JVC: '94 Honda Civic Coupe 1.6 VTEC, Red (EJ1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    da acolo stau...stai sa rezolv cu inmatricularea si dam si o tura....stai tot prin zona aia?

    Comment


    • #32
      Nu locuiesc acolo dar mai trec prin zona din cand in cand si numai ca sa-ti vad masina
      Locuiesc in Selimbar
      SB-14-CVC

      You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo

      Comment


      • #33
        jvc tot necajit cu masina?

        ce probleme ai la ea si cati km? din ce am citit e de la turk asta e...nasol partea buna e ca sunt masini rezistente, dar toba aia cel putin mufleru da-l jos tata ca nu-i horn!
        vreau sa ma arunc si eu pe un EJ1 dacagasesc asemenea model te rog da-mi cateva sfaturi si spune-mi la ce sa ma uit in primul rand, ce sa verific in al doilea si daca ai idee cum se constata mai ales...

        Multumesc mult si astept un review cu starea masinii!
        pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

        Comment


        • #34
          Te-am vazut zilele trecute pe la KFC, eu eram cu CTR-ul alb la semafor, tu "o spalai" pe dedesubt in balta aia mare . Suna foarte fain masina numai ca e cam "Vag style" finala aia.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #35
            Originally posted by Den1GRator View Post
            Te-am vazut zilele trecute pe la KFC, eu eram cu CTR-ul alb la semafor, tu "o spalai" pe dedesubt in balta aia mare . Suna foarte fain masina numai ca e cam "Vag style" finala aia.
            chiar ca vag style
            sigpic
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sassser/

            Comment


            • #36
              salutare!... am revenit dupa o lunga absenta(ocupat cu ripu':P)...nici acum nu ma pot satura de ea))....am descoperit majoritatea problemelor, la una singura nu inteleg ce se intampla, papa ulei foarte mult, nu curge nu scoate fum negru... o sa incerc sa il schimb, ma gandeam sa bag mobil new life poate ii place ala. RAV singura problema tehnica ii cea cu uleiu restu "lipsa de ingrijire". acum are 188.000 si nu da semne de oboseala, chiar ruleaza foarte bine, sunt foarte multumit de ea, chiar nu stiu ce sfat sa iti dau...faza cu uleiu iti dai seama cu timpu' in rest merge foarte bine pt varsta ei, chiar ma uimit treaba asta. Toata lumea are ceva cu toba aia=)), culmea e ca mie imi place si aspect si sunet...oricum momentan am in plan sa remediez toate defectiunile si sper ca luna viitoare o bag la garaj sa remediez tot ce se poate, ce nu ma risc si la mecanic...Den1GRator ii faceam inviorarea)...trebuia sa tragi dreapta, mai stateam la un schimb de "experienta"...

              Comment


              • #37
                Bine ai revenit fratiuc.....ma bucur ca-ti merge bine bestia. Vis-a-vis de consumul de ulei.... posibil sa ai nevoie de o segmentare , nu scoate fum de nici o culoare?
                Vezi ca weekendul asta e intalnirea nationala Hondafan la Paltinis, fa cumva si arunca-te si tu pe acolo.
                SB-14-CVC

                You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo

                Comment


                • #38
                  foarte frumos coupeul sa ai parte de el ,cat ai dat pe masina?

                  Comment


                  • #39
                    la treaba aia m-am gandit si io...scoate fum alb...3400 am dat pe ea, multi zic ca ii cam mult, asta e...ms de urare.

                    Comment


                    • #40
                      Fa cumva si urca la Palti si tu sambata, ne strangem mai multi si o sa fie fain.
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                      Comment


                      • #41
                        sper ca ajung... sa vad daca ii pacalesc sa plec mai repede de la lucru. daca nu, asta e... mai sunt si alte intalniri...

                        Comment

                        Working...
                        X