TICKER: '08 Honda Civic 5D 1.8 Sport, Champagne Silver Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hulita e de Alex de la Asko ca i-au dat cateva batai de cap. Nici vtin nu s-a bucurat de a lui cand a avut 5d. Pana la urma cred ca e si o chestie de exigenta/asteptari /compabilitate.

    Cum zice si Sheva, Nu e perfecta, dar nu as avea cu ce sa o schimb daca as vrea asta.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • S-o stăpāneşti sănătos īn continuare!

      Sent from my SM-G935F using Tapatalk
      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
      My cars:

      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

      Comment


      • Mersi Gabi. Si tu pe cele 4 mandre ale tale!
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • Originally posted by ticker View Post
          Concluzie: la cat de hulit ar fi Civicul de unii, eu sunt foarte multumit de al meu, sper sa il tina naravul si sa nu-mi faca probleme pentru ca nu ma vad prea curand in alta masina.
          Chiar de as fi sa imi iau CR-V (visul meu), la Civic nu renunt.
          Asemenea si eu. Dupa ce am invatat si 5D-ul, am facut niste "nasty shit" cu el pe sosea si am ramas impresionat. Pe langa asta masina asta nu stie sa pape deloc piese (nu cred ca sunt eu norocos in mod special). Desi sa fiu sincer caut sa-l vand dar numai la un pret bun. Legat de huleala.. stii si tu ce si cum se aplica teorema caprei vecinului.

          Comment


          • S-o stapanesti sanatos in continuare!

            Nu cred ca are rost sa punem la suflet vorbele rele (a-propos de hulit). Cand am cumparat Civic-ul, alternativele in clasa lui erau de toata jena. Nici acum nu mi se pare prea schimbata situatia (ma refer la pret-calitate-performante)
            Wagner
            Senior Member
            Last edited by Wagner; 14-04-16, 09:42.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • Vedeti ca va dau report pentru flame!

              Comment


              • Salut, scuze daca poluez acest topic, incerc sa aflu ce culoare are masina pe care am cumparat-o de o luna, pt a da comanda si de o mostra de vopsea de pe group-buy-ul de la Cox..
                Poze cu masina mea sunt aici (masina era o idee murdara, dar, de cand am luat-o si am inceput "modernizarea", nu i-am mai facut nicio poza )

                http://93.113.179.201/photo/#!Albums...362042757a6175

                Multumesc anticipat, si scuze de "poluare"

                Comment


                • Pe stālpul median din stānga e o tablă cu coduri, ascunsă de portiera din spate. Īn parte din dreapta a tablei, pe la mijloc, e codul culorii.

                  Cred că e Champagne Silver Metallic.
                  '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                  Comment


                  • Mersi Razvan. Da, e o placuta jos pe stalpul de la usa la sofer in care ai codul culorii.

                    Culoarea lui rghelase2001 e (cu siguranta de 100% daca e vopseaua originala ) Alabaster Sivler Metallic si nu Champagne Siver ca a mea.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • Strike!
                      Asa e, Alabaster Silver Metallic.
                      Intrebam ca sa imi iau o mostra de vopsea, just in case.

                      Multam!

                      Originally posted by ticker View Post
                      Mersi Razvan. Da, e o placuta jos pe stalpul de la usa la sofer in care ai codul culorii.

                      Culoarea lui rghelase2001 e (cu siguranta de 100% daca e vopseaua originala ) Alabaster Sivler Metallic si nu Champagne Siver ca a mea.

                      Comment


                      • Greseala de incepator: I-am luat runflats si nu am tpms.

                        Rezultatul: am mers 5 zile pe pana la o anvelopa (pana de la ventilul pus pe janta - defect de fabricatie cred). All good now.

                        Tre sa fiu mai atent la masina. Singurul simptom era un scart in giratoriile luate mai tare si un foarte usor zgomot de anvelopa pe janta.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • 148k km

                          frizura rezista, la fel si placutele (am vreo 51 k km cu ele) ATE cu discuri ATE.

                          Consum in mers linistit (pe bord), cu viteza putin peste legala

                          Targu Mures - Brasov : 4.8 l/100 km
                          Targu Mures - Bucuresti : 5.1 l/100 km

                          Au mai aparut niste zgarieturi de pacare
                          Tre sa schimb bratul la stergatorul la pasager (arcul nu mai apasa bine si nu se mai sterge o portiune din parbriz)), doar sa imi fac curaj sa ies intr-un weekend sa il si pun pe cel nou.
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • Ai mers tu pe Valea Bogatii (intre Brasov si Hoghiz) si ai avut stapanirea sa poti scoate un asemenea consum... Hmmm, ce pacat!
                            Altfel, sa porti sanatos masinuta si sa-ti aduca numai bucurii!

                            Comment


                            • Danke schon, asemenea!

                              Da, cu fica-mea in spate sunt mai cumintel. Sau cum se mai zice azi: #Rezist
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ticker View Post
                                Danke schon, asemenea!

                                Da, cu fica-mea in spate sunt mai cumintel. Sau cum se mai zice azi: #Rezist
                                Multumesc si eu!
                                Da, cand e vorba de copila e de inteles.
                                #Rezist!

                                Comment

                                Working...
                                X