FLORIN CRISTEA: '06 Honda CR-V 2.0 i-VTEC, Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut Forine'
    Ai cumparat-o sau asta este in plan?
    Arata bine.
    Ar trebui sa aiba mai multe compartimente de umflat ptr siguranta, minim doua.
    Ai permis de condus barci, sti ca trebuie, nu?
    Sunt foarte multe controale pe dunare acum.

    Comment


    • Asta vreau sa o iau prin aprilie.... mai...
      Am tot cautat . Honda ca si calitate, pret si plus ce vreau eu corespunde.
      E ultima pozitie "Barci pneumatice Honda cu punte din aluminiu" - T40 – AE2.
      Stiu tot ce am nevoie..permis....inmatriculare..tot.
      Voiam ceva peste 4 metri dar nu toate au chila si era nevoie de motor puternic ca sa gliseze cum trebuie. Iar cu chila rigida deja vorbim de alta categorie. Pretule e bunicel. Motorul ma omoara... acolo e mai dureros ca sunt destul de scumpe si noi si sh. La modelul asta 30 cai e maxim...motorul HONDA e de 4 ori pretul barcii.Am gasit una acelasi model sh cu motor cu tot la 2500 - 2700 euro.Cea din film are un motor de 20 de cai.
      Plus transport...e destul de mare pliata 129 X 79 X 46 si 86 de kg....cam e nevoie de remorca .da incape in portbagaj la masina cu scaune pliate.
      O sa vad cand am sa o cumpar....nu ma grabesc..oricum ca si barca asta este...de motor mai cautam.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • Cand esti echipat complet pt lupta cu pestele, poate ai nevoie de ajutoare, sunt pe receptie !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • Asta-i de pescuit ..cu gratar tot ce e nevoie.....

          YouTube - 6 6 2009 Lakeville, MA Long Pond. Mr. G, Falkon6000 and Smittles1179 - Bass Fishing
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • Barca e superba, mai greu cu transportul, nu i-am inteles pe baieti cand au mancat cheeseburger, avand atata peste la dispozitie, dar am mai intalnit pescari inraiti si priceputi, care nu mancau peste.
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • Depinde ce prefera fiecare....astia din film sunt iesiti la pescuit de rapitor...biban .Iar dupa moace nu-i vad stand sa-l curete..friga sau mai stiu ce sa-i faca, plus ca si treaba asta trebuie sa stii sa o faci.
              Pescuitul multi il fac de placerea capturii, ca de mancat e mai bun ala de la METRO,nu vorbesc de crap..caras de la Metro. Anul trecut am prins destul de bine..o data sau de doua ori am preparat..restul l-am dat. Imi pare rau ca nu m-am dus la salau de mai multe ori..poate aveam noroc, da acum daca iau si scula asta am cum sa ma duc, si fara motor si tot ma duc...pe lac merge si fara.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • Ziceai undeva ca schimbi uleiul zilele astea si ca intrebi de filtru' de benzina, daca ai ajuns, ce ulei ai pus si ce-ai aflat de filtru'? Hai sa traiesti !
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • Ulei VALVOLINE am luat pana la urma..SynPower MXL 0W-30

                  1. ULEI
                  VALVOLINE MXL 0W30 1X4 = 320 RON
                  2. VALVOLINE MXL 0W30 1X1 = 80 RON
                  3. FILTRU ULEI MAN W610/3 = 20 RON

                  ATENTIE MARITA :.....utilizat de marii campioni de raliuri si de-a lungul a milioane de kilometri, Valvoline SYN POWER MXL 0w30 asigura protectia maxima pentru motor, chiar la solicitari si temperaturi extreme.....te doare basca....

                  La diferential & cutie o sa pun HONDA de la ASKO.
                  Oricum m-am lamurit uleiul HONDA este ulei TOTAL...ELF .

                  Maine ma duc....dar se pare ca filtru de combustibil in exterior nu au decat la diesel..ceea ce este foarte normal. La benzina nu exista decat cel din pompa din rezervor.
                  Ma "enteresez" maine si iti spun.....
                  Mai doresti altceva...?????

                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • Nu, Excelenta ! eventual o bere rece cand o fi mai cald afara si piciorul meu in parametri mai normali !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Si aia...numa sa vina caldura..vara...
                      Te sun maine si vrb ..
                      Salutes
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Salutare tuturor,

                        Am intrat in posesia unei Honda CR-V 2,0 benzina din 12/2006 cu 140K km la bord, achizitionata cu 7500Euro. Am testat masina la Haintz Consulting si mi-a iesit starea generala buna totul fiind functional . Acum as avea cateva intrebari avand in vedere ca este prima mea masina 4x4:
                        1- Am dat pretul corect pe masina?
                        2- Are cineva dintre DVS o astfel de masina echipata cu GPL?Daca da, mi-ar fi de folos sa stiu daca sunteti multumit/i.
                        3- Care este topul primelor 3 defecte ale masinii?
                        4- Ceva exemple de costuri de reparatie (daca se poate detaliat manopera/piese)?
                        5- Cat costa o revizie (filtre/uleiuri/placute/ etc)?
                        6- La ce ar trebui sa ma astept la 140K km ca si costuri de reparatie/intretinere?
                        7- Acest 4x4 este unul real sau mai putin 4x4 si mai mult marketing? intreb asta pentru ca nu am putut urca intr-o rampa de 36 grade inclinare cu VSC decuplat, cauciucuri de iarna aproape noi, fiind zapada pe jos.
                        8- Care sunt service-urile din Buc unde pot face revizia masinii? Ce recomandari aveti ?

                        Maxim respect,

                        Adrian

                        Comment


                        • @Knowless: de ce nu-ti faci un thread. acolo ne-am putea impartasii parerile... asa cum am vorbit si in PM ai facut o alegere buna la un super pret... pana una alta daca citesti pe ici pe colo prin forum iti vei da singur raspuns la toate intrebarile..
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/ovidiutaras/

                          Comment


                          • Iata......Thule Xperience 828.........dupa multa lupta cu cei de la Thule am gasit niste baieti destepti care au acceptat sa-l asambleze si sa-i facem proba...se potriveste il iau..nu se potriveste cautam altul....si uite rezultatul....
                            Salutes..
                            Attached Files
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • Cred ca prinzi si Discovery cu chestia aia....parca esti de la CIA....sa-ti fie de bine!!....o sa ne auzim la tel pt o mica problema la bicla !!
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • Pentru bicla nu pe mine...ai tel omului....
                                Merci frumos....inca nu l-am mancat.....sa-mi fie de bine......
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X