareata, in scaunele din fata nu se simte,dar in spate e cu totul alta treaba(asta pe drumurile din Romania).

    Comment


    • #62
      TypeR este mai lung cu 1,5 cm fata de 5D si poate conteaza diferenta asta dar in alte situatii
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #63
        pardon 1.5 eu am zis 20 dar m-am uitat la alta masina, diferenta e civic 5d 4255 si type r 4270

        Comment


        • #64
          Type-Rul este mai mare pt ca are alt sasiu, nu pt spatiul interior
          In spate mie mi s-a parut ca este putin mai mult loc in Type-R fata de 5D pt ca scaunele fata sunt mai subtiri...
          www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

          Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

          EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
          Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

          Comment


          • #65
            Sper sa nu te confund...tu stai cumva in Damaroaia?
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/tucuras/

            Comment


            • #66
              nup sunt din Campina,dar acum stau in Bucuresti

              Comment


              • #67
                masina aproape a facut 20.000 de km si trebuie sa ma duc la prima revizie...unde e mai bine sa fac revizia la Carpati sau la Asko?sau sunt amandoua la fel la costuri.

                Comment


                • #68
                  pentru client friendliness Asko.

                  daca iti aduci consumabile (e.g. ulei) iesi ieftin si la Asko.
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by tenten View Post
                    masina aproape a facut 20.000 de km si trebuie sa ma duc la prima revizie...unde e mai bine sa fac revizia la Carpati sau la Asko?sau sunt amandoua la fel la costuri.
                    Man, tu faci prima revizie la type-r la 20.000 km? Nu-i cam mult? Eu fac revizia la 10.000km, la 1,8, si zau ca se simte clar dinferenta cu uleiul si filtrele curate. Acum nu stiu ce stil de condus ai tu, dar nu cred ca e mult diferit de al meu din moment ce ai type-r
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #70
                      pai nu e prima e a 2 a atunci, dar pe cea de la 12K nu am mai pus-o in calcul ca nu a fost revizie, a fost doar schimb de ulei

                      Am zis ca asta ar fi prima revizie ca e cea la care schimb mai multe si e si prima care apare in graficul ala de revizii.Mie cei de la asko mi-au zis ca cea de pana in 20K e "optionala" sa zic asa si ca cea mai importanta ar fi la 20K.Dasta am zis prima revizie

                      Pentru revizie nu stiu inca unde o sa o fac, dar ce stiu e ca uleiul e unul Castrol, filtru de aer de la HKS, la cel de ulei cred ca merg pe cel original(adica nu vad care ar fi diferenta intre unu original si unul aftermarket) si cel de polen am inteles ca sunt unele de carbon dar nu am gasit nimic pentru masina mea.

                      Placutele de frana nu stiu daca trebuie sa le schimb,am vrut sa iau niste discuri Brembo cu placute Mintex dar erau pentru Ep3 si am vorbit cu cineva si mi-a zis ca nu ar merge pe Fn2...Ce imi recomandati pentru placute(discurile sunt bune)

                      Comment


                      • #71
                        Faci o mare greseala ca iti faci reviziile la Type-R la 20.000km...dar fiecare isi stie mai bine masina...
                        www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                        Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                        EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                        Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                        Comment


                        • #72
                          din cat in cat timp e bine sa le fac?e a 2 a revizie asta....a fost una la 12K si asta la 20K

                          Comment


                          • #73
                            Man, din 10k in 10k ulei si filtre e perfect, oamenii nu citisera bine si aveau impresia ca e prima ta revizie asta de 20.000
                            Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                            Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                            1000 Locuri de vizitat in Romania

                            Comment


                            • #74
                              ....in legatura cu franele imi da si mie cineva vre-un sfat, am mai inteles ca sunt niste furtunase metalice, care e scopul lor, ajuta la ceva, as vrea sa imi fac franele mai bune decat ce are masina stock, poate cu timpul o sa ii creasca puterea...astept parerile voastre

                              Comment


                              • #75
                                Din cate stiu eu: placute ferodo ds2500, furtunase metalice si un lichid racing si o sa ai senzatia ca mergi cu alta masina

                                Furtunasele fac ca frana sa se simta mai tare, dispare acea mica dilatare care are loc in cele de cauciuc.
                                Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                                Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                                1000 Locuri de vizitat in Romania

                                Comment

                                Working...
                                X