TopGear

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Tokyo eu nu contest calitatile sau competenta omului in materie de automobile. Daca am fost prea acid in postul meu mai vechi imi cer scuze.

    Dar acea emisiune este plina de stangacii.

    In plus conceptul este, cel putin pentru mine, foarte plictisitor. Comparative tehnice pe masini din aceeasi clasa. Importantori - unii mai emotionati alti nu - care vorbesc despre masinile lor. Uneori interesant insa de multe ori in clisee si stereotipii de limbaj fenomenale.

    In fine, sunt convins ca exista un public consistent si pentru acest gen de productie TV.

    Eu prefer conceptul de divertisment promovat de TG. Cold facts le gasesti oricand pe net.
    "Ethics. That's always so inconvenient."
    Cal Lightman

    Comment


    • #47
      Nu-i nimic! Poate eu nu m-am facut prea bine inteles!
      Si mie imi place TG, pacat ca se dau de multe ori, episoade in reluare.
      Intrebare - Si pe noi ce ne opreste sa facem la fel?
      Raspuns - BANII!
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #48
        Am luat ultimul nr TG, e cu DVD inclus, cele mai tari 35 de faze din ultimele serii.
        E dragut, dar s-au omis cateva si mai bune.
        Oricum, per total, se merita cei 8 lei.
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • #49
          avea un prieten toate seriile TOP GEAR , daca vreti pot sa i le cer, de fapt tre' sa-mi iau un pachet de 10 DVD-uri sa le am si io ...
          I don't care about other cars , i just love my Honda

          Comment


          • #50
            VREEEEEAAAAUUUU siiiii eeeeeuuuuuu

            Te rog frumos...voi fi vesnic indatorat.
            If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

            2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
            ex - 1986 Honda MT5
            ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
            ex - 2001 Honda Civic Type-R
            ex - 2007 Honda Jazz

            Comment


            • #51
              Ma inscriu si eu pe lista...vin cu blank-uri si laptop daca e nevoie.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • #52
                deci saptamana asta ma duc acasa (mai exact joi )si promit ca sapt viitoare cand vin o sa le aveti(de marti incolo)....
                I don't care about other cars , i just love my Honda

                Comment


                • #53
                  Multumesc mult de tot. D-abia astept. Ma pregatesc cu blanc-uri la greu.
                  If sex was like FireBlade or S2000 nobody would worry about performance.

                  2002 Honda CBR 954 RR FireBlade
                  ex - 1986 Honda MT5
                  ex - 1997 Honda CBR 900 RR FireBlade
                  ex - 2001 Honda Civic Type-R
                  ex - 2007 Honda Jazz

                  Comment


                  • #54
                    le avea si Ionuts de la Asko parca
                    The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                    DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                    Comment


                    • #55
                      Am sezoanele 1-6 pe DVD. Restul mi-au fugit odata cu o partite, o sa le scot zilele astea (traiasca fibra)
                      '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                      '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

                      Comment


                      • #56
                        S-a fript:

                        http://www.drive-test.ro/?a=det&art_id=765&page=4
                        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                        Comment


                        • #57
                          La ce valoare au masinile lui nici nu ma mira ca a fost targetat :lol:

                          Ce nu-mi place pauza asta competitionala dintre sezoane...
                          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Aveti idee cand incepe urmatorul sezon? Mor de nerabdare
                            Honda Civic Type R (Milano Red)
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/John/

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by tokyodream
                              Ala care a scris articolul e un looser care scrie fara sa se documenteze in prealabil. Clarkson scrie la The Times si nu la The Sun (echivalentul Libertatea, Cancan din Anglia) si nu doar la Sunday Times, suplimentul lui The Times
                              Honda Accord 2.0 M/T Sport SE 2007, Honda Jazz 1.4 M/T ES 2002

                              Comment


                              • #60
                                hehehe.e plina presa auto de natarai. :wink:

                                in topul preferintelor mele:
                                1.TOP GEAR-emisiunea
                                2.top gear-revista
                                3.AUTOMONDIAL
                                4.Q.R-revista
                                5.emisiunea de la national.dar acolo ma uit pt a culege date tehnice de mare finete.
                                6.ROATA DE REZERVA-ursa mare!

                                in topul negativ:

                                1.PRO MOTOR-realizator EDUARD DARVARIU(iesean si om deoseobit de inteligent).emisunea si trustul sunt cumparati de porshe romania furnizoarea parcului auto de la trustul domnului SARBU.no comment.
                                2.AUTO MOTOR si SPORT:aceiasi problema.masini fac doar nemtii,asiatice vai steaua lor.astepatam cu interes si bonusul in ultimul album cu manele.selectii TOP 10 :wink:

                                REVENIM :wink:
                                ex CL7 AT 2006
                                CN1 Sport 2005
                                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                                Comment

                                Working...
                                X