ZIGGGY80: '95 Honda Civic Hatchback 1.3, Black (EG3)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ZIGGGY80: '95 Honda Civic Hatchback 1.3, Black (EG3)

    Salutare tuturor! Sa ma laud si eu cu jucaria...este adusa din germania in iunie de verisoara mea care locuieste acolo, am gasit-o pe mobile.de.Initial vroiam sa imi iau un Suzuki Swift 1.0 tot de prin 95-96 dar pana la urma am ales Honda si sunt extrem de multumit de ea.

    Are cam toate optiunile inafara de clima dar compenseaza cat de cat trapa electrica.Pana acum am schimbat uleiul , burdufele de la planetara si un pivot pe dreapta care incepuse sa scartaie.Urmeaza discurile de frana care sunt cam ruginite. De modificarai nu ma apuc ca arata foarte bine asa cum e .

    Si acum ceva poze , primele trei sunt facute in germania inainte de cumparare cand se negocia pretul , urmatoarele 3 cand mi-a fost adusa (ala sunt eu din masina, o studiam), iar ultimele 3 sunt facute intr-o calatorie care a inclus si Transalpina .
    Attached Files
    ticker
    Administrator
    Last edited by ticker; 05-01-11, 19:14.
    My Noblesse


  • #2
    frumoasa jucaria . sa o stapanesti sanatos, cat mai multi km si sa te bucuri din plin de ea. si totodata La Multi Ani !!
    Drive a Honda...

    Comment


    • #3
      sa ai parte de ea!!!suntem cu totii bucurosi cand se mareste comunitatea posesorilor de Honda.....
      dezmembrez civicuri 92-2000 si del sol!!!
      tel 0766678472

      Comment


      • #4
        Bun venit ... urare de an nou ... sa o stapanesti cati mai multi km ...
        putin off: cat au ajuns cu asfaltarea pe transalpina ? .. ai facut tot traseul? .
        Bafta
        Touge is what we live for

        Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

        Comment


        • #5
          Originally posted by Vali_lj View Post
          putin off: cat au ajuns cu asfaltarea pe transalpina ? .. ai facut tot traseul? .
          Bafta
          da, a am facut to traseul novaci-ranca-obarsia lotrului care este suberb,cand am fost eu in octombrie mai erau cateva portiuni neasfaltate cand incepi sa cobori spre Obarsia Lotrului ,oricum se lucra intens la drum cred ca o sa fie gata in curand.
          My Noblesse

          Comment


          • #6
            Felicitari pentru achizitie, ai ales bine, o sa-ti dai seama in timp...La Multi Ani !
            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

            Comment


            • #7
              sa ai noroc de ea!
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #8
                welcome

                Comment


                • #9
                  faina a mica, sa o stapanesti sanatos
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/havikk/

                  Comment


                  • #10
                    Din pacate trebuie sa ma despart de ea dupa 2 ani si peste 30.000 de km facuti fara nici o problema. Motivul este ca, eu m-am mutat in Germania de 1 an si dupa 3 luni ar fi trebuit sa o inmatriculez aici si este pre multa bataie de cap. De pe 10-11 oct masina o sa fie in Romania


                    Momentan are 193.000 km ,consuma in jur de 5,5 L/100km extraurban , interior ingrijit (sunt nefumator) motorul si cutia de viteze functioneaza perfect, schimb de ulei si filtru facut ieri, antigelul, bujiile, cureaua de distributie si uleiul din cutia de viteze schimbate in aprilie anul acesta, jante aluminiu 15" cu cauciucuri de vara NOI "Hankook Ventus Prime" (195/50 R15) cumparate saptamana trecuta , jante otel 13" si capace originale Honda cu cauciucuri de iarna folosite 2 sezoane, sunt ca noi. Are geamuri si trapa electrice, Folie OMOLOGATA pe luneta si laterale spate, CD player JVC cu MP3 cu instalatie subwoofer + statie 250W.
                    ITP valabil pana in aprilie 2014. asigurare pana in ianuarie 2013.


                    Pret : 1700 euro

                    Tel : 0730 428 289
                    zigggy80
                    Junior Member
                    Last edited by zigggy80; 03-10-12, 23:24.
                    My Noblesse

                    Comment

                    Working...
                    X