SANDREI: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SANDREI: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

    Bine v-am gasit domnilor.Dupa multe ore petrecute visand la posesia unui Civic Type-R si dupa vanzarea fostului meu nissan,in sfarsit am reusit sa achizitionez masina visurilor mele .Sunt foarte fericit si foarte incantat de masina.Nu ma asteptam sa fie chiar atat de bine gandita si construita! Poze inca nu am facut la ea,deoarece momentan este stock,tot ceea ce am pus este un sistem audio si un DvD. Ce m-a bucurat ft tare,a fost faptul ca masina are si AC ,cautand civicuri am observat ca multe nu au aceasta optiune,cred ca din motive de greutate :twisted:
    Va pun si o poza cu nissanul meu vechi,poate unii ma stiu de pe alte forumuri )
    :twisted:
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 14-12-08, 22:25.
    Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
    www.hpi-racing.ro

  • #2
    Singura problema cu care ma confrunt este faptul ca in Cluj-Napoca,reprezentanta este de C$$@# ,m-am programat pt o constatare ,deoarece imi bate ceva la roata dreapta,fie bieleta de directie,fie bucsa,si desteptii in loc sa aduca piesele respective sa le aiba pt. montare,mi-au adus ulei si filtre ),sa nu povestesc ca secretara de acolo,in loc sa fie attenta la ceea ce ii spuneam eu,ma invita la o tura cu masina si sa ii dau numarul de telefon! Service-ul este in constructie,am intrat inauntru si pe langa faptul ca nu era nici macar zugravit si aveau un elevator si o trusa de scule inauntru,ei continua sa programeze masini la servisare! Foarte urat! Deci putin mi s-a cam taiat din avant si din placerea faptului ca detin masina asta,deoarece nu am unde sa o servisez,dar cred ca voi apela la prietenii nostri din ungaria!
    Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
    www.hpi-racing.ro

    Comment


    • #3
      Andrei de la Cluj, fi bine venit printre noi!
      Totusi, noi am vrea mai multe detalii despre "masina visurilor tale", precum locul achizitiei, km rulati, starea ei generala si mai ales de ce ai ales CT-R si nu altceva, ce te incanta, ce-ti displace, etc, etc!
      Te ascultam si cand ai timp, nu uita de poze!!
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #4
        Masina am achizitionat-o din austria,dupa vreo 1 luna de cautari non stop pe internet :P:P are 67000 de km, a fost a nepotului patronului reprezentantei de unde am luat-o si nu a fost o masina trasa. La intrebarea mea,daca a tras de masina...el mi-a raspuns speriat "daca intra vtec consuma 20,nu-mi permit" ...lucru care mi-a provocat un ras nebun! ) Cel mai nasol lucru la ea a fost ca numerele de inmat provizorie pe 3 zile in austria m-au costat 429 de eur la allianz :P . si a trebuit cand am ajuns sa schimb palcutele,ca aveam impresia ca masina NU FRANEAZA cu placutele normale honda, acum astept sa vad ce fac cu ce bate la roata dreapta!
        type r a fost masina visurilor mele, dar nu mi-am permis sa o iau acu 2 ani si ceva de aceea am cumparat nissanul si l-am modificat ala
        later edit: si nebunul ala de copil...nu a curatat cred ca niciodata interiorul...m-am cam chinuit sa il curat tzipla!
        later edit 2: *CTR-urile se pare ca au probleme cu articulatiile ?
        * nu voi cumpara niciodata o masina diesel,sau de origine non asiatica :P :!:
        Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
        www.hpi-racing.ro

        Comment


        • #5
          Eu sincer nu pot sa cred ca o persoana care cumpara o masina sport nu o fugareste...

          Macar 20% din timp ... dar deloc nu pare plauzibil
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • #6
            Avand in vedere ca masina a fost cumparata "in familie" de catre el,de la varul sau,poate a luat-o doar pt pretul bun! nush,in fine,masina merge FOARTE BINE,atat ca bate ceva la roata :P
            Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
            www.hpi-racing.ro

            Comment


            • #7
              pictures
              Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
              www.hpi-racing.ro

              Comment


              • #8
                Austriacu' batea putin campii, si cu consumul, si cu trasul, in sensul ca n-ai cum sa nu tragi de masina asta, si oricat m-am chinuit, consum mediu mai mare de 15 n-am atins (repet, mediu, adica la pompa, nu pe un traseu de 14 km cu vit maxima de 30km/h si maxim a 2-a). Cat despre curatenia interiorului....no comment.

                S-o alergi sanatos si cu placere. Zgomotul ala poate fi de la flansa de la caseta de directie (primul lucru care cedeaza la masina asta, dar e bine, pt ca protejeaza caseta) sau unul din capetele de bara. Bucsile sunt impecabile, la mine dupa 30k km de cox si drumuri 50% proaste n-au nimic.

                Cand ai drum prin Bucale, baga un mail sau sms, poate ne vedem sa impartasim mai multe. :wink:

                Comment


                • #9
                  Si eu zic la fel...austriacul bate campii. Tras de Type-R ul meu nu am trecut de 15-16 intr-o aglomeratie si trafic infernal si dezordonat de Bucuresti.
                  Pe Type-R generatia 2001 pana in 2003 a fost o mica problema cu capetele de bara, in sensul ca se uzau destul de rapid. Odata cu face-lift-ul problema a fost se pare remediata, prin niste capete de bara cu nuca mai mare...eu asa stiu...daca nu stiu corect, cine stie sa vina si sa spuna. Cum a zis si Bogdan o alta probabilitate ar fi flasa casetei de directie, care protejeasa caseta si care costa numai vreo 17 euro. Caseta trebuie protejata pt ca daca te uiti bine, nu ai pompa de servo cu lichid ci un motor electric facut de Showa.
                  In rest nu mai zic decat sa o stapanesti sanatos, sa faci cat mai multi km sa te bucuri de ea si sa nu ai evenimente neplacute.
                  If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                  2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                  ex - 1986 Honda MT5
                  ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                  ex - 2001 Honda Civic Type-R
                  ex - 2007 Honda Jazz

                  Comment


                  • #10
                    Salut,

                    S-o stapanesti sanatos si fara incidente. Nu cred ca consuma 20 la suta . Cu aer cu tot in aglomeratie undeva intre 14-16. Oricum media la a mea cu care am mers doar in oras este undeva pe la 12-13. Revenind, bucura-te de ea si sa auzim numai de bine. Succese nesperate :P.
                    '07 Honda Civic Type-R

                    Comment


                    • #11
                      bine ai venit in randul hondarilor..cu ctr. artyman:
                      ex CL7 AT 2006
                      CN1 Sport 2005
                      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                      Comment


                      • #12
                        Imi spui si mie te rog cat a costat masina in Austria daca nu sunt prea indiscret...

                        PS: sa o stapanesti sanatos si fara incidente :wink:

                        Comment


                        • #13
                          Felicitari pentru achizitie si s-o stapanesti sanatos.
                          Iar in ceea ce priveste ce spunea baiatul ala ca n-a tras de ea... scuze.
                          Sunt destul de temperat la volan si rareori ma supar pe acceleratie. Dar nici macar S2k-ul nu m-a provocat atat de tare la apasat gazul precum CTR-ul. Nu glumesc, desi par desprins de la "glumeti".
                          In alta ordine de idei, faptul ca bate o roata e destul de bizar, ca aia totusi nu au gropile noastre.
                          Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                          La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                          Comment


                          • #14
                            sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe update'uri de bine la topic
                            The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                            DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                            Comment


                            • #15
                              hai noroc.
                              sa o stapanesti sanatos.
                              auzi nu tu mi-ai trimis pm pe alt forum in vederea achizitionarii unei celica de la braila ?
                              '91 Honda Crx modelul T

                              Comment

                              Working...
                              X