FST: '10 Honda Accord 2.0 i-VTEC Executive A/T, Crystal Black Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    am facut azi o verificare la carpati, pentru un drum mai lung. Veridict bucsile de la bascula fata pe ambele parti.
    dupa 145k e k
    Multumesc Nicu pt caldura cu care ma primesti de fiecare data
    '16 BMW 520xd
    '15 FK2
    ex '10 CU1
    ex '07 CL7

    Comment


    • #77
      comportamentul masinii s-a schimbat f mult de cand am schimbat bucsele, a disparut orice zgomot si am aceeasi senzatie soft cand iau gropile ca atunci cand era masina noua.
      '16 BMW 520xd
      '15 FK2
      ex '10 CU1
      ex '07 CL7

      Comment


      • #78
        Care bucse? Cele de cauciuc de pe bara de echilibrare?

        Comment


        • #79
          Originally posted by robimo View Post
          Care bucse? Cele de cauciuc de pe bara de echilibrare?
          nr 11 din imagine
          Attached Files
          '16 BMW 520xd
          '15 FK2
          ex '10 CU1
          ex '07 CL7

          Comment


          • #80
            daca pana acum nu am bagat bani in masina decat pt reviziile normale, batranetea isi spune cuvantul. am un barait ciudat cand motorul este la ralanti. verdictul este unul dintre tampoanele de la motor(sper ca doar unul),
            problema este ca nu au reusit sa-si dea seama care dintre ele.
            '16 BMW 520xd
            '15 FK2
            ex '10 CU1
            ex '07 CL7

            Comment


            • #81
              Vezi sa nu fie vre-o piatra pe langa toba sau tampoane. Eu suspectez ca mi-a intrat si mie una, recent imi zangane sub masina asta doar daca opresc toti consumatorii sa cada turatia la minim. Sambata ma duc la cineva sa studiez de unde vine. Cred ca este o pietricica sau sa vre-o tabla ce am deranjat-o.
              Sunetul se aude daca o pun langa bordura se reflecta de aceasta altfel iti dai seama greu zona de unde vine.
              Honda Accord - 2006 2.0 Executive

              Comment


              • #82
                "Vreo", pentru numele lui dumnezeu!
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • #83
                  Off Topic : Mersi de corectie , promit ca nu o mai fac.

                  On Topic:

                  potrivit linkului : http://www.lingshondaparts.com/honda...&block_03=3081

                  Posibil sa fie piesele 8/9 , daca cauti pe ebay 50820-SEA-E11 / 50830-SEA-E14 vei vedea o diferenta mare de pret fata de cea estimativa pe original.
                  Eu unul daca o sa am nevoie o sa cumpar din state. E mai convenabil. Sper ca sambata o sa vad daca e tamponul de care spuneai.
                  Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by bacu View Post
                    "Vreo", pentru numele lui dumnezeu!
                    se scrie cu d mare, pentru numele lui Dumnezeu.
                    Majuscula se foloseste pentru numele propii mitologice și religioase: Alah, Buda, Cristos, Dumnezeu, Iehova, Jupiter, Scaraoțchi, Venera, Zeus etc. De asemenea, numele personajelor de basm: Baba-Cloanța, Dioscurii, Făt-Frumos, Grațiile, Parcele, Sfarmă-Piatră etc.
                    '16 BMW 520xd
                    '15 FK2
                    ex '10 CU1
                    ex '07 CL7

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by fst View Post
                      se scrie cu d mare, pentru numele lui Dumnezeu.
                      Majuscula se foloseste pentru numele propii mitologice și religioase: Alah, Buda, Cristos, Dumnezeu, Iehova, Jupiter, Scaraoțchi, Venera, Zeus etc. De asemenea, numele personajelor de basm: Baba-Cloanța, Dioscurii, Făt-Frumos, Grațiile, Parcele, Sfarmă-Piatră etc.

                      Continui si eu cu gluma...
                      La inceput de propozitie se foloseste majuscula.
                      deci trebuia sa folosesti "Se" in loc de "se"
                      The Only Easy Day Was Yesterday

                      Comment


                      • #86
                        a se sterge.
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • #87
                          acolo e gluma ...
                          The Only Easy Day Was Yesterday

                          Comment


                          • #88
                            @fst am gasit vinovatul. La mine este piesa 6 de la : http://www.lingshondaparts.com/honda...&block_03=3081
                            Banuiesc ca se numeste protectia catalizatorului. Era mancata de rugina si un surub nu mai tine bine, acesta intra in rezonanta la truatie mica. Daca o gasesc la un pret acceptabil o voi schimba.
                            Honda Accord - 2006 2.0 Executive

                            Comment


                            • #89
                              la mine sunt ambele mancate de rugina si am avut si eu zgomot...
                              le-am dat jos si le-am curatat si le-am prins inapoi cu 2 coliere.
                              se gasesc in brico, la 3-4 lei fiecare.
                              pana gasesc unele la pret bun le las asa ca nu mai aud niciun zgomot momentan.
                              cele mai ieftine noi sunt undeva la 600 lei ceea ce e absurd pentru 2 table...
                              The Only Easy Day Was Yesterday

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by ady_uaic View Post
                                stiti daca se poate schimba ceasul kilometrajului sa imi indice km si mile ? Daca da, aveti idee cam cat costa, si mai ales daca trebuie dat bordul jos, sau se poate (nu imi dau seama cum) doar cadranul si alte componente de pe langa?
                                Eu am schimbat-o la cl7 acum 1 an, de fapt am pierdut-o pe drum, s-a smuls din suruburi, in jur de 160eur la reprezentanta.

                                Originally posted by wolfydRg View Post
                                @fst am gasit vinovatul. La mine este piesa 6 de la : http://www.lingshondaparts.com/honda...&block_03=3081
                                Banuiesc ca se numeste protectia catalizatorului. Era mancata de rugina si un surub nu mai tine bine, acesta intra in rezonanta la truatie mica. Daca o gasesc la un pret acceptabil o voi schimba.
                                '16 BMW 520xd
                                '15 FK2
                                ex '10 CU1
                                ex '07 CL7

                                Comment

                                Working...
                                X