SHTUKAN: '16 Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC Elegance WP A/T, White Orchid Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Bine ai venit printre noi!
    Sa va poarte cu placere si fara incidente.

    Comment


    • #17
      Bine ai venit pentru vopsea iti recomand tratamentul cu Fukitol. Se iau doua pastile cand masina e noua, se mai ia una la 10.000 km dupa care nu mai e nevoie

      Comment


      • #18
        O ss incerc sa o spal la spalatorii fara atingere. Am gasit una in Baneasa. Sper sa fie ok.😬

        Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

        Comment


        • #19
          Eu o spal la spalatorii cu fise, unde ultima tura de clatire o fac cu apa dedurizata. Rezultatul e mai mult decat satisfacator, tinand cont si de culoarea pretentioasa(neagra). La tine pe alb ar trebui sa iasa impecabil.

          Comment


          • #20
            La omv cu fise am spalat-o prima data. A iesit ok, fara sa o sterg.😁

            Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

            Comment


            • #21
              Hello, dupa 1000km, masina se comporta excelent. Consumul a mai scazut, dupa un drum Bucuresti-Buzau, am scos un consum pe CB de 6,7%, viteza legala in localitati, 130-140km/h in afara lor. Din pacate, am avut si primul incident. Am fost cu masina la un bun prieten si a vrut sa vada cat de spatios e portbagajul, l-a deschis, iar el a considerat ca cea mai buna metoda de a-l testa este sa intre in el, numai ca s-a aruncat, iar podeaua era peste compartimentul "secret"( este model fara roata de rezerva). In secunda doi s-a auzit un trosnit, iar cand am ridicat podeaua am vazut ditamai fisura de toata frumusetea in plasticul din care e compusa. 😭 Am fost la Asko, trebuie schimbata toata podeaua cu tot cu mocheta, se aduce doar pe comanda( probabilitatea ca cineva sa-ti sara in portbagaj si sa-l rupa e foarte mica), insa pretul m-a cam dat pe spate, 320€, plus manopera😭. Tipul respectiv s-a angajat sa suporte el costurile, dar totusi, era masina noua!😨



              Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

              Comment


              • #22
                Nu mai sta deloc tavita la locul ei (chiar si indoita) ? Asa am patit si eu cu un gigel la vulcanizare cand parca a azvarlit o roata de vara in portbagaj.
                A mea sta la locul ei si mai tine ceva greutate chiar daca este vizibil indoita/crapata spre interior. Ca sa rezolv piticul meu estetic am recurs la o tava pt portbagaj care se potriveste perfect peste si protejeaza + ce bag dedesupt este si in mai secret. http://rimi.ro/ de aici l-am luat eu.
                '07 Civic 5D 1.8 MT Executive Alabaster Silver Metallic

                Comment


                • #23
                  Enjoy your car!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by crisils View Post
                    Nu mai sta deloc tavita la locul ei (chiar si indoita) ? Asa am patit si eu cu un gigel la vulcanizare cand parca a azvarlit o roata de vara in portbagaj.
                    A mea sta la locul ei si mai tine ceva greutate chiar daca este vizibil indoita/crapata spre interior. Ca sa rezolv piticul meu estetic am recurs la o tava pt portbagaj care se potriveste perfect peste si protejeaza + ce bag dedesupt este si in mai secret. http://rimi.ro/ de aici l-am luat eu.
                    Tavita sta, dar mi-e teama cand voi pune greutate in portbagaj. Cel mai probabil, o voi rezolva in august, cand ma intorc din concediu.[emoji17]

                    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                    Comment


                    • #25
                      Nu stiu cat de des folosesti compartimentul ala secret, dar ai putea sa pui ceva in el pe care sa se sprijine usita aceea. Asta ca solutie temporara pana te gandesti cum rezolvi definitiv. Eu am roata de rezerva acolo, dar sincer sa fiu pana acum nu am avut nevoie de spatiul acela suplimentar.

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by Shtukan View Post
                        Am fost cu masina la un bun prieten si a vrut sa vada cat de spatios e portbagajul, l-a deschis, iar el a considerat ca cea mai buna metoda de a-l testa este sa intre in el, numai ca s-a aruncat, iar podeaua era peste compartimentul "secret"( este model fara roata de
                        ....
                        Tipul respectiv s-a angajat sa suporte el costurile, dar totusi, era masina noua!😨



                        Sent from my HTC One M8s using Tapatalk
                        Iartă-ma, dar pare cam idiot amicul asta al tău, sincer...

                        O alta varianta ar fi sa cumperi de la dezmembrări, nu cred ca ar costa mai mult de 100 lei. Vezi ca in Agigea este un civic roșu din 2012 la dezmembrare, care avea capacul respectiv (eu am cumpărat cārligele de portbagaj de pe masina respectiva, de aceea știu ca avea capacul).
                        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                        Ex:
                        2014 Honda Civic Executive
                        2011 Honda Civic GT

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by BV26CAT View Post
                          Nu stiu cat de des folosesti compartimentul ala secret, dar ai putea sa pui ceva in el pe care sa se sprijine usita aceea. Asta ca solutie temporara pana te gandesti cum rezolvi definitiv. Eu am roata de rezerva acolo, dar sincer sa fiu pana acum nu am avut nevoie de spatiul acela suplimentar.
                          Tocmai asta am si facut, acum sa vedem cum se va comporta in concediu, cand voi pune bagaje.

                          Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by bacu View Post
                            Iartă-ma, dar pare cam idiot amicul asta al tău, sincer...

                            O alta varianta ar fi sa cumperi de la dezmembrări, nu cred ca ar costa mai mult de 100 lei. Vezi ca in Agigea este un civic roșu din 2012 la dezmembrare, care avea capacul respectiv (eu am cumpărat cārligele de portbagaj de pe masina respectiva, de aceea știu ca avea capacul).
                            Merci de sfaturi, am cerut un pret si la Autoklass, sa vedem ce-mi zic.

                            Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

                            Comment


                            • #29
                              Autoklass nu e "dezmembrari". Chiar si asa la dezmembrari nu sunt optimist ca scapi sub 300 de lei.
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Ok, uite linkul: http://anunturi-auto.4tuning.ro/dezm...8i-668834.html
                                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                                Ex:
                                2014 Honda Civic Executive
                                2011 Honda Civic GT

                                Comment

                                Working...
                                X