DEJAVU: '05 Honda S2000, Yellow

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    O masina foarte frumoasa si foarte ingrijita! Daca te gandesti vreodata sa o vinzi, da-mi un semn si mie
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #77
      Deabia astept sa o vad. Eu as fi pus eleronul mic, lipit de capota dar si acesta pare a da chiar bine, la fel si spoilerul fata.
      ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

      Comment


      • #78
        S-o stapanesti sanatos, arata incredibil !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #79
          Foarte bine arata!
          Gata, ai scos-o la plimbare?
          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
          2000 Honda S2000 Berlina Black
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

          Comment


          • #80
            O mica racheta , foarte frumoasa !
            Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

            Comment


            • #81
              Originally posted by gabrielb View Post
              Masina asta nu putea ajunge pe maini mai bune... Sa o stapanesti sanatos in continuare!
              Multumesc pentru aprecieri, fac si eu atat cat imi permite bugetul !
              Toti Oamenii sunt Trecatori
              Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

              Comment


              • #82
                Originally posted by LittleM@n View Post
                Pot sa fiu sincer?
                Prelungirea aceea de bara pe fata cere parca o garda mai joasa cu vre-un un centimetru.
                Eleronul pe spate o face sa vrea sa arate a un bad boy, si mi se pare ca nu se potriveste cu linia masinii, si cu modul extrem de ingrijit in care este tinuta.
                Probabil decapotata si pe viu, arata altfel...de fapt sunt sigur de asta :P
                Pana atunci, felicitari, din nou, pentru pasiunea frumoasa pe care o ai pentru masinutele astea

                P.s.: in alta ordine de idei, cum ai prins eleronul acolo? E lipit, sau ai dat gauri?
                Multumesc pentru sinceritate !
                Eleronul e OEM si respectand instructiunile de montare am dat 4 gauri de prindere in capacul portbagajului in plus a avut aplicat si un material autoadeziv. Mai trebuie sa schimb arcurile de deschidere care au fost trimise in setul de instalare.
                Toti Oamenii sunt Trecatori
                Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                Comment


                • #83
                  Nu mai ai ce sa-i faci. De acum e timpul sa bagi bani in benzina.
                  ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                  Comment


                  • #84
                    [QUOTE=dinoc;440444]Arata foarte bine si se potrivesc toate la fix.[/QUOTE

                    Multa'm ! Despre potrivire, uite ca parerile sunt impartite 1 nici eu nu stiu ce sa mai cred !

                    Originally posted by maruta View Post
                    Se vede o diferenta de nuanta intre elementele (noi) din plastic si cele din tabla, dar mie imi place tare mult masina asta. Felicitari!
                    Da ai dreptate cu diferenta de nuanta. Am icercat tot ce-i mai bun, vopseaua e pe comanda a costat 160RON/200 grame, e comandata dupa codul original, e o nuanta foarte pretentioasa vopseaua e compusa din 2 parti(una de baza si cealalta finala) care se aplica separat. Am fost la Honda si am vazut diferente de nuanta intre partile din metal si cele din plastic, la masini noi din showroom.
                    In cazul meu considera si faptul ca masina, vopseaua e din 2006 iar piesele/accesoriile sunt noi. Vopseaua care este un compus din mai multor elemente chimice are un proces care continuua si dupa aplicare si se stabilizeaza mai tarziu.
                    Eleronul pe care l-am gasit gata vopsit nu pare sa aiba aceste diferente dar pe ambalaj scria ca a fost produs in 2003/2004
                    Toti Oamenii sunt Trecatori
                    Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                    Comment


                    • #85
                      Si eu sunt de parere ca nu aveai cum sa faci sa iasa toate (cele vechi cu cele noi) la fel decat daca vopseai totul de la "zero".
                      Dar stai linistit ca arata bestial masina. Benzina si VTEC s-ai dai!
                      hondatu
                      Administrator
                      Last edited by hondatu; 14-04-12, 09:49.
                      CR-V e:HEV
                      JAZZ GD1 CVT
                      Ex: CR-V RE6

                      Ex: RDX TB1
                      Ex: Civic FD1

                      Ex - JAZZ GD1
                      Ex - ACCORD Type-R
                      Ex - DEL SOL EH6

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by KMR View Post
                        O masina foarte frumoasa si foarte ingrijita! Daca te gandesti vreodata sa o vinzi, da-mi un semn si mie
                        Multumesc pentru aprecieri.
                        Esti al nu stiu catelea care o cam vrea.
                        Nu ma mai ispititi ca-mi pierd cumpatul si fac vre-o mutare gresita, ca la sah muti gresit pierzi "regina", cam asta e nivelul meu ...........la sah.
                        Toti Oamenii sunt Trecatori
                        Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                        Comment


                        • #87
                          Stai asa

                          Nu te supara . E tot o forma de apreciere
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • #88
                            Originally posted by gabrielb View Post
                            Deabia astept sa o vad. Eu as fi pus eleronul mic, lipit de capota dar si acesta pare a da chiar bine, la fel si spoilerul fata.
                            Te voi contacta eu personal ca sa ne intalnim si sa o vezi pe viu. asta va fi dupa acest weekend.
                            Eu o scot din garaj doar in weekenduri, daca vrei sa o vezi in garaj, sunt acasa in fiecare seara dupa 6.00-7.00.

                            Despre tipul de eleron Wing versus Deck, de anul trecut m-am tot sucit pe care sa-l iau, neavand unde sa vad pe viu diferenta intre cele doua . La CRX cand am schimbat eleronul OEM cu unul Vtec SIR Stanley de Japonia mi-a placut cu arata. O alta influenta a venit si din faptul ca pe cel Deck nu-l gaseam pe codul de culoare, era disponibil doar pe Rio Yellow(Y52),
                            Acesta pe care l-am pus a fost si mult mai scump, iar in final mie-mi place cat de cat.
                            Toti Oamenii sunt Trecatori
                            Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                            Comment


                            • #89
                              Eu cand am vrut sa-i pun, nu erau decat 2 variante: cel mic si unul foarte inalt. Ce ai pus tu pare a fi o varianta de mijloc si mi se pare ok. E pacat sa o vad in garaj, deci ramane pe saptamana viitoare, intr-o zi fara ploaie. Ne vedem la o cafea, la terasa de la intrarea in Cismigiu, langa tine.
                              ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                                S-o stapanesti sanatos, arata incredibil !
                                Multumesc !
                                Incredibil mi se pare ca eu am asa masina, a trecut un an si nu-mi vine sa cred ca e realitate si nu visez.
                                Toti Oamenii sunt Trecatori
                                Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                                Comment

                                Working...
                                X