ADIDU: '16 Honda Civic Sedan 1.8 i-VTEC LS, Polished Metal Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Adidu View Post
    Victorie! Am reusit sa depun actele pentru inmatricularea definitiva. M-am prezentat la ora din programare la ghiseul alocat programarilor on-line si in 5 minute am terminat. Nu se mai cere dovada platii timbrului de mediu si nici chitanta cu taxa de inmatriculare de 60 lei. Am platit la ghiseu 37(cost imprimat)+40(numere)+45(numere preferentiale)=122 lei. Poimaine dupa ora 12 ma prezint la ghiseul pentru numere ca sa ridic certificatul de inmatriculare, cartea de identitate si placile.
    Este o aglomeratie teribila. Cei sositi la 17.30 nu mai aveau sanse sa ajunga astazi la ghiseu. Cea mai buna solutie este programarea on-line, dar prima zi disponibila in acest moment este 28 februarie!! Probabil cei veniti de dimineata vor reusi sa depuna actele in cursul aceleiasi zile, dar este posibil ca aglomeratia sa creasca in zilele urmatoare.
    Confirm si eu cele de mai sus legate de taxe. Eu, din pacate, nu am fost inspirat sa ma programez online, asa ca am stat cam toata ziua pe acolo, dar la ora 17.00 rezolvasem.
    Si eu tot vineri o sa vin dupa numere.

    Comment


    • #32
      Au luat numerele vineri la ora 18, asteptat cam 5 minute.

      Comment

      Working...
      X