SCORPIONUL NEGRU: '15 Honda Accord 2,2 i-DTEC M/T Lifestyle, Modern Steel Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Gata! Am scos masina, a iesit f. bine, multumesc celor de la Honda Nord!
    Am sa pun si poze cu ea.

    Comment


    • #62
      Un topic interesant legat de uleiuri: http://www.hondafan.ro/forum/showpost.php?p=537686


      Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

      Comment


      • #63
        Multumesc, este f. interesant..
        Inca 3000 si fac primi 10k, nu stiu ce ulei sa pun....

        Comment


        • #64
          SCORPIONUL NEGRU: '15 Honda Accord 2,2 i-DTEC M/T Lifestyle, Modern Steel Met...

          Ei nu știi, cred ca azi, maine pleacă comanda către Cox Motor Parts, UK - detalii aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...s-co-uk/page96

          Dacă mai e deschisă lista lui BlackMagic poți comanda acum cu noi. Introduci VIN-ul mașinii, in link-ul postat de colegul ticker câteva posturi mai in urma.
          Castrol Professional H cu aprobări C2 e uleiul potrivit motorului tău.
          In plus aici ai un PDF cu recomandările Honda: http://www.coxmotorparts.co.uk/castr...87a1becab749c3


          Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

          Comment


          • #65
            Iti multumesc T.T.D., daca comand aici http://www.ato24.de/castrol-edge-pro...honda-1-l.html, este ok? Vad ca pot plati cu cardul si il primesc cu DHL, corect?

            Comment


            • #66
              Din cate stiu, produsele inflamabile, cum e si acest ulei, au restrictii de transport peste hotare, cel putin in unele tari.

              Comment


              • #67
                hmmm... pret foarte bun pentru ulei OEM
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #68
                  Originally posted by scorpionul negru View Post
                  este ok?
                  Corect! Cu plăcere.


                  Sent from a toy that has more power than all of NASA back in 1969 when it sent two astronauts to the moon, of course, using Tapatalk.

                  Comment


                  • #69
                    Salut la toata lumea,
                    Pentru cei care doresc sa isi achizitioneze cauciucuri de iarna, voi posta pe scurt povestea mea* :
                    - am cumparat 4 cauciucuri de iarna Nokian WR D4 98H 225/50/17, pret anvelopa 479 ron, monaj pe jantele originale ale masini, umplere cu azot, din partea firmei impreuna cu montajul, platind doar echilibrarea. Nu am stat langa cel care a lucrat, sper sa isi fi facut treaba ca lumea. Daca nu il voi stresa evil:
                    Am ales aceste anvelope din doua motive: eficenta la franare si comportament f. bun pe ploaie si mazga. Modelul este nou si are clasa C/A( consum/eficenta) Zgomotul de rulare este mic, aproape nu se aude.
                    Cam asta e, voi ce gume de iarna aveti?
                    Si ce probleme aveti, daca ati avut cu ele sau cu senzorii de presiune?
                    scorpionul negru
                    Senior Member
                    Last edited by scorpionul negru; 13-10-15, 10:21.

                    Comment


                    • #70
                      Prima intrebare ar fi daca 225/50 R17 este dimensiunea din cartea de identitate a masinii (versiuna omologata).
                      A doua intrebare este daca ai mai avut anvelope de iarna cu talonul asa de putin inalt (50) si daca da, cum ti s-a parut cu ele (mers pe zapada, zloata, etc).
                      O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                      Comment


                      • #71
                        Da, la Accordul nou anvelopele OEM sun 225/50R17 fata de cel vechi care are 225/45R17.

                        Foarte bun pretul. Ce DOT au anvelopele? (Si de unde le-ai luat?)
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • #72
                          Conform cartii de identitate, trebuia sa cumperi minim 95V, deci 98H nu e ok.

                          Comment


                          • #73
                            Te legi de indicii de viteza?

                            H e 210 km/H si V 240 km/h viteza maxima constructiva pt anvelopa.

                            Asta nu inseamna ca daca mergi cu 100 km/h iarna e "ilegal".

                            Pur si simplu anvelopa respectiva s-ar putea sa cedeze la mers sustinut, cu masina incarcata cu viteze ce depasesc 200 km/h.
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Problema nu e cu ce viteza mergi, trebuie insa ca anvelopele cu care esti incaltat sa fie cele precizate in cartea de identitate.
                              In caz contrar, poti fi respins la ITP sau sa ti se ridice certificatul de inmatriculare la un control RAR in trafic.
                              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                              Comment


                              • #75
                                Eu vorbesc de ce e legal dpdv al circulatiei in EU, respectiv al normelor ce ar trebui respectate la ITP.

                                Fiecare e liber sa aleaga daca se conformeaza sau nu.

                                Comment

                                Working...
                                X