HONDA in F1 - 2007

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am fost pe circiut.....doamne cata umilinta.....acest celebru mediocru numit barichelo a reusit performanta de al incurca pe debutantul si probabil campionul mondial de formula 1 hamilton!!!oare si-au pierdut simtul realitatii si probabil pe cel al ridicolului cei de la HONDA F1??cu un buget ca al lor nu pot decat sa incurce un debutant fie el si de la mc'laren????ce privire au oare cand se uita la echipa lor a doua,aguri honda??au un buget infim si pun proble celor de la B.M.W........am host doi hondari pe circuit:eu si liviu un fost component al team-ului lui ionut la ATI-IASI!!!Ne-am intalnit intamplator desi amndoi eram echipati coreswpunzator.sepci honda,tricouri honda.snururi honda!!!!ceilalti au spus toata cursa!!!!...,astia 2 care incurca nu sunt cumva de la honda???de cate ori treceau prin fata noastra......ce jenant!!!!!e drept ca echipa mea de suflet este si va ramane ferrari dar,am adoptat honda f1 ca pe o adoua stare de spirit...si????
    ex CL7 AT 2006
    CN1 Sport 2005
    KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

    "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

    Comment


    • De departe cel mai catastrofal an Honda in motorsportul international, dar uneori poate ca mai e nevoie si de asta. Banii nu fac totul, dar oamenii aia din departamentul de design care de 2ani incoace pleaca si vin ca pe bulevard, trebuie odata opriti si pusi la treaba, la fel si luptele si interesele politice din interiorul firmei.
      Masina asta e mai inceata ca un NSX, si cu cat o dezvolta mai mult, cu atat e mai catastrofala, cred ca baietii sunt in vacanta si au angajat studenti pe job de vara. ops: :roll:
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • YEP........tot catastrofal s-au oprit si din razboi in'45
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • .....dar si-au revenit prin fortele proprii si astazi dau clasa intregii lumii!
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • asta asteptam si in F1 artyman:
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • Cred ca trebuie sa mai asteptam ceva. Cred ca v-ati simtit groaznic acolo cu tricourile si sepcile Honda.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

              Comment


              • no comment
                ex CL7 AT 2006
                CN1 Sport 2005
                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                Comment


                • lasa ca ne facem noi mari din nou! pacat ca nu mai avem un senna sa vedem curse celebre ca cea de la monte carlo si sa scoata mai mult de 100% dintr-o masina, lucru care azi este cel putin utopic !!!!!

                  Comment


                  • Stiti bancul cu pesimistul si optimistul? Pesimistul zice: "Mai rau de atat nu se poate!" , iar optimistul: "Ba se poate."
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • right delphi la ce am vazut si simtit eu acolo......sunt la apogeul rusinii si prostiei pe sezonul 2007.ca fan nascut al celor de la ferrari(adidasii puma din picioare era singura dovada),pot comenta despre barichelo:ca sa poata merge si el cat de cat ok trebuia sa stea in spatele lui schumi si sa urmeze aceiasi trasa cu acesta, aceleasi momente de acceleratie si franare si aceleasi setari ale masinii!!!!!!!!cine a fost pe un circuit stie cum se aude un monopost!!!e............de nedescris in cuvinte.ei bine acele tunete(nu glumesc!!!!)din momentul retrogradarilor urmate de acel vuiet de motor jet de la f 18 cu tonalitatile sale,daca stiai sa le asculti si sa le compari spuneau multe....de exemplu:lewis hamilton,de departe o mana de aur,frana tot timpul cel mai tarziu,moment in care retrograda iar in secunda 2 avea piciorul blana in gaz....era o succesiune de zgomote si mugete unica pe care doar la hemilton am auzit-o!!!aceasta succesiune cu secunde distanta intre fazele descrise :!: :!: :!: se auzeau si la barichello...precum o baba invitata la teste pe cercuit de J.C. de la TOP GEAR!!!!!!!! ops: ops: ops:
                      ex CL7 AT 2006
                      CN1 Sport 2005
                      KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                      "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                      Comment


                      • Pe mine Barichello m-a enervat cand a inceput sa pretinda ca el ar fi trebuit sa fie campion mondial, cand el saracu' nu prea le are cu condusul. Ai perfecta dreptate Razvan, el n-a facut decat sa se tina de poala lui Schumi.

                        Da, Hamilton e bun intr-adevar. Nu stiu daca o sa iasa campion mondial anul asta, desi are sanse foarte mari, dar daca nu iese anul asta, in anii viitori cu siguranta.
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • eu nu ma simt naspa oriunde ma duc cu tricou si sapca Honda pe mine (ca doar nu erati voi la volan!). daca ar fi asa inseamna ca alti producatori care nu au nici macar echipa in F1 ar trebui sa-nceteze sa produca masini, sau sa se retraga cativa ani sa dezvolte o masina. e mai bine sa fi prezent acolo chiar daca mai sunt si perioade din astea (vezi mc laren in urma cu cativa ani), totusi ar trebui sa schimbe neaparat ceva la piloti!!

                          Comment


                          • Whiteghost, cand esti un producator mare si cu o reputatie la care tii, nu te faci de ras in felul asta. Se pare ca Honda are al treilea buget ca marime din F1, si o experienta mare. Eu nu spun ca ar trebui sa iasa pe locul I, desi mi-ar place, dar daca nu esti in stare sa faci cat de cat fata si iei un singur punct si termini pe ultimul loc, atunci... Totusi Honda nu e Minardi.

                            Nu numai pilotii au probleme, intreaga echipa are. Nici macar nu reusesc sa faca o masina ca lumea. McLaren, chiar si cand mergea prost acum cativa ani tot era prin fata, nu au fost niciodata in halul asta.

                            Stii, cand te duci undeva plin de pretentii si de ifose si dai tot timpul cu stangul in dreptul, atunci e normal sa rada oamenii de tine. Daca te duci mai cu modestie, ceva de genul "ei, eu sunt mai neajutorat, adr incerc si eu pe aici", atunci nu o sa rada nimeni de tine. Normal ca nu eu eram la volan, daca eram eu poate ca nu zicea nimeni nimic (decat poate "uite si la asta saracu ce se chinuie") dar sunt niste piloti care pentru asta traiesc si care ar trebui sa stie ceva mai mult decat noi.
                            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                            Comment


                            • ai dreptate sunt foarte multe lucruri de imbunatatit si aici includ evident si masina si tehnicienii, dar, nu trebuie sa uitam ca la Honda mereu dupa o perioada de acalmie sau lipsa de rezultate (da nici ca acum!!! ) apare cu ceva de exceptie, asa ca hai sa-i mai ''iertam'' putin (nici mie nu-mi pica bine ceea ce vad si mai fac mishto si prietenii de mine in timpul curselor) si sa vedem poate, poate ne revenim.
                              P.S. am inteles ca incearca ceva f.f. nou la combustibil, ceva legat de de linia "green" pe care au adoptat-o de curand, ramane de vazut.
                              ca fapt divers, niciodata Honda nu va merge undeva fara pretentii, asta-i in mentalitatea lor, ei chiar nu pot sa mearga-n F1 si sa spuna incerc si eu ceva pe aici, sper sa nu va suparati daca va deranjez. :wink:

                              Comment


                              • Originally posted by whiteghost
                                ei chiar nu pot sa mearga-n F1 si sa spuna incerc si eu ceva pe aici, sper sa nu va suparati daca va deranjez. :wink:
                                De data asta cam asa ar trebui sa spuna.

                                De altfel, daca tot se ghideaza dupa principiul Jocurilor Olimpice - "important e sa participi", ar trebui sa nu le dea nici salarii. :lol: :lol: De fapt cred ca se ghideaza mai mult dupa principiile "Saptamanii sportului la sate" de pe vremea lui Ceasca. :lol:

                                Imi cer scuze ca sunt caustic, da' asa e cand tii la ceva si vezi ca o ceata de neterminati strica tot.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X