ROYAL1972: '15 Honda Civic 1.8 ES A/T, Dynamic Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Faina culoarea!
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #17
      Superba culoarea, mai frumoasa ca a mea as zice . Sub 3000rpm @140?!

      Comment


      • #18
        Da, frumoasa culoare (se asorteaza cu randunelele in zbor)

        Comment


        • #19
          Originally posted by marvin42 View Post
          Superba culoarea, mai frumoasa ca a mea as zice . Sub 3000rpm @140?!
          La 5Dul meu manual am 118 la 3000 de ture. M-as fi multumit si cu un 130

          Comment


          • #20

            Aici cred ca se vede mai bine nuanta de albastru.

            Eu am avut de ales intre negru, argintiu, gri metalizat si alb. Albastra era una singura. Culoarea neagra am la masina veche. Argintiul e si el frumos, dar am preferat acum albastru.

            Si, da 2700 rot/min la 140km/h

            Comment


            • #21
              E superba.

              Comment


              • #22
                Pe langa frumusetea culorii,sa o stapanesti sanatos,apreciez mariajul cutie-motor ca fiind unul foarte reusit.Chiar acum am avut ocazia sa testez Accord-ul meu diesel si,la 140 km/h,are turatia de 2600 rpm in treapta a 6-a.In consecinta,la a ta 2700 rpm la aceeasi viteza este excelent pentru un motor pe benzina aspirat.

                Comment


                • #23
                  Wellcome to the club !
                  Ma bucur sa te "vad" si aici.
                  Faina culoarea, faina masinuta - sa o stapanesti cu placere si sa te bucuri de ea muuuulti km fara incindente !

                  Comment


                  • #24
                    Felicitari pt achizitie! Culoarea aia este un mare plus

                    Comment


                    • #25
                      Felicitari pentru masina si culoare...Sunt un potential comparator si acum inclin si eu spre dyno blue...Nu stiu daca sa aleg automata...Am avut pina acum numai manual ...si ma streseaza. Mi s-a spus ca e mai usor de condus dar pe de alta parte nu "simti"masina...Spune-mi te rog cum se comporta cutia automata...
                      Culoare se numeste dyno blue ? Multumesc
                      alex321
                      Senior Member
                      Last edited by alex321; 04-07-16, 19:33.

                      Comment


                      • #26
                        Dealerul mi a spus ca dino blue e culoarea. Am fost contrazis pe aici. Deci pick a color of your choice.
                        Cat despre cutie, trebuie sa o incerci in primul rand. Doar asa vei știi daca simți masina sau nu. Tu esti cel care decide ce cutie sa cumperi. Nu un oarecare care ti spune ca nu simti masina, sau eu care mi am luat o.
                        Eu am spus deja. Am avut deja 4 masini cu cutie manuala. Si am condus mai mult sau mai putin ocazional masini cu cutie automata.
                        Cutia asta pare ca se intelege f bine cu acest motor.
                        Deci, incearca intai si apoi ia o decizie.

                        Comment


                        • #27
                          Nu au cutie automata pentru drive test...pe cind manuala am condus un LS...Aici e marea problema.
                          Multumesc de raspuns

                          Comment


                          • #28
                            Nici eu nu am testat Honda Civic automata. Aveau la Asko in Chitila una neînmatriculata pe care puteai sa o incerci prin curte. Cel putin in aprilie era una.
                            Mie imi place cum lucrează cutia asta. Se misca bine si schimba lin. Kick down din padele merge la fel de bine la nevoie.
                            Cred ca singurul minus e ca automata consuma ceva mai mult.

                            Comment


                            • #29
                              Cum spuneam, eu eram decis ca urmatoarea masina sa fie automata. Si mi a iesit intr un final.

                              Comment


                              • #30
                                Mie tot nu imi iese la calcule. Cum de eu cu 6 rapoarte am la 3000 de ture 118 iar astia cu automata au 140 la aceeasi turatie si cu doar 5 trepte. Sau are 6 si automata?

                                Comment

                                Working...
                                X