DR_VLAD: '07 Honda Civic Type-R Plus, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    M-am dat frumos la dus , era noapte, ne era nimeni pe strada si sper ca nu erau radare pt. ca i-am dat :lol: :lol: :lol:
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #77
      De curand am un zgomot ciudat la franare pe fata partea stanga. De obicei apare numai cand franez mai tare de la viteze mari (130-140). Se simte si in volan si e ceva de genul unei lovituri. Parca ar bate cineva cu ciocanul in roata cand franez. Chestia e ca nu face mereu. Am fost cu ea in servis si nu au descoperit nimic, la drive test mecanicul evident ca nu a mai schitat nimic. Dar in ultima perioada face tot mai des si mai pronuntat.
      Cineva mi-a zis ca e posibil sa fie discul ovalizat. In cazul in care am 22.000 km e normal asa ceva, se schimba pe garantie?
      Honda Civic Type R
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

      Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

      Comment


      • #78
        Trebuie sa schimbi placutele, daca nu dispare schimbi si discurile.
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

        Comment


        • #79
          Cand am fost la servis mi-au verificat si discurile si placutele si au spus ca sunt cam 50%.
          Totusi daca trebuiesc schimbate ce recomandare de placute aveti? As dorii ceva mai moale chit ca le schimb mai des , dar sa "muste" mai bine. :d
          Honda Civic Type R
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

          Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

          Comment


          • #80
            Ferodo DS2500 sau EBC.
            www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

            Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

            EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
            Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

            Comment


            • #81
              DS
              Mai bune ca EBC-urile
              ex-FN2 owner
              Loved it every second!

              Comment


              • #82
                Am gasit EBC Redstuff la 76 E setul si Ferodo Ds2500 la 92 E. Acum nu stiu pe ce sa merg. Fanatic tu le-ai folosit pe ambele?
                Honda Civic Type R
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                Comment


                • #83
                  DS2500
                  www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                  Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                  EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                  Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                  Comment


                  • #84
                    Doar DS. Dar din ce am citit pe forumuri afara sunt mai bune DS-urile in comparatie cu EBC (le-a avut cineva pe masina pe amandoua).

                    Oricum pt diferenta aia de bani mergi clar pe DS.
                    ex-FN2 owner
                    Loved it every second!

                    Comment


                    • #85
                      Am mai citit si eu pe forumuri in afara si toata lumea era de parere ca Ferodo sunt mai bune. Partea proasta e ca acum daca schimb placutele a inceput tot mai serios sa ma bata gandul sa schimb si discurile si eventual si furtunasele. :d
                      Referitor la discuri ce sugestii aveti? Eu am gasit niste EBC Turbo Groove la pretul de 104 E bucata ceea ce imi pare rezonabil.
                      Cat despre furtunase nu am nici o idee si vreau sa intreb daca isi au rostul.
                      Honda Civic Type R
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                      Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                      Comment


                      • #86
                        Ce parere aveti de tobele astea? Comparativ cu alte firme , gen Miltek, HKS, Invidia, Toda.

                        http://www.supersprintuk.com/civic-t...8_164_496.html
                        Honda Civic Type R
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                        Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                        Comment


                        • #87
                          A trecut ceva timp de cand nu am mai postat pe aici. Masinuta a implinit 30 000 km si intre timp si cateva mici modificari.
                          Am inceput cu ECU Hondata, apoi a urmat CPL Racing manifold cu evacuare completa de la Supersprint.
                          Mici modificari a suferit si cutia de viteze. Am schimbat Final drive-ul cu unul 5.46 si am pus o volanta usurata.
                          Am schimbat si placutele de frana fata-spate cu Ferodo DS2500.
                          Astazi tocmai a sosit si iepurasul cu alte cateva jucarii pe care o sa le montez saptamana viitoare. Fierb sub presiune pina atunci.
                          Mi-am luat RRC-ul si un CAI de la CPL pe care ei il lauda atata ca ar fi cel mai bun. Ca este facut special pt FN2 si nu doar adaptat sa intre in compartimentul motor cum au facut alti producatori. Mai se lauda ei ca nu ai avea nici de suferit cu flat-spoturi. Ramanae de vazut dupa ce le montez.
                          Mai am de montat saptamana viitoare si axele cu came de la Toda si apoi neaparat trebuie sa resoftez si ECU-ul.
                          Ce sa mai, o sa am o saptamana plina.
                          Era sa uit, saptamana trecuta am vopsit si jantele. Doc scuze ca ti-am furat ideea, sper sa nu imi ceri drepturi de autor. :P
                          O sa va tin la curent cu comportamentul masinii dupa ce pun si noile piese. Poate ajung chiar si sa ii fac un Dyno sa vad pe unde se situeaza.

                          Am adaugat si cateva poze pt cine e curios.
                          Honda Civic Type R
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                          Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                          Comment


                          • #88
                            Dar d c ai ales SuperSprint pentru cat-back???
                            www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                            Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                            EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                            Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                            Comment


                            • #89
                              felicitari pt upgrade-uri!
                              Honda Civic Type R '08

                              Comment


                              • #90
                                Initial eram hotarat sa merg pe Toda, dar la momentul respectiv Toda sistase livrarile catre Europa , iar eu eram presat de timp. Deci am optat pt SuperSprint. Sunt foarte multumit de sunet, despre performante nu pot sa ma pronunt.
                                Am citit atunci destul de mult despre ele si in marea majoritate a review-urilor aveau cea mai mare nota pt sunet, pierdeau fata de alte firme la capitolul finisaj si pret inspecial.
                                O sa postez si un filmulet cat de curand.
                                Honda Civic Type R
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                                Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                                Comment

                                Working...
                                X