MIRCIONESB: '18 Honda Civic Sport Plus 1.5 T M/T, Brilliant Sporty Blue Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Am facut lucrarea in Sibiu la dl. Sopa in Tiglari, i-am dus masina dimineata la ora 9 si la ora 17 am luat-o. Toata treaba a costat 500 lei.

    Comment


    • #62
      Verific prin Timișoara dar posibil sa dau o fuga la Sibiu și sa rezolv cu 700 Ron cu deplasare daca arata atāt de bine.

      Comment


      • #63
        Originally posted by mircionesb View Post
        Am facut lucrarea in Sibiu la dl. Sopa in Tiglari, i-am dus masina dimineata la ora 9 si la ora 17 am luat-o. Toata treaba a costat 500 lei.
        Ai idee daca a dat jos materialul sau l-a imbracat?
        Ai un nr de tel?
        Si pe mine ma intereseaza

        Mersi

        Comment


        • #64
          Cred ca a dat jos materialul fiindca dupa cate stiu eu pielea trebuie lipita pe o suprafata fixa. Nu stiu exact cum a procedat, important este rezultatul. Stiam ca lucreaza bine ca am mai imbracat la el un volan si saua de la motor ( tot Honda). Dl. Sopa - 0744 479791. E destul de ocupat, m-a cam plimbat putin pina s-a apucat de lucrare.

          Comment


          • #65
            Mersi fain
            Nu-i problema ca nu ma grabesc
            Cand are timp o duc.

            Multumesc frumos

            P.S.: Poate ne vedem la un pahar de vorba, ca de la hondar la hondar, sau ex biker la biker

            Comment


            • #66
              Originally posted by mircionesb View Post
              Am facut lucrarea in Sibiu la dl. Sopa in Tiglari, i-am dus masina dimineata la ora 9 si la ora 17 am luat-o. Toata treaba a costat 500 lei.
              500 de lei cotiera si toate cele 4 manere de la usi? sau doar cele din fata?!

              Comment


              • #67
                Cotiera cu toate manerele. In pozele atasate sunt ambele manere si fata si spate. Acum ma tot uit sa-mi iau niste jante pentru iarna, am pe cineva in Germania si pot sa le iau mai ieftin insa ce mi-a placut sunt cu inel de centrare si nu vreau , as prefera fara inel ca e mai ok asa. Am vazut ceva CMS C20 sau CMS C22, arata bine dar au inel de centrare. Il mai rog pe prietenul meu sa faca sapaturi dupa ceva ok ca nu ma grabesc.
                Am gasit parbriz la o firma in Sibiu, pe original, 2000 lei cu montaj inclus (la dealer mi-au facut 2800 lei oferta - frumos comision practica Autoklass, bine ca nu am Mercedes ca ma umfla rasul cand ma uitam pe factura)
                mircionesb
                Member
                Last edited by mircionesb; 25-07-18, 13:45.

                Comment


                • #68
                  Legat de jante, o sa merg saptamana viitoare in Cisnadie sa vad ceva modele, sh evident, pentru iarna.
                  Sunt curios cat costa, am gasit ceva modele aftermarket

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by mircionesb View Post
                    Acum ma tot uit sa-mi iau niste jante pentru iarna, am pe cineva in Germania si pot sa le iau mai ieftin insa ce mi-a placut sunt cu inel de centrare si nu vreau , as prefera fara inel ca e mai ok asa.
                    De ce crezi ca e mai ok fara inel?
                    ’13 Civic 5D 1.8 White Orchid Pearl

                    Comment


                    • #70
                      @tapitare cotiera si manere usi: am discutat cu EX-TA din bucuresti (search google) si au cerut 150 euro pentru tapitare cu piele neagra (executie 1 zi).

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by Crispo View Post
                        De ce crezi ca e mai ok fara inel?
                        Daca ai jante cu inel de centrare trebuie sa ai tot timpul grija sa nu pierzi cumva inelele sau sa nu le deteriorezi, majoritatea fiind de plastic. La jantele fara inel automat dispare riscul de diferenta de cota care automat s-ar putea sa dea o problema de echilibrare. mai am un Stepway 2 la care tot asa am jante de alij fara inel de centrare si sunt super ok.

                        Comment


                        • #72
                          Un vecin a parcat seara masina cu 4 inele, dimineata disparuse(ra).

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by mircionesb View Post
                            Daca ai jante cu inel de centrare trebuie sa ai tot timpul grija sa nu pierzi cumva inelele sau sa nu le deteriorezi, majoritatea fiind de plastic. La jantele fara inel automat dispare riscul de diferenta de cota care automat s-ar putea sa dea o problema de echilibrare. mai am un Stepway 2 la care tot asa am jante de alij fara inel de centrare si sunt super ok.
                            Jantele BBS,pe care le-am cumparat pentru iarna,au inele de centrare din metal.Se fixeaza la prim montaj si nu mai ies din locas a.i. riscul de a le pierde e practic nul.

                            Comment


                            • #74
                              Prietenul meu din Germania lucreaza la o firma care vinde anvelope si jante si el a spus ca e de preferat jante fara inel de centrare. Constructorii de jante fac alezajul mai mare ca sa se potriveasca la o gama mai larga de masini prin intermediul inelelor de centrare. Tot el a zis ca jantele de iarna sunt acoperite cu un strat de lac suplimentare astfel incat sa reziste la coroziune.

                              Comment


                              • #75
                                Eu am de 7 ani jantele de vara cu inel de centrare din plastic. S-a fixat acolo si nu iese decat fortat.

                                Eu prefer sa iau niste jante frumoase si usoare, decat unele turcesti doar pentru ca au diametrul gaurii identic cu cel Honda.
                                In plus, se gasesc jante OEM Honda SH in stare buna daca insisti pe ideea fara inel de centrare...
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X