JOHN: ´08 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ti-ai facut o prima impresie asupra consumului mediu in oras si in afara? Chiar sunt curioasa...
    Fosta iubire - Honda Civic Type R Plus Milano Red + ceva accesorii
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ionelu/

    Comment


    • #32
      Pai te poti uita la mine in semnatura (it's clickable ) si iti faci rapid o impresie asupra consumului

      Doc: ce placute ai luat? 8)
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

      Comment


      • #33
        Din ceea ce am observat la prima vedere, cu OMV Carerra 100 ti-a consumat ceva mai putin si in oras si in afara.
        In rest, cu 95 e fluctuant probabil in functie de traficul din Bucuresti.
        Masina mea consuma 15% in oras, deci probabil ca CTR-ul imi va lua 16,5-17%, ceea ce ar fi ok... ramane acum de vazut in realitate ce se va intampla :roll:
        Fosta iubire - Honda Civic Type R Plus Milano Red + ceva accesorii
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ionelu/

        Comment


        • #34
          La inceput consuma mai putin pentru ca traficul parca nu era chiar in halul asta si, desigur.... nu stiam masina.
          Acum am inceput sa o exploatez exagerand nitel

          Alta chestie ... eu nu prea folosesc AC-ul
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • #35
            eu am medie de 12-14%, iar daca merg la consum de acasa pana la munca am scos 9.4%.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #36
              Deja am vreo 450 de km cu ea.

              Singurul lucru care ma cam alarmeaza este consumul: deocamdata e 14-15/100 km mers variat (si la consum si cox) cu Rompetrol 98, fara cine stie ce trafic. Dar stiam la ce m-am bagat cand am luat masinuta.

              Ma bate gandul sa incerc Efix 95. Ce stiti? Se simte diferenta la modul in care trage? E sesizabila fata de 98?

              In rest, suspensiile nu mi se par deloc obositoare, si ma felicit in fiecare zi pentru alegerea facuta.

              De-abia astept sa vina ziua de joi, poate facem o intalnire pe undeva sa vin si eu cu Hondita.
              Honda Civic Type R (Milano Red)
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/John/

              Comment


              • #37
                Originally posted by Doc
                eu am medie de 12-14%, iar daca merg la consum de acasa pana la munca am scos 9.4%.
                Pai da .... dar ia zi unde lucrezi tu ... in zona aia merg 100 masini.
                Incearca tu sa mergi in Pipera bara la bara :lol:


                John: eu am folosit Mol 98, Evo si Carrera 100 ... dupa aia am trecut la Efix95. Masina merge fix si identic la fel. Am crezut initial ca parca mergea mai bine cu cea veche dar mi-am dat seama ca e placebo
                ex-FN2 owner
                Loved it every second!

                Comment


                • #38
                  Eu am bagat pina acum numai Efix95. O sa incerc in w/e sa fac plinul cu Carera 100 sa vad daca este ceva diferit.
                  Cat despre consum eu unul ma declar multumit total. In oras mers potolit si cu mici sacapari din cand in cand am un consum de 11-12, iar calcata serios si schimbat numai peste 7000 nu am depasit 14.5
                  In exterior cel mai putin am scos un consum de 7.9 si cel mai mult 10 .
                  Honda Civic Type R
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                  Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                  Comment


                  • #39
                    Aia cu calcata serios numai peste 7000 .... si consum de 14.5 e cam ... optimist.
                    Zic si eu
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

                    Comment


                    • #40
                      Totusi nu a fost in Bucuresti unde probabil se apropia de 20, eu sunt din Alexandria si nu poti compara traficul si nici distantele de deplasare. Eu unul nu am vazut inca 15% la consum.
                      Honda Civic Type R
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                      Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Dr_VLAD
                        ...
                        Cat despre consum eu unul ma declar multumit total. In oras mers potolit si cu mici sacapari din cand in cand am un consum de 11-12, iar calcata serios si schimbat numai peste 7000 nu am depasit 14.5
                        In exterior cel mai putin am scos un consum de 7.9 si cel mai mult 10 .
                        Probabil ca si standardele de masurat consumul au fost facute pe talia unui oras ca Alexandria. 11-12 cred ca e cel din carte la CTR.
                        Honda Civic 2012 1.8 Executive + Navy M/T, Infiniti FX35 2007, ex-Honda Accord 2006 2.0 ES M/T, ex-Honda CR-V 2007 2.0 Elegance M/T,
                        Externalizare IT | Solutii Resurse Umane | BPM Software

                        Comment


                        • #42
                          12.3 sau 12.7 (nu mai tin minte exact) e cel din carte
                          ex-FN2 owner
                          Loved it every second!

                          Comment


                          • #43
                            Fanatic: daca lucram in Pipera mergeam cu bicicleta pentru ca nu s-ar merita sa stau in trafic cu o astfel de masina. O scoteam din garaj doar in wk.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • #44
                              Sa te vad eu prin prafu ala ... sau daca da o ploaie prin mocirla :lol: :lol:
                              Crezi ca eu nu am vrut sa renunt sa mai merg cu masina? 8)

                              D-aia am si ajuns sa ma duc la 7 la munca sa plec la alte ore
                              ex-FN2 owner
                              Loved it every second!

                              Comment


                              • #45
                                Azi am mers domol cu ea (schimbat pana in 4000 de ture) si imi arata un consum de 19% fata de 15% mers cu ea preponderent turat. :lol:
                                Mi-a zis Mihai de la Asko Service ca in primii 1000 de km consumul aratat nu e precis, dar nici chiar asa. :lol:
                                Honda Civic Type R (Milano Red)
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/John/

                                Comment

                                Working...
                                X