DOC: '16 Honda Civic Type R GT, Milano Red

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Daca tot ai treaba cu celalalt CTR, ma ofer eu sa-i mai incarc bateria peste iarna!

    Comment


    • #92
      Multumesc pentru interes, dar trebuie sa te dezamagesc. Nu o voi scoate pe strada pana nu dispare zeama de pe sosele. Sa nu mai spun de marile cratere aparute dupa ninsoare. Ma gandesc daca sa merg cu ea numai pe circuit sau in afara orasului, ca Bucuresti-ul arata ca dupa bombardament.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • #93
        Originally posted by Doc View Post
        Multumesc pentru interes, dar trebuie sa te dezamagesc. Nu o voi scoate pe strada pana nu dispare zeama de pe sosele. Sa nu mai spun de marile cratere aparute dupa ninsoare. Ma gandesc daca sa merg cu ea numai pe circuit sau in afara orasului, ca in Bucuresti-ul a fost bombardat.
        Ai putea sa te muti la Sibiu o perioada cu FK-ul stam binisor , mai deloc gropi... ! Putem sa ne delectam si noi ochii cu masinuta[live]!
        FORGET BUTTERFLIES, TypeR WILL PUT BEES IN YOUR STOMACH !!

        Comment


        • #94
          Iarna trece-o pe 18 cu 225/45 si zici ca ai jeep. Creste garda la sol cu 1 cm si nu mai simti fiecare piatra


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • #95



            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Comment


            • #96
              Eu ma gandeam sa trec direct la 18" pentru vara.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #97
                Eu o sa trec pe 245/35 la vara


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • #98
                  Cine poate sa ma lamureasca si pe mine cum e cu numarul de pe placuta de la schimbator? Are vreo legatura cu VIN? E bine sa fie mai mare, mai mic, mai ciudat (like 666)?

                  Intreb pentru ca am gasit un dealer care are vreo 6 luate printre ultimele din fabrica si nu stiu ce numar sa aleg. Numerele sunt de la 700604 pana la 700923 si intre ele este si 700666. Il alesesem pe cel mai mare la gandul ca e in ultima suta dar acum ma intreb daca ele sunt de fapt in ordine.

                  In plus, toate masinile parcate la dealer in spate asa cum fusesera date jos de pe platforma au un sticker patrat pe care scrie VQ OK - care probabil vine de la Verified Quality. Unele sunt albastre iar altele rosii. Care e diferenta? Oare cele rosii au avut probleme? Sau din contra au fost verificate mai bine?

                  Atasez si poze aici. Merci de ajutor!
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    VQ = vehicle quality.

                    Sunt mai multe etape de control. Acum...habar n-am ce e cu culorile dar in quality rosu = nok.
                    Acu...nu stiu ce sa zic. E posibil sa diferentieze controalele, fie sample fie 100%, depinde...
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • Numărul ăla nu este cel de la schimbător. Este prea mare din ce știu, iar ele oricum nu au ieșit în ordinea respectivă pe poarta fabricii.
                      Plus că din ce văd mașina e pe alb și o să fie full de roșu pe afara față de varianta standard.
                      Mi se pare o alegere dificilă să îți cumperi o mașină care nu se mai fabrică deja și este anunțat următorul model.

                      Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk
                      Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                      Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                      Comment


                      • Nu stiu nimic despre acele numere ca sa-ti pot raspunde. Acum legat de ce spunea Zidan, nu a fost o alegere grea sa cumpar o masina care stiam ca iese din productie si apare modelul nou. Varianta 2017 nu-mi place si nu mi-ar fi pus probleme la alegerea masinii. Mai degraba am stat pe ganduri daca sa aleg Type R sau noul Focus RS. Aici aveam o problema destul de mare: tractiune fata vs awd.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • Merci pt info. Pai la mine e si mai simplu cu alegerea. In 2009 chiar tu, Doc, mi-ai spus de editia finala Championship White si cei de la Asko au reusit sa mai gaseasca una. N-am avut-o mult dar nici nu pot sa raman indiferent la Special Edition White venita 8 ani mai tarziu cand si la mine contextul e altul, mai favorabil pentru a putea pastra si ma putea bucura de asemenea minunatie. Acum chiar sunt curios daca acel sticker rosu cu VQ OK din parbriz indica vreo problema de calitate sau e despre altceva.

                          Comment


                          • Am avut varianta in a alege versiunea alba speciala si cea rosie. Mi-aplacut mai mult culoarea decat ornamentele colorate in rosu. In schimb as fi luat scaunele cu negru. Mi se pare mie ca tin mai bine la tavaleala decat scaunele rosii. Le-am criticat de cand a aparut acest model din acest considerent.

                            Eticheta poate fi culoarea unei echipe care a lucrat la asamblarea sau verificarea masinii.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Nu stiam ca scaunele sunt de combinatii diferite. La mine jantele albe au facut diferenta.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Fata de FN2 care la CW avea LSD, ultima editie la FK2 are doar modificari estetice.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X