BEKXY: '16 Suzuki SX4 S-Cross Spirit 1.4 Boosterjet 4WD 6MT, Orange

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    D-aci: https://www.aliexpress.com/item/Univ...608.0.0.AyUtOE
    Da' io l-am luat mai ieftin, cu 6.99. Promoţie pentru Suzukări
    În ultima poză a chinezului magenţii nu sunt evidenţiaţi corect. Sunt doar 6, iar cei 3 de sus sunt în linie cu cei 3 de jos. Că la colţuri n-ar folosi la nimic, în habitaclu.
    Mai nasol e că durează. Am dat comanda pe 26.11 şi a ajuns pe 04.01. Dar poţi să-ţi iei pentru la anu'
    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

    Comment


    • #62
      La anu o sa am garaj si nu-mi mai trebe
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #63
        Atunci vezi aici: https://www.autolux.ro/prelata-husa-parbriz/
        Era ceva şi prin Dedeman la un moment dat, dar nu garantez că mai au.
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #64
          Mersi Razvan
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #65
            Acum, că a intrat în regim normal de exploatare, se cam clarifică şi consumul:



            E cam 30% preorăşenesc, 70% bucureştenesc. Bine... e drept că în ultima săptămână a cam văzut drumuri spre Piaţa Victoriei la ceas de seară, cu trafic mai redus şi consum mai mic.

            Una peste alta, consumul e cu cel puţin 1.5 l mai mic decât la Civic, în condiţii similare.
            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

            Comment


            • #66
              E de bine sau de rau consumul? Eu in aceleasi conditii de trafic cu tine, inclusiv plimbari romatice frecvente la Piata din Centru am 7.2
              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

              sigpic

              Comment


              • #67
                Păi e de bine la mine. Cu Civic-ul scoteam 9.5-10 în aceleași condiții. Poate ai drum mai lejer sper/ dinspre serviciu, eu la/ de la Unirii servesc de toate. Sau poate ai fost mai romantic ca mine lately? :-))
                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                Comment


                • #68
                  E chiar bun consumul. Doar ca daca tragi de el se va simti mai mult decat la Civic.

                  Oricum cred ca ai facut o alegere f buna!
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Şi un clip (cam prost ) cu MirrorLink-ul de la Suzuki hack-uit.
                    Default merge doar cu aplicaţii certificate (3 lulele) şi doar cu frâna de mână trasă. Adică zero barat.
                    Hack-uit merge, cu telefonul potrivit (!), ca... un telefon:

                    bekxy
                    VIP Member
                    Last edited by bekxy; 09-02-17, 20:39.
                    '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                    Comment


                    • #70
                      Şi cum eu n-am stat cât forumul a fost la ATI, revin cu ceva noutăţi.

                      Am mai rezolvat un aspect stupid: a venit cu faruri bi-LED, lămpi de frână LED, dar cu becuri la lămpile de la număr. Calici.
                      Rezolvat:



                      [/url]



                      Rezolvat şi la oglinzile din paralosare:









                      Şi cu pricăjitul din "torpedo" se încheie epopeea piticului alergic la filamente. Pe albastru, că doar aşa am găsit la dimensiunea asta:



                      '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                      Comment


                      • #71
                        Si becurile led de unde le-ai luat?
                        O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                        Comment


                        • #72
                          Rezolvat şi alimentarea detectorului, direct din panoul de siguranţe, fără fire întinse peste bord.
                          Când detectorul nu e montat firul rămâne între uşă şi bord, are loc la fix, nici nu e presat de uşă, nici nu se bălăngăne pe acolo.



                          I-am găsit şi loc de dormit, într-o fantă din bord căreia nu-i găsisem încă o utilitate:



                          Şi pentru că unguraşii de la Suzuki n-au binevoit să pună şi un rând de urechi prin portbagaj, l-am urecheat eu pe persoană fizică. Şi cu ocazia asta am fixat şi tăviţa de poliţă, că şi aşa avea tendinţa de a se plimba pe deasupra, la cât e de uşoară.







                          Şi varianta cu două plase, cea de podea şi încă una pentru chestii uşoare, în gura portbagajului. Nu sunt sigur că am nevoie de varianta asta, să văd cât e de practică în utilizare şi mă decid dacă rămân sau nu amândouă:




                          Cam atât momentan. Urmează:
                          - nişte apărători de noroi, că prea împroaşcă... portierele sunt permanent stropite, uneori până pe geamuri;
                          - posibil şi o insonorizare, momentan doar pentru portiere, încă studiez; în funcţie de efect mă dau sau nu şi la difuzoare.

                          Şi ar mai fi un pitic pe listă: poliţa superioară de la portbagaj e cam uşoară şi, la denivelări, se manifestă.
                          Am ajuns la concluzia că ar trebui să o mai îngreunez, ca să nu mai danseze aşa uşor. Momentan singura idee pe care o am e ca, la eventuala insonorizare a portierelor, să îi aplic pe dos alubutyl. Dar am o reţiniere faţă de aluminiul ăla care va fi vizibil pe dos. Alte idei, minim invazive?
                          bekxy
                          VIP Member
                          Last edited by bekxy; 12-03-17, 09:22.
                          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by ro861 View Post
                            Si becurile led de unde le-ai luat?
                            Din China, astă iarnă, imediat după ce am luat maşina. Abia acum au ajuns :-)))
                            '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                            Comment


                            • #74
                              Din China, hmmm...
                              Si eu am cam peste tot puse led-uri, cu exceptia becurilor din oglizile laterale, unde nu am vrut sa umblu.
                              Am tot luat de pe site-uri de pe la noi, iar cele chinezesti au fost in general de proasta calitate.
                              Tot mai caut o sursa mai buna...!
                              O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                              Comment


                              • #75
                                Există Chine şi Chine... :-)))

                                Pe celelalte, montate pe maşină de cum am luat-o, le-am reportat de la Civic. Adică cele de aici: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...l=1#post565941
                                Iar Civic-ul le primise, tot din China, în decembrie 2014. Merg ca-n prima zi. Pentru ce am montat acum nu s-a potrivit nimic din ce am avut pe Civic şi a trebuit să comand.
                                '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                                Comment

                                Working...
                                X