BizaRRe: '08 Honda Civic TYPE-R GT, Electric Lime Green

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    As vrea sa le montez, dar mi se par foarte fragile

    Comment


    • #62
      Din cāte īmi dau seama din poza aia, sunt niște piulițe din aluminiu, chinezești, de pe ebay (D1Spec). Eu nu le-aș monta.
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • #63
        Tind sa iti dau dreptate, multumesc pt raspuns!

        Comment


        • #64
          daca inscriptia D1 de pe cutie este cu gri inchis sunt fake...uite aici poza(https://www.google.ro/search?q=d1+fa...ecqI4M%3A).Din cate vad eu in poza ta in colt se vede gri inchis...

          Comment


          • #65
            Sunt fake-uri pentru ca originalele nu sunt vopsite si auriu. Mi-a dat pontul cineva pe civinfo. Mai astept putin si caut unele serioase

            Comment


            • #66
              Se pare ca modificarile la suspensie le las pe vara....deocamdata am cumparat altceva

              Comment


              • #67
                Ce marcă sunt?
                L.E. Am văzut, sunt UBS. N-am auzit de ei ( asta nu inseamnă mare lucru, că nu-i știu pe toți). E ceva de ei? Ai văzut ceva review-uri?
                KMR
                Super Moderator
                Last edited by KMR; 17-01-16, 14:35.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #68
                  Nu am gasit nicio discutie concreta pe forumuri, cativa fac referire doar. Pe ebay au feedback foarte bun si am vazut ca fac evacuari pentru multe modele.

                  Comment


                  • #69
                    FN2-ul are un header destul de bun, esti sigur ca este mai bun asta? Adica e o modificare serioasa, trebuie sa te documentezi serios. Altfel risti sa: pierzi putere/ liniaritate, sa ai zgomot la greu, sa fie de proasta calitate la suduri/ materiale si sa il faci praf rapid.

                    Poza nu e buna, pare a fi un header de motor V8, cu iesirea evacuarii pe lateralul motorului, deci iar nu poti sa iti faci o idee din poza.

                    In fine, poate e bun, eu nu am auzit nicaieri de ei, desi m-am interesat de modificari la FN2.
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • #70
                      seamana cu Toda header

                      Comment


                      • #71
                        De vandut au vandut foarte multe atat pt FN2 cat si pt EP3. Nu stiu ce s-a intamplat dupa. Cel original de pe masina are cateva pete de rugina la imbinarea cu catalizatorul. Avand cat back-ul din inox m-am gandit ca ar fi o idee buna sa inlocuiesc totul. M-am uitat si la cele de brand si sunt destul de scumpe, in contextul in care trebuie sa iau neaparat cauciucuri, cred ca si baterie in curand+ niste lucrari de cosmetizare care vor duce destul.
                        BizaRRe
                        Senior Member
                        Last edited by BizaRRe; 19-01-16, 16:23.

                        Comment


                        • #72
                          Cateva foto inainte de ploaie



                          Comment


                          • #73
                            Salut ! Ai aflat ceva despre ubs autos . Am vazut si eu un header pt ep2 relativ ieftin fata de cele de marca desi ca forma arata aproape excact ca unul dc sports.
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              ai pus folie de faruri pe plasticul de sub luneta si pe stopuri?
                              Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                              '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by M4R1U5 View Post
                                Salut ! Ai aflat ceva despre ubs autos . Am vazut si eu un header pt ep2 relativ ieftin fata de cele de marca desi ca forma arata aproape excact ca unul dc sports.
                                Nu am aflat nimic din pacate, am renuntat la comanda respectiva, insa daca voi reusi sa iau lucrurile mai urgente si voi mai avea bani, voi reface comanda.
                                Originally posted by Spoon View Post
                                ai pus folie de faruri pe plasticul de sub luneta si pe stopuri?
                                Pe faruri, nu. Doar pe plasticul de sub eleron si 40% pe stopuri

                                Comment

                                Working...
                                X