CRAZY_88_FOX: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T, Taffeta White

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts


  • 113.674 km

    Ne pregatim de sezonul rece.
    Am schimbat bateria oem cu una VARTA



    Schimb ulei AMSOIL 0W30

    Lichid de frana si ambreiaj






    Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

    Comment


    • Au trecut 2 ani de cand o am si imi face placere sa merg cu ea la fel ca in prima zi.
      Nu intentionez sa o vand in viitorul apropiat, poate o sa ii aduc o surioara in 2019 (FN2-FK2 type R).
      In ultima vreme nu a mai suferit modificari de nici un fel, iar de laudat, am participat cu ea la un TrackDay pe circuitul Zolder si un VTM Bucovat.



      Sent from my SM-G950F using Tapatalk

      Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

      Comment


      • Salut! O sa dezvolt putin despre participarea mea la concursul VTM Bucovat. Am reusit sa ajung in tara chiar cu o seara inainte de concurs si din pacate nu am avut prea mult timp sa pregatesc masina. Am golit portbagajul complet, inclusiv roata de rezerva, chiar si presurile de cauciuc care au un total de 5kg.

        M-am incadrat in Grupa 3 ( motoare intre 1601 - 1800 cmc), o grupa nu foarte grea daca ai o masina pregatita! Cu toate astea am ocupat locul 6 in grupa, la 1.5 secunde de locul 3.

        Traseul are doar 6 viraje si a fost cam imposibil sa incalzesc cauciucurile, drept urmare masina a subvirat foarte tare!

        Ca asteptari speram sa scot un timp de 1:20 si sa ocup macar un loc 3, dar am reusit sa scot un timp mult mai bun 1:17:01, dar tot am fost departe de locul 3.

        https://youtu.be/vXU--YkDaqA

        https://youtu.be/vXU--YkDaqA

        Sent from my SM-G950F using Tapatalk

        Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

        Comment


        • Nu am mai postat de mult aici, dar sper sa recuperez cat de curand!
          Modificari nu cred ca am mai facut pe la ea in ultimul timp, app am trecut de la AMSOIL 0W30, care era un ulei de nota 10, la Motul 0W30, care de altfel este ok! Schimb uleiul la fiecare 10k km si din fericire nici cu Motul nu trebuie sa completez absolut nimic timp de 10k km, tinand cont ca masina are 140.000 km.

          Sent from my SM-G950F using Tapatalk

          Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

          Comment


          • se tine bine doamna! arata ca la prima tinerete
            R 42659 - Milano Red Ep3

            Comment


            • Se vede frumos in poze si de la distante mai mari de 5m, dar vopseaua este matuita!

              Sent from my SM-G950F using Tapatalk

              Honda Civic 4D Sedan M/T 1.8 16-Valve SOHC i-VTEC Taffeta White

              Comment

              Working...
              X