WillyCR-VFAN: '08 Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, Nighthawk Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    ...scoate VSA-ul....
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
    http://www.hotelcehov.ro/

    Comment


    • #17
      trebuie scos VSA-ul, ryloy are dreptate,...... Florin,.....rotile mi se par putin zgomotoase, acum, pe zapada asta,...... am bagat-o in niste noroaie in vara, niste noroi cu gheata pe la Trei Brazi iarna trecuta, comportament pneuri si off-road foarte bun, CR-V-ul, dupa parerea mea, este o "doamna de oras", care nu te lasa la greu,......acum nu cred ca trebuie exagerat cu off-road-ul,.....probabil cu niste gume "ice and snow" devine chiar impresionanta
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • #18
        1. Re anvelope.
        Nu cred ca m-ai inteles...ma mine ma intereseaza anvelope ca ale tale pentru primavara - toamna.....pentru iarna am anvelope de iarna...cele mai bune.....dupa mine.
        Voiam sa stiu pe asflat uscat daca se aud... vara....la drum intins.

        2. Sa scot VSA ...ca sa ce...??? Tot de pe forum am fost invatat ca atunci cand sunt la belea ( impotmolit in noroi sau zapada) scot vsa si masina trage cu toate 4 " at once"......si voi acum ce-mi spuneti...?? sa scot vsa si ...????. Nu sunt interesat in mod deosebit de derapaje si alte alea mai ales ca masina nu e pentru asa ceva.......intreb pentru cultura mea generala....
        Puneti-va de acord.....eu am scos vsa in zapada mai mare..pana la praguri....am vrut sa vad ce se intampla masina a tras cu toate 4 impresia mea a fost ca in acelasi timp......A fost o impresie gresita...???????......sau aveti boala pe mine si vreti sa-mi paradesc masina fiindca este mai buna ca ale voastre..??? nu spun cu cate clase ...??????

        Va mrc.....salutes....
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #19
          Daca dezactivezi VSA trage cu toate 4 rotile cu aceeasi forta. dar eu stiam ca puterea e distribuita 60% punte fata, 40% punte spate. Astept si eu sa scot CR-V-ul din service sa-l incerc pe zapada.

          Comment


          • #20
            Ia uite ce zice si Mirciulikasa stiam si eu de fapt......deci trag concluzia ca aveti boala pe mine si ati vrea sa-mi termin masina.....bineeeeeeeeeeeeeeeeee.....
            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

            Comment


            • #21
              Florin, primavara, vara, toamna sunt perfecte,(dupa cum ti-am spus nici iarna nu mi-e rusine cu ele), Dunlop made in JAPAN, pe drum uscat ma ia somnul, nu se aude decat muzica, ai impresia ca zbori, sunt excelente, 225,60 R18H (210Km/ora), all season, M+S, daca am inteles ce-am citit.... H=domeniu de sarcina=16pliuri echivalente, penultima valoare, deci f rezistente,... daca as gasi DUNLOP, Japan, ice and snow, wow,.....ma duc sa joc maine la loto,.....repet, pt ce vrei tu sunt superbe, la drum lung.... cu viteza maximaaaaaa legalaaaaaa, pe pilot automat,....imi place cand accelereaza singura in rampa si franeaza la vale, daca ar mai fi un japonez mic cocotat pe volan sa tina directia chiar ai putea sa citesti o carte pe bancheta din spate, sa dormi, sa te joci pe laptop, etc,....la viteze mari,...legale de altfel,....e o liniste totala, peisajul ........ parca se schimba prea repede, ca la teatru,....
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • #22
                Bune sa le tin minte...la primavara.....ice+snow are Bogdan dar Pirelli....
                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                Comment


                • #23
                  Salutare Dom Florin. Am incercat si eu in doua randuri sa ma dau pe zapada...in prima faza am incercat cu frana de mana vsa cuplat....nimic, apoi vsa scos si tot nimic, dar aseara am reusit sa ma invart ca un titirez cu rotile bracate,acceleratia blana si vsa cuplat super fan
                  Ex Oltcit Club 11R, 24-VEX ; ex Dacia Logan Laureate 1.4, 54-YAK , actual Honda CR-V 2.0, 90-TCC :evil:
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/54yak/

                  Comment


                  • #24
                    Ce va pasa...mie mi-a cazut un ditamai turturele pe plafon...deasupra parbriz.....bine ca nu a fost 10 cm mai intr-o parte.....ori dadea in parbriz...ori dadea in aparatoarea de la trapa....mi-a facut o adancitura de nu-mi vine sa cred.....
                    Eu nu mai incerc nimik cu ea.....merge foarte bine....am bagat-o prin zapazi astazi de nu se poate ..e super masina....acum e bine ca nu mai am probleme cu parcatul...locuri garla ca nu se baga mormolocii ca raman in zapada.....
                    Salutes domnilor.....
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • #25
                      Florine imi pare rau pentru isprava. Vezi daca nu parchezi ca majoritatea bucurestenilor (adica aiurea), poate cadea pe langa .
                      Eu ma consum tare cand vad ceva in neregula la a mea...nici nu vreau sa ma gandesc cand o s-o duc la spalat.
                      Cauciucurile standard sunt exact ce-mi trebuie mie iarna, perfecte. Aluneca exact cat trebuie si iti ofera stabilitate.
                      Asa ca bucurati-va de zapada!
                      '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

                      NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

                      Comment


                      • #26
                        S-a intamplat chiar pe locul meu de parcare in fata blocului.....asta este......imi pare rau ...reparam la primavara ..am casco....si asa mai am niste "semne" pe ea...
                        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                        Comment


                        • #27
                          Asko mi-a schimbat bateria, conform celor mentionate anterior,.....dealer serios, am mai spus-o si o repet, nu stiu cati dealeri din tara asta se comporta asemanator, sper sa fie cat mai multi pentru binele nostru, al tuturor soferilor,.......Florin....imi pare rau pt incidentul tau,....am si eu niste turturi la o centrala electrica unde parchez de obicei, dar ii rezolv cu o perie lunga pana sa parchez sub ei,......am bagat "Zambiloiul"(A se citi CR-V) in zapada ieri, cu Dunlop all season M+S, jos palaria,....l-am chinuit ceva......fara repros, chiar surprinzator.....
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                            Asko mi-a schimbat bateria, conform celor mentionate anterior,.....dealer serios, am mai spus-o si o repet, nu stiu cati dealeri din tara asta se comporta asemanator, sper sa fie cat mai multi pentru binele nostru, al tuturor soferilor,.......Florin....imi pare rau pt incidentul tau,....am si eu niste turturi la o centrala electrica unde parchez de obicei, dar ii rezolv cu o perie lunga pana sa parchez sub ei,......am bagat "Zambiloiul"(A se citi CR-V) in zapada ieri, cu Dunlop all season M+S, jos palaria,....l-am chinuit ceva......fara repros, chiar surprinzator.....
                            ATI Iasi!!!!

                            A fost sotia cu socru la ei cu CR-V'ul si au schimbat bateria plus o expertiza a masinii.

                            Cost: pretul bateriei.
                            BRAVO LOR!
                            '08 Civic 5D 1.8 M/T Sport Champagne Silver Metallic

                            ex '97 CR-V 2.0 A/T Dark Blue

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                              ..Florin....imi pare rau pt incidentul tau,....am si eu niste turturi la o centrala electrica unde parchez de obicei, dar ii rezolv cu o perie lunga pana sa parchez sub ei,
                              La mine blocul are 10 etaje....
                              ASCO sunt un service bun si cu oameni foarte de treaba....cam departe dar merita ......
                              Repede s-a dus bateria....
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • #30
                                Florin,.....cu bateria ai dreptate, nici un an si pa!,....dar e singura piesa no made in Japan, oricum asta noua,...e totul OK,......in definitiv si cu cea care "murise",..i-am scos toti consumatorii, fara plafoniere, cu atentie la lumini si am supravietuit la -5, -6 ...lejer pana la schimbare, daca si asta "moare" repede,...imi iau una adevarata, sunt necesare niste schimbari, mai vedem .....
                                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                                Comment

                                Working...
                                X