George_pericol: '07 Honda CR-V 2.2 M/T i-CTDI Sparkle Grey Pearl, Aero Performance Package

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Jozsi View Post
    Fost proprietar de SUV Premium (Infiniti QX70 d S Premium, 80.000km), iti recomand sa nu cumperi astfel de masina decat noua, cu garantie. Sau doar daca esti pregatit sa investesti vreo 5.000 euro pe an in ea.
    salut, am vazut in ultima sapt mai multe masini (GL , Range rover sport dupa 2010 si X5 ) , x5 nu cred ca mai cumpar vreodata )) toti propietarii erau tigani sau samsari , combinatori , km sub 180 000 ) e greu s gasesc peste 180 000 x5 . GL am gasit si am ratat una in Cluj superba, sunt 2-3 in buc neintretinute si in poze erau super (in realitate nu sunt asa spatioase si nici spatii de depozitare nu au) . Range rover sport dupa 2010 am inteles ca e alta masina , motor 3000 + interior super misto, nu mai au asa probleme ca 2006-2009 , singura problema e ca nu ai unde s gasesti una care nu a trecut prin multe maini . Maine bag honda la vopsit bara spate si fata , pe urma o pun la vanzare, preturile pe net variaza intre 10.000 si 15. 000 am vazut ca cer unii , o pun in 12.500 euro (am bagat eu cred ca peste 3500 - 4000 e in ea) carte service la honda , sunt al 2 lea propietar in tara, primult a tinut masina 6-7 ani, eu nu tin mai mult de 1 an o masina ca ma plictisesc de ea, dar pleaca ca noua de la mine orice masina.

    Ma uit si dupa Honda Odyssey 3.5 benzina dupa 2010-2011 dar mai mult de 20 000 nu dau pe ea si nu gasesc nici in Germania
    Attached Files
    George_pericol
    Senior Member
    Last edited by George_pericol; 14-05-17, 21:28.

    Comment


    • Mai bine cauti in alta tara, ca in Germania hondele sunt pasari rare )
      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

      Comment


      • salut , un prieten a facut un mic upgrade 10" android , arata bine , merge neasteptat de bine , DAR calitatea sunetului e slabuta rau, parca e mono (de asta nu imi voi cumpara )
        Attached Files

        Comment


        • Bine ca ai postat, esti sigur ca nu boxele sunt de vina, sunt pe cale sa il comand si cum nu mai sunt pe stoc in UK decat China, plus taxele sare de 2000 lei, nu as vrea sa fac risipa, pot lua de aici o scula de firma in aceiasi bani. Eu nu folosesc amplificator si de aia zic. Playerul original Honda se aude mai tare ca un Pioneer de exemplu la acelasi volum.
          dacliber
          Senior Member
          Last edited by dacliber; 20-05-17, 12:53.
          ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

          Comment


          • ce marca e scula?
            sigpic

            Comment


            • din China, are pe cutie modelul si il pot afla, boxele nu au cum s fie de vina, inainte se auzea brici, daca bagi tel sau alt auxiliar la orice alt crv se aude mai infundat, mai urat. Pt a mea am cumparat o tableta Asus cu dts mai scumpa si acum se aude aproape la fel de bine ca pe cd.

              Comment


              • e cu ecran detasabil? gen


                Astea noi au cam aceleasi specificatii, si procesoare de sunet de ultima generatie, e aiurea rau ca nu sunt in stare sa creeze multumire. Acum iar pierd timpul cautand.
                dacliber
                Senior Member
                Last edited by dacliber; 20-05-17, 13:10.
                ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                Comment


                • Originally posted by dacliber View Post
                  e cu ecran detasabil? gen


                  Astea noi au cam aceleasi specificatii, si procesoare de sunet de ultima generatie, e aiurea rau ca nu sunt in stare sa creeze multumire. Acum iar pierd timpul cautand.
                  ecran fix si facut pt CRV , pe mine ma deranjeala la maxim cum se aude si tocmai de asta nu imi cumpar, netu merge super bine pe el, sau orice altceva, multe intrari si iesiri pt tot ce iti doresti.

                  Comment


                  • Păi n-o mai vinzi?
                    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                    My cars:

                    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                    Comment


                    • Originally posted by KMR View Post
                      Păi n-o mai vinzi?
                      Pai nu trebuie neaaparat s-o vand, daca gasesc altceva imi cumpar si pe urma o dau, nu e nimic sigur din ce zic eu , masina asta am cumparat-o in 5 minute si nu aveam nevoie de ea ) , depinde de stare . Acum 2 zile am vandut Gti-ul , sper s iau honda din service pana joi si fac un anunt pe autovit, daca vine cineva cu bani , o dau. Oricum asta nu inseamna ca nu mai fac eu pe la ea ceva ) , as face evacuare dubla.

                      Comment


                      • Gata am pus-o la vanzare , cine o cumpara o s fie super multumit de ea.

                        https://www.olx.ro/oferta/honda-crv-...n-ID8ETQt.html
                        Attached Files

                        Comment


                        • Salut , am aflat si viteza maxima in weekend, la dus spre mare 190 fix se bloca de fiecare data , iar cu insistente 193 in 20 sec )) 3900 ture , la intors am ramas surprins , tragea pana la 200 fix pedala la fund - viteza maxima 203 4100 ture, pe rosu intru la 4500 parca.
                          la 140 fix pe pilot am consum 6.3 , dar l-am pus la intoarcere unde e zona de deal , urci cobori , cred ca i-a sub 6 lejer, dar nu pot merge eu asa lejer . oricum e posibil s m fii luat radarul ca am mers cu minim 150 km toata autostrada Buc Ct

                          Comment


                          • Accordu-ul lua 215 chinuit in bord la dus si 220 la intors pe A2 si consum 9.2%

                            Tu mergand cu cutia banuiesc ca mai scazi deci a mers bine, parca aveai si ceva soft facut la @Doc.
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • da, am si soft, ideea e ca prinde imediat si oricat as avea dupa 100 , trage pana se opreste super bine. Au fost mai multi care au incercat s se tina dupa mine cu passat , golf , octavia , bmw motor maxim 2 litri cred, nu aveau ce sa faca, puneau frana ca aveau masina in fata si o calcau pana la 180 ca si eu stateam fix in spatele lor provocator )) , ii luam lejer. consum 6.7 dus si 7.2 intors , minim 150 km am mers. oricum a luat in jur de 35-38 litri (nu am bagat eu si nu stiu daca a bagat pana la primul click la pompa)

                              Foarte stabila, la 160 nu pleaca alarma )) (alarma din dreapta , iubita) deci nici nu simti, e lejer

                              Comment


                              • Originally posted by George_pericol View Post
                                Au fost mai multi care au incercat s se tina dupa mine /... / nu aveau ce sa faca, puneau frana ca aveau masina in fata si o calcau pana la 180 ca si eu stateam fix in spatele lor provocator )) /.../
                                Deci tu erai fix în spatele celor care încercau să se țină după tine, dacă înțeleg eu bine?
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X