FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
    "Ti razi.....?????".......pai tu ce crezi..cu cat e mai mare cu atat am sanse sa nu o vrea nimeni......cand am zis sa dau CRV si sa iau ISUZU ala dubla cabina mi-a sarit toata familia in cap...."Ce bai tata ce sa faci cu ea...nu vezi ce mare e....?????"....mergem cu camionul..."......atunci a fost sansa mea...daca ma tineam mai tare...o rezolvam, CRV gasisem sa-l dau si nu in mare pierdere.vreo 300-500 eu mai putin ..iar ISUZU era pe stoc si in pret bun....si scapam de toate grijile...la ala chiar nu atenta nimeni. O sa-si ia si permisul si o sa-i iau si masina....la anul termin leasing la CRV ...deci se face "loc"....da pana atunci mai vedem.
    Fratilor un electrician bun care se pricepe la alarme...??? Sa va spun si de ce....am pe masina un VIPER.....si la instalare am cerut ca in momentul in care armez sa se inchida...geamurile....trapa....si pliere oglinzi.....ala care mi-a montat-o " Domne' nu se poate"...i-am cerut sa-mi argumenteze...da stiti cum fac astia....Deci am nevoie de unul care sa stie ce cum si ce fel.....Alarma este un VIPER 5002....
    Astept cu interes sugestiile dvs.
    sal'
    0722754324 Cristi il cheama si lucreaza la un magazin specializat in zona Diham-Bucuresti, e super baiat.
    Din partea mea, iepurasu sau vali cu honda

    Comment


    • #47
      Acum sun......stie masinile HONDA...????.s-ar putea ca intradevar configuratia masinii sa nu permita aceste optiuni.....
      10X....

      ...pentru moment abonatul voda nu poate fi contactat..mai incerc merci
      ticker
      Administrator
      Last edited by ticker; 13-02-09, 13:50.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • #48
        Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
        Acum sun......stie masinile HONDA...????.s-ar putea ca intradevar configuratia masinii sa nu permita aceste optiuni.....
        10X....
        o sa vezi daca ajungi

        Originally posted by iepurasu View Post
        o sa vezi daca ajungi
        suna si la nr asta, te rog 0744370291
        ticker
        Administrator
        Last edited by ticker; 13-02-09, 13:51.

        Comment


        • #49
          http://s273.photobucket.com/albums/j...lorin_cristea/ sunt facute cu N95...nu am stiut ca luam foto aparat cu mine....
          poze de la intalnirea hondafan din tineretului 2007....
          Hai ca sun sa vedem...

          Iepurash..da-mi id mess sa bag la lista sa vrb direct acolo....
          ticker
          Administrator
          Last edited by ticker; 13-02-09, 14:27.
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • #50
            Originally posted by FLORIN CRISTEA
            Iepurash..da-mi id mess sa bag la lista sa vrb direct acolo....
            muscaru

            Comment


            • #51
              Nu s-a luat la loto...asta inseamna inca o sansa pentru "containerul ala pe roti...Ridgeline" sa ajunga in Berceni.......
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #52
                L-am vazut ieri pe cel din iasi, mama ce masina................... Ridgeline the best
                Vezi ca varianta in martie e 5,20 lei !!!
                tokyodream
                Senior Member
                Last edited by tokyodream; 25-02-09, 14:51.
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • #53
                  Nu-mi spune.....e tare rau......
                  Sa fie si 50 ron...de'o varianta simpla acolo gasesc eu bani... 5,20 nu e o problema.....oricum in conditiile actuale cine ia banii automat trebuie sa-si ia si viteza din tara macar 1 an......
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • #54
                    sefu'...dupa ce se intampla "evenimentul"...daca nu ma dai si pe mine o tura cu "containaru' " inainte sa fugi din tara...te dau pe lista neagra la "vrajitoare"...

                    Bafta!
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
                    http://www.hotelcehov.ro/

                    Comment


                    • #55
                      Da...da....Bogdane....direct la frontiera cu Austria te mai dai jos din masina.....k sa fiu sigur....
                      N'avem noi norocul ala sa iasa toate 6.....tragem speranta....da pana una alta tot banu din munca' e de baza......
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                        In oras si asa sub 13-15 nu ma lasa...
                        Florine, consumul asta in ce regim de condus il scoti? se poate si mai putin? ca mai mult, sigur se poate
                        extraurban cat iti consuma, si la ce viteze?
                        multzam!

                        Comment


                        • #57
                          Va salut domnu' draga....deci :

                          1. Afara...drum Bucuresti - Mangalia nu in conditii de week end la mare cand e nebunie de faci 100 de ore pe drum....mers normal. 5 persoane cu bagaj aferent la regim legal in localitati ( 60-80 km/h ) si maxim 120 - 130 km/h pe A1 am avut un consum de 8 -10 %..cu AC ..cu tot confortul. Mers fara fitze...demaraje si alte alea... om calm...cu cruise control pe autostrada .

                          2. In oras vara circulatie infernala ..caldura mare cu AC am avut la inceput 0-10.000 km un consum 18-19%...am avut si 20%....mers mai cu nervi.

                          3. In oras circulatie infernala...cadura mare fara AC 13 - 15 % mers fara nervi.

                          4. Acelasi consum (pct.3) in oras in conditii de zapada...13-15%

                          Dupa 10.000 - 15.000.....s-a modificat un pic ..2008 am fost in grecia in CO aprox 2000 km dus intors....in conditii de masina plina...copil..nevasta..bagaje cat cuprinde..8-8,5% in conditii de maxim 130 km/h (am avut si 150-160 dar in reprize scurte in Grecia nu te iarta la viteza)...minim 40-60 km /h. Acest consum e o " combinata"..oras si autostrada....oras cam in proportie de 30% din drum.

                          Bagata pe aratura cred ca nu ajuta ,nici nu am contorizat ca si consum escapadele la pescuit pe namol...nisip...camp....apa.Am vazut ca cineva de aici a postat pe utube ceva cu urcat de delusor cu new crv...e pe mine nu a avut cine sa ma filmeze dar o sa ma straduiesc sa fac ceva in sensul asta, ca sa va puteti face o idee mai clara despre ce poate masina asta.....nu am avut surprize dar nici nu pot sa zic ca am stat lejer. Oricum mi-a placut filmuletul....se vede ca tine la masina....si stie sa tina de ea...altul i-ar fi dat in coada de sarea pamantul..ma rog....Bogdan parca....nu mai stiu exact.

                          Cred ca afara daca o tii in 80 -100 poti scoate un 7-8% lejer daca nu chiar mai putin. La regim de 100 la ora am avut consum instant si 7%. Acum de exemplu...i-am facut plinul resetat trip si am facut 193 km in oras si am un consum 13,3%..asa imi arata bordul...in conditii de mers in Bucuresti. Am 23700 km facuti cu ea ....iar filtrele aer+polen le schimb la 5000 de km si uleiul la 10000 daca nu chiar mai devreme..depinde.

                          Conteaza foarte mult si ce benzina pui in ea. La inceput o alimentam cu cea mai buna cea mai scumpa..99...numai cu ce scrie cartea nu...95 fara plumb. Am constat ca o consuma mult mai repede..deci un consum mai mare...cel putin cea de la Lukoil...ziceai ca se scurge din rezervor. E adevarat se simtea....dar nu era ok ca si consum iar financiar nu mai vorbesc.. Acum alimentez numai 95 f.pb si merge in regula fara probleme. ....

                          Ca o concluzie modelul meu , si spun asta fiindca este diferenta motor intr-e crv meu si new crv, chiar daca are tot 1999 si 150 hp..... afara..dar numai afara la pana in 120 km/h te poti baza pe un 8-9%, peste 120 poti ajunge si la 13-15 %. In oras 13% eu il consider un consum decent...e totusi un 4x4 si fiecare talpa mai grea se vede in rezervor. Nu poti sa mergi cu 40 la ora in oras ca ti-o iei de la restul de "traficanti". Am stat de vorba cu cineva cu un FORESTER....acelasi consum. La modelul nou...consumul cred ca este mai mic. Nu am vrb cu nimeni care are new crv benzina.
                          Cred ca am ceva probleme la ambreiaj - se apropie de iesirea din garantie - ceva nu e ok...se aude un "boc" ( nu premierul ) la cuplaj treapta 1 la plecare dupa loc....ambreiaj ..treapta 1 fara plecare de pe loc..numai cuplare ....." boc"..... imi vine sa mor...o sa ma duc la service sa vedem....plus ca "agata" la schimbarea trepte 1-2-3...face ca MATIZ cand il turezi si dai din 1 in 2. O sa incerc cu pauza mai mare intr-e trepte....oricum urmatoarea masina pe care o voi lua va fi automatica fara doar si poate...de fapt si pe asta tot automatica am vrut-o..dar nu s-a putut...aveau numai 1 bucata si neagra..si rezervata.
                          Ca o coincidenta in acceasi zi cu mine si-a luat masina si Marcel Iures tot crv dar diesel si parca si Printul Paul de Romania..crv benzina. Pe Marcel Iures l-am vazut de Printul Paul am auzit numai.
                          Cam asta ar fi.....daca mai intereseaza ceva....te informez promp. Parerile sunt pur personale si bazate pe fapte reale.
                          Am onoarea sa va salut.
                          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                          Comment


                          • #58
                            Sa nu uit....pentru cei care sunt interesati...nu am castigat ..dar nici nu s-a castigat la LOTO......deci umbra lu' "containaru' " planeaza inca.....speram ....next time......
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • #59
                              Numai vip-urile isi iau CRV

                              Comment


                              • #60
                                multzam fain! raspunsul tau a fost de real ajutor!
                                sunt decis sa-mi iau un SUV, si indata ce rezolv cu Accordul meu fac si miscarea asta.
                                pana una alta, caut sa strang informatii, ca am in vizor fie CRV fie RAV4, model 2005. am vazut un CRV 2006 benzinar de vanzare (ca al tau), in afara ca e albastru ar merge, dar consumurile astea ma cam sperie
                                deci clar va fi CRV 2.2 i-CTDI sau RAV4 D4D

                                PS: sper ca n-am deranjat cu tutuiala, n-am nici eu 18 ani dar nici cat ai tu... asa ca... scuze daca n-am fost ok... insa am preferat o abordare mai relaxata...

                                Comment

                                Working...
                                X