FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    'tui mama lui de GPS! pai ce te faceai daca aveai S2000?!
    cat despre "distractia" de pe autostrada... Florine, tu te distrezi la 160km/h? ca io la viteza aia ma duc pana la portbagaj sa mai scot o bere fara alcool si ma intorc la volan glumesc!

    pacat ca nu ai prins vreme faina, de vara, prin padurile alea, mai faceai o plaja, un gratar... vezi? de aia e bine sa ai la tine tot ce-ti trebuie, ca nu se stie niciodata
    oricum, cred ca a fost o experienta faina chiar si cu incurcatura cu GPS-ul, inedita... altfel poate nu ti-ai fi amintit excursia asta chiar asa
    bine ai revenit!

    Comment


    • #92
      pentru " aroganta" cu 160........si ca pedeapsa ,propun ca un moderator sa-ti schimbe numele din hondaru' in restless speedy, iar in cazul asta....ai pus-o...findca trebuie sa dai mult de baut,, doar e botezul tau, ce naiba......si toata lumea o sa strige in cor :" ...asa sa-i ramana numele Maria-Ta"...
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
      http://www.hotelcehov.ro/

      Comment


      • #93
        dau colega, ce sa fac? m-ai prins la inghesuiala acum
        of, dar mie mi s-a pus pata rau de tot pe un CRV II, vazand filmuletul lui Florin l-am invidiat, ca prea statea relaxat in masina pe drumurile alea.
        am mai zis pe undeva pe forum ca in cateva randuri am lasat Accordul in capatul unor strazi ca ma durea sufletul sa-l bag pe acolo, plus ca imi era si teama ca nu mai ies cu el de pe acolo, si m-am bagat cu papucii prin noroaie, in timp ce cu celelalte masini m-am bagat pe oriunde fara jena... in schimb, cu CRV-ul n-ai nici o treaba, frate!

        recunosc ca pe vremuri, nu le intelegeam rostul deloc la SUV-uri, nu erau nici 4x4 nici nimic... dar de cand conduc la propriile masini, m-am prins ca la Romanica nici nu ar trebui sa se vanda alte feluri de masini, pe bune...
        e drept ca pe asfalt bun si autostrada esti boier cu Accordul, dar cam atat. si la cat asfalt bun si autostrazi avem noi...
        vorba aia: e bun Accordul, dar tot mai practic e CRV-ul

        PS: m-am surprins de la o vreme ca citesc mai mult topicurile de la CRV decat de la Accord

        Comment


        • #94
          Hondaru', dragul nostru, uite reclama despre CR-V care m-a miscat:




          YouTube - Honda CR-V 2007 - China advert[/URL]






          Iar special pentru tine:





          YouTube - Honda CR-V[/URL]






          YouTube - 2006 CR-V II[/URL]







          YouTube - honda cr-v commercial[/URL]







          Sensei CRISTEA, scuze de off-topic
          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

          Comment


          • #95
            Noi te asteptam , sa stii !
            ...si promitem ca mai vorbim cu tine...desi bei bere f alcool...instigi la incalcarea legislatiei(prin propriul exeplu )...si cu naveta aia loc sofer-portbagaj, la 160...ce sa zic...tu l-ai invatat pe Tarzan schemele alea???
            Ce om, doamne,ce om!!!

            Tot mai cauti?
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
            http://www.hotelcehov.ro/

            Comment


            • #96
              tokyo stai potolit, ca apoi tre sa-mi faci cadou un CRV
              ryloy, io ziceam ca la 160 km/h am timp sa cobor din masina, sa merg la portbagaj sa-mi iau o bere si sa ma intorc la volan... cand am vazut titlul filmului cu "distractie" si "autostrada" ma asteptam la ceva mai spectaculos, vad ca urca acul, urca... si... fleoshk! se pleosteste la 160 pai pe autostrada cobori sub 200 km/h numa daca vrei sa dai o fuga la bortbagaj dupa bere
              acum lasand gluma la o parte, cred ca mi-ar prinde bine o masina care sa nu poate peste 120 km/h, sincer
              dar noi consumam fonturi aici pe topicul lui Florin oricum, el s-a distrat pe cinste pe acolo, bravo lui!
              eu tot visez de mult sa dau o tura de Europa, de cel putin o luna, dar cine stie cand oi apuca... de vreo 2 ani n-am timp nici sa respir, si la cele 2 concedii de la mare + munte din tara nu renunt pt nimic in lume, asa ca astept vremuri mai bune, tot zic ca "la anul"
              daca intrebi de CRV, da, mai caut, dar deja imi cam iau gandul, se pare ca raman cu Accordul, cel putin pana isi revine piata auto sau pana da norocul peste mine si gasesc client. chiar sunt hotarat sa trec pe SUV, dar nici nu pot sa dau Accordul pe nimic... ca apoi tre sa pun prea mult diferenta pt un CRV second si nu merita... mai vad ce si cum...

              apropo! Florine, si eu sunt topit dupa Ridgeline, prima data am vazut unul alb, la mare, vara trecuta... belea! apoi l-am vazut in Bucuresti, l-am pozat din masina, aveam Opelul inca, putin inainte sa-mi iau Accordul... poate dam o tura in niste Ridgeline-uri prin padurile germane, ce zici?
              BooBoo
              Senior Member
              Last edited by BooBoo; 27-03-09, 22:49.

              Comment


              • #97
                Si eu aveam mustrari de constiinta , cum ca te-ai fi suparat.....
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                http://www.hotelcehov.ro/

                Comment


                • #98
                  hmm, Ridgeline alb:




                  Merge, dar vezi ca a aparut modelul 2009:





                  YouTube - Honda Ridgeline - 2009.avi







                  [/URL]
                  Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                  ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                  Comment


                  • #99
                    Bine v-am gasit si va multumesc pentru aprecieri si comentarii .....nu am sarit de 160 cu mult ...nu de alta dar aveam si familia in masina si in plus de asta am fost incaltat de iarna.....
                    Aventura in padure a fost de toti banii....am descoperit acum dupa ce m-am uitat pe CD-uri ca mai exista si o continuare...am sa mai verific inca o data ....un loc unde drumul era chiar rupt rau de tot....dincolo de secventa cu cabana. Chiar nu mi-am facut probleme avand si rotile de iarna...noroiul chiar mai mare daca era nu avea nici o sansa sa-mi strice distractia. Daca as fi avut si soacra o dadeam jos din masina sa ma filmeze din exterior....si s-ar fi mai scris o carte...... " THE GHOST OF THE BLACK WOOD".......
                    Daca mi-ar iesi la LOTO.....ce Ridgeline mi-as lua......
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • Vreti sa scapati de depresie...?????

                      1. Plimbati-va cu masina. Parcati la marginea drumului , puneti-va ochelarii de soare si scoateti pe geam uscatorul de par. Îndreptati-l catre masinile care vin din fata. Acum numarati cîti soferi franeaza brusc în fata voastra!

                      2. Reîncarcati automatul de cafea din biroul vostru cu cafea decofeinizata timp de trei saptamani. Cînd toata lumea va fi depasit dependenta de cafea , schimbati-le cafeaua cu ESPRESSO.

                      3. Daca scoateti bani la ghiseul bancii la rubrica « scopul folosirii banilor » scrieti « pentru marijuana ».

                      4. Cînd sînteti pe un coridor , sariti în loc sa mergeti.. Apoi încercati sa numarati cîte persoane se uita la voi crucis!

                      5. Daca sînteti la restaurant si vreti sa comandati ceva , cereti « apa plata dietetica ».

                      6. Sunati-va prietenii cu cinci zile înainte sa mergeti la o petrecere si spuneti-le ca nu veti putea fi prezent din cauza unei dureri de cap.

                      7. Cînd scoateti bani de la AT M , apucati-va de strigat din toti rarunchii « Am castigat! Am castigat! »

                      8. Daca va aflati într-o gradina zoologica , luati-o brusc la fuga catre parcare strigand îngrozit « Salvati-va! Au scapat toate animalele! »

                      9.. Daca aveti copii , la masa de seara spuneti-le ca din cauza recesiunii va trebui sa renuntati la ei!

                      10. La farmacie , cumparati o cutie de prezervative si dupa aia întrebati farmacistul unde este cabina de proba!

                      Va garantez ca dupa ce veti fi încercat toate cele zece puncte din aceasta lista , veti suferi de orice mai putin de depresie!
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Originally posted by ryloy View Post
                        Si eu aveam mustrari de constiinta , cum ca te-ai fi suparat.....
                        n-am de ce + ca-s destul de glumetz si io, asa ca...
                        Tokyo, fain spotul ala
                        Florin, asteptam Episodul 2

                        si uite ce am surprins io in trafic:
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/hondaru_/diverse/
                        BooBoo
                        Senior Member
                        Last edited by BooBoo; 28-03-09, 09:58.

                        Comment


                        • Ce masina are nemernicu'.....tare de tot....chiar am oftik pe el.....al draq.....alba....o fi vreun zburator....ca astia umbla cu masini albe si in adidasi si trenning alb....
                          Oricum masina este superba.....ca orice HONDA.....acum depinde si cine este la volan.
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • YouTube - VIDEO INSTANT LUXEMBURG
                            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                            Comment


                            • Moderatoru' e moderator'....multumesc pentru transfer.....CRV din filmul asta chiar arata frumos..felul cum sclipeste soarele in bara din fata. Aici se cam termina filmele facute la drumul asta ma refer la cele care contin HONDA....masini si altele cu legatura la pasiunea comuna. Sper ca magazinele PRADA...BOSS...VERSACE...FOGAL...VUITTON....SWAROV SKI nu prezinta un interes deosebit sau da dar trebuie sa fii acolo ca sa vezi la fata locului si cu un "plastic" plin de bani la tine...
                              Voiam sa va mai spun pentru cei care au in vedere deplasari in aceasta zona...daca nu am zis-o deja in Ungaria tot ce inseamna restaurant indiferent de oras la orele 22 se inchide. Am patit-o la ducere la Szeged...baruri cate vrei dar de mancare nimic nici un restaurant...si la intoarcere pe centura Budapestei....ditamai motelul....elegant...frumos....la bar deschis ..de mancare nimik restaurant inchis.
                              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                              Comment


                              • PENTRU CINE ESTE INTERESAT AM GASIT OFERTA DE FILTRE PT AUTO..INCLUSIV HONDA PRETURILE SUNT BUNE FATA DE BUCURESTI....http://www.oilmag.ro/uleimotor/.....FIRMA E DIN MURES....DA ARE PRETURI ACCESIBILE LA GAMA MANN CA ASTEA M-AU INTERESAT.....
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X