NOLTY: '07 Honda Accord 2.0 M/T LS, Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • )
    Eu ma chinui cu niste led-uri la pozitii pe fata, sunt incapatanate tare si nu vor sa tina prea mult
    Ce mai probleme avem si noi !
    Hai la mai multi kilometri, fara becuri arse ))
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • eu am achizionat deja toate led-urile necesare inlocuirii becurilor clasice de interior!te tin la curent!
      ex CL7 AT 2006
      CN1 Sport 2005
      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

      Comment


      • Razvane, ce led-uri ai luat? Eu am avut unele Vecta sau asa ceva, si sunt praf, s-au ars 2 seturi deja.
        Pe spate la numar am niste led-uri luate de multa vreme (cel putin 2 ani) si merg perfect, nu stiu ce sa iau acum Ceva idei? O recomandare?
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • Daca LED-urile au lumina alba rece, nu prea ma tenteaza. Becul de la plafoniera are 8W si e al naibii de greu de gasit, asa ca voi astepta pana la revizia din Ianuarie, daca nu imi fac drum intre timp pe la vreun dealer.
          Am facut azi cateva drumuri prin oras si mi-a fost foarte greu sa conduc linistit. Cam imposibil. S-au mai golit strazile de cand cu sarbatorile astea ... a fost haios!
          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
          2000 Honda S2000 Berlina Black
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

          Comment


          • Am luat bec. OEM. 18 ron.
            2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
            2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
            2000 Honda S2000 Berlina Black
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

            Comment


            • Da' ce-i asa special la becul ala? De nu se gaseste si OEM costa 18 lei?
              Led-urile sunt cum ai spus, cu lumina alba, rece, xenon-like. Dar pe pozitii pe fata arata foarte bine, le face albastre pentru ca asa e farul, albastrui.
              La numar arata foarte bine, nu sunt prea puternice sa sara in ochi, ci exact cum trebuie.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Am fost ieri la un service maricel unde aveau doar de 5W. Mi-au zis ca alea de 8W se aduc doar pe comanda.
                La un alt service aveau de tip SMD (habar nu am ce inseamna), dar si asta facea o lumina prea alba pentru gustul meu. Astazi am trecut pe langa CM, am intrat, am intrebat, am cumparat, am plecat. Becul e Toshiba si se gaseste in reteaua de dealeri Honda.
                LED-uri la pozitii sau la numar nu am pus pana acum, dar nici nu exclud in viitor daca se vor arde cele existente. Pana atunci nu le schimb.
                2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                2000 Honda S2000 Berlina Black
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                Comment


                • Facut ieri dimineata revizia de 70.000 km la ASKO - unde in alta parte ?! , le multumesc lui Alex si echipei inca o data!
                  In afara de clasicele filtre si ulei de motor am schimbat lichidul de frana - Motul (merci Razvan.p) si cel de servo - Honda (merci Zagini). Cu ocazia asta am aflat ca diferenta de lichid de frana ramasa pana la 1l (aprox. 200 ml) ajunge pentru a schimba si lichidul de ambreiaj, recipientul fiind localizat langa cel de frana.
                  La verificari au fost observate un minor joc la caseta de directie si un zgomot subtil produs de rulmentul de ambreiaj. Se cunoaste deci putin stresul condusului prin Bucuresti, in rest nimic serios.
                  Ah, am mai schimbat un bec localizat pe portbagaj, probabil filamentul a fost afectat de greutatea adaugata de zapada.
                  Masina e in continuare foarte "fun" la condus, robusta si de incredere. Am trecut cu bine iarna si abia asteptam o iesire mai lunga!
                  nolty
                  Senior Member
                  Last edited by nolty; 26-02-12, 11:35.
                  2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                  2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                  2000 Honda S2000 Berlina Black
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                  Comment


                  • La multi kilomnetri inainte !
                    -------------------
                    There is no point of having if you can't share.

                    Comment


                    • Sambata am schimbat discurile spate. Putin fortat, deoarece mi-a sarit ferodo-ul de pe una din placutele Ate. Am comandat discuri Brembo si placute Ferodo la VladTNS - coastadeest si tot la ei le-am montat. Mecanicii foarte priceputi si haiosi, au verificat si curatat etrierii pentru ca uzura placutelor nu a fost uniforma, au verificat si pe puntea fata daca e aceeasi situatie (nu era) si m-au ajutat si cu o aerisire a franelor. Totul rapid si la preturi bune. Nu au sediul chiar in cartier la mine, dar o sa mai trec cu siguranta pe la ei. Poate chiar luna asta pentru revizia la Golf.
                      Accordul acum a ajuns la 78.000 km si e in continuare foarte fun2drive.
                      2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                      2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                      2000 Honda S2000 Berlina Black
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                      Comment


                      • Originally posted by nolty View Post
                        .......mi-a sarit ferodo-ul de pe una din placutele Ate.......
                        Cum asa, in ce context? Ce uzura avea placuta?
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • Cred ca placuta mai tinea putin (nu stiu cu certitudine cat pentru ca am vazut doar partea fara ferodo, dar pot estima dupa uzura celorlalte), desi planificasem oricum sa fac schimbarea. Uzura inegala oricum nu prea mi-a placut.
                          Pur si simplu, intr-o dimineata, cand sa plec spre aeroport, la prima frana am simtit ca ceva nu e in regula si a inceput sa se auda dinspre spate-dreapta un zgomot de metal pe metal (duh!) la franare. M-am intors acasa si am luat cealalta masina. Accordul a luat pauza 2 saptamani si intre timp am comandat discuri + placute. Abia cand am plecat spre service am observat ca nu mai aveam ferodo, asa ca am mers foarte incet, evitand franarea pe cat posibil.
                          2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                          2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                          2000 Honda S2000 Berlina Black
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                          Comment


                          • cat a durat operatiunea de schmbare?

                            Comment


                            • Cred ca putin peste o ora, incluzand aici si discutiile cu mecanicul.
                              2007 Honda Accord 2.0 M/T LS NHB
                              2008 Honda CR-V 2.0 M/T EX NHB
                              2000 Honda S2000 Berlina Black
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/nolty/

                              Comment


                              • multumesc

                                Comment

                                Working...
                                X