CORNEL: '14 BMW 320 xDrive Touring, Estoril Blue

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Mulțam frumos tuturor pt urări.
    Se fac aproape 2 luni de cānd am vāndut Honda īnsă cānd văd cāte un Accord in trafic emoția īși zice cuvāntul. Mai am inca ticuri dobāndite in tovărășia japonezei. Seara cand conduc spre casa īmi mai cade māna spre reglajele electrice ale scaunului sau involuntar dau sa deschid trapa si constat ca ceva nu e la locul lui. Azi cand asta a īnceput sa ploua din obișnuința īmping maneta ștergătoarelor in sus ca sa dau o ștergerea scurta, la BMW e pe dos tre sa tragi de maneta in jos.
    Navigația cānd am folosit-o pt prima data obișnuit fiind cu rutarea "Fast" de la Honda ce alege doar DN-uri nu m-am gāndit nici o clipa ca va face altfel, insa rezultatul a fost diferit si m-a trimis pe cel mai scurt drum ca si timp care din păcate nu a fost si cel mai bun calitativ chiar dacă am mers in paralel cu un DN care ocolea niscai km, lucru ce l-am descoperit după.
    Una peste alta īncă as putea zice ca īncă sunt in perioada de acomodare cu mașina
    Accord 2.2 i-CTDi EX

    Comment


    • #17
      Ce-ti mai face albastrica? Cum se impaca cu zapada?
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

      sigpic

      Comment


      • #18
        Nu mai intrat de multișor pe aici
        Face bine
        Nu pot sa zic ca am avut o iarna grea insa niscai zăpada a fost. Echipat cu pneuri de iarna nu am avut deloc emoții, oricum un actor important fiind si tracțiunea xDrive.
        Am adunat 20.000 km de cānd luat-o, facut prima revizie si ma pregătesc de a 2 a (doar schimb ulei si filtru). Cel mai important aspect e ca am intrat in "simbioza" cu tractiunea spate/xdrive, distribuția 50/50 a maselor,un setup ceva mai dur al suspensiei si am ajuns la "dependentă"
        Per total foarte mulțumit
        Unde imi recomandati sa ma duc pt 2 īndoituri (vopseaua nu a suferit doar cāțiva cm s-a īnfundat tabla si un pic de lac zgāriat) prin metoda paintless dental repair?Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1458489687.445623.jpg
Views:	1
Size:	49.4 KB
ID:	722454Click image for larger version

Name:	ImageUploadedByTapatalk1458489702.110919.jpg
Views:	1
Size:	53.0 KB
ID:	722455


        Sent from my iPhone using Tapatalk
        Accord 2.2 i-CTDi EX

        Comment


        • #19
          http://turbocon.ro/

          E un amic de-al meu, poti sa ii spui ca te-am indrumat eu (Alex), poate e mai atent.
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • #20
            @ xander
            pun si folie pe geamuri?
            ca vreau sa il rezolv pe volvo
            "Ethics. That's always so inconvenient."
            Cal Lightman

            Comment


            • #21
              Suna-l pe Mihai (el e patronul) si afli. Din cate stiu eu, nu, dar de curand in aceeasi locatie s-a mutat si Prodetailing, care ofera tot felul de tratamente, protectii etc.
              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

              Comment


              • #22
                Originally posted by Xander View Post
                http://turbocon.ro/
                E un amic de-al meu, poti sa ii spui ca te-am indrumat eu (Alex), poate e mai atent.
                La ei am ajuns azi Vineri dimineața am programare pt operația estetica. O sa ii zic lui Mihai ca si tu ai pus o vorba buna

                @Turkish: folie pun dar nu ei, din vorba in vorba mi-au recomandat pe detailprotekt.ro urmānd ca tot Vineri sa se deplaseze ei la sediul Turbocon sa monteze folia (Llumar ceramic, nu m-am hotărāt īncă la transparentă)

                Merci pt ajutor! Pun poze după

                LE: īntr-adevăr e si Prodetailing prezent sub același acoperiș, practic e un fel de "salon pt mașini" acolo
                Cornel
                Senior Member
                Last edited by Cornel; 22-03-16, 19:39.
                Accord 2.2 i-CTDi EX

                Comment


                • #23
                  Clinica Auto si Prodetailing sunt impreuna cu Turbocon acum, o echipa de nota 20.
                  Honda Accord CU2 2.4 AT
                  "Never drive faster than your angels can fly"

                  Comment


                  • #24
                    Rezolvat! Mihai de la turbocon.ro face o treaba de nota 10!!!
                    Montat si folie, cateva poze cu masina din pacate fara sa fi avurt timp sa trec pe la spalatorie.





                    Accord 2.2 i-CTDi EX

                    Comment

                    Working...
                    X