PAULIASI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT, Alabaster Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Foarte frumos, Paul!
    Ma bucur s-aud ca si voi si masinuta sunteti sanatosi si plini de viata! Uneori ma crucesc de cate plangeri vad p-acilea cu privire la masinuta, dar tac chitic ca nu cumva tocmai cand sa m-apuc sa contrazic pe cineva, sa mi se intample si mie vreun bucluc.
    Calde salutari de la Constanta!
    vtin
    Senior Member
    Last edited by vtin; 26-04-10, 14:04.

    Comment


    • Bine Paul !

      Chiar este placut sa auzi ca ceea ce simti si gandesti despre honda ta civic este impartasit si de alti proprietari. Sunt cu totul de acord ca motorul 1.8 iVTEC este superb, cu o plaja de turatii larga. Mie personal imi place la maxim si stabilitatea masinii. Da ai dreptate si eu am 1-2 greierasi care ma cam supara - tot pe la bord prin fata pe undeva.
      Hai te salut si sa tot auzim de bine !

      Comment


      • Felicitari, e bine ca esti multumit de masina.
        Imi pare rau ca nu prea pot spune acelasi lucru si in cazul meu.

        Comment


        • Va multumesc Valentin, @Lucnov, @Seth

          Originally posted by vtin View Post
          Uneori ma crucesc de cate plangeri vad p-acilea cu privire la masinuta, dar tac chitic ca nu cumva tocmai cand sa m-apuc sa contrazic pe cineva, sa mi se intample si mie vreun bucluc.
          Stii, tocmai de aceea am si testat-o cat am putut in week-endul acesta. Eram si eu la un moment dat ingrijorat de problemele aparute la alte civicuri si, datorita experientei mele destul de limitate in ale sofatului am incercat sa regasesc aceleasi probleme si la mine.

          Originally posted by Seth View Post
          Imi pare rau ca nu prea pot spune acelasi lucru si in cazul meu.
          @Seth, chiar imi pare rau, sincer. Stiu ca de la inceput ai pus suflet in masina asta si stiu ce entuziasmat ai fost. Stiu ca masinile le-am luat cam in aceeasi perioada, in vara - toamna lui 2008

          Originally posted by Lucnov View Post
          Bine Paul !

          Chiar este placut sa auzi ca ceea ce simti si gandesti despre honda ta civic este impartasit si de alti proprietari. Sunt cu totul de acord ca motorul 1.8 iVTEC este superb, cu o plaja de turatii larga. Mie personal imi place la maxim si stabilitatea masinii. Da ai dreptate si eu am 1-2 greierasi care ma cam supara - tot pe la bord prin fata pe undeva.
          Hai te salut si sa tot auzim de bine !
          Stabilitatea am testat-o putin si la viteze ceva mai mari. Nu fuge fundul, nu scartaie rotile, iar in momentul in care apesi pedala in acceleratie motorul spune totul
          Am observat chiar si utilitatea suportului lateral la scaun, atat cat este.

          Comment


          • Paulica sa va ajute Cel de sus sa va bucurati la fel de masina cat timp o pastrati!

            A noastra ne incanta asemenea, iar intalnirea de vara se apropie de usa azi maine auzim "cioc, cioc"!

            pana una alta...
            pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

            Comment


            • Multumesc Razvane, sa dea Dumnezeu!
              Asemeni si voua va doresc si la toti ceilalti cat mai multi km fara probleme, iar unde au aparut, sa dispara.

              Comment


              • Draga Paul, aseara "te-am vazut" la volanul uni civic sedan caramiziu nou-nout..............dar mai apoi mi-am dat seama ca e varul tau.
                nu sta vis-a-vis de mine ?
                masina e in fata de vreo 2 saptamani
                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                Comment


                • Am vazut si eu civicul acum vreo cateva zile, parcat aproape de masina ta , dar pe sofer nu l-am vazut niciodata. Nu este varul meu, sau cel putin nu stiu vreun verisor care sa-si fi cumparat civic acum de curand

                  Comment


                  • de semanat, seamana cu tine
                    atunci scuze, impresia vizuala asta a fost, ca e varul tau.
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • Cand ne spui cum a zburdat masinuta vara aceasta?

                      Comment


                      • Originally posted by gdm View Post
                        Cand ne spui cum a zburdat masinuta vara aceasta?
                        A zburat bine de tot, fara probleme evidente.
                        Vara asta am facut peste 5000 km cu un consum de 5.6%
                        Zilele trecute i-am facut si revizia de 2 ani (40373km) si ITP-ul; fara probleme. Total vreo 815 lei (730 revizia si 85 ITP-ul)
                        Am un greiere prin bord (pe sub volan) care isi face prezenta pe drumuri proaste si doar cand vrea el, in rest toate bune si frumoase, masina merge ca la inceput, multumesc lui Dumnezeu!

                        Comment


                        • greierele tau nu e bondar?
                          domnul GDM stie la ce ma refer!)
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • Mai Razvane, sper sa nu
                            Am facut putin schimb de masini, am vazut cum era la el si el a auzit cum este la mine. Se aude uneori un zgomot ca de plastic, nu metal. Pai acum vreo luna si jumatate am mers cu masina pana in Tatarasi, intr-o dimineata si de-acolo, neprogramat direct la ATI. Am mers cu dl. Andrei pe niste hartoape, degeaba, nu s-a mai auzit la fel.
                            Vedem ce va fi
                            offtopic: tu erai sambata cu masina la carrefour Era? Pe dupa-amiaza.

                            Comment


                            • dap.eu eram!
                              ex CL7 AT 2006
                              CN1 Sport 2005
                              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                              Comment


                              • Salut Ionut!

                                in legatura cu greierele de sub bord, incearca varianta mea, tine de cheie cand mergi pe drumuri rele si vezi daca mai face, posibil sa nu, la mine fiind tip briceag clantane in draci ... a si pe 18"

                                va pup dragilor si speram sa ne dezmortim sa o luam si noi din loc putintel luna asta daca nu micro intalnire de toamna ...

                                pana una alta...
                                pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                                Comment

                                Working...
                                X