Achizitie Jazz nou din Bulgaria

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    NEVER (ma rog eu mai am Swift si Mazda2 pe lista in caz ca nu gasesc absolut nimic... mai astept pana la vara)
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #32
      Ca sa stric topicul de tot: noul Yaris Hybrid l-ati testat?

      Comment


      • #33
        E in afara bugetului. Si nu e nici Honda...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #34
          Am avut yaris hybrid 1-2 saptamani gratis de la dealer pana a venit aurisul. Ca si comparatie fata de jazz:
          - ambele se comporta excellent in oras la condus insa parca yarisul este mai atractiv (sau poate doar varianta de mers full electric ridica priviri )
          - costurile de intretinere la yaris sunt ceva mai bune (nu stiu exact la garantie cum stau fata de jazz)
          - spatiul in interior este generos la ambele ptr clasa din care fac parte insa aici este clar ca jazz-ul are un avantaj
          - finisajele din interior ajuta iar jazz-ul lejer
          - costul de achizitie teoretic mai mare la yaris practic pe termen lung consum / revizii s-ar putea sa castige hybridul (insa numai daca luam in calcul reducerile de taxe/poluare/bonus prima stat etc)

          Mie personal mi-au placut ambele iar alegerea este doar o chestie de gust daca scoatem partea de ecofriendly din ecuatie, insa este pentru prima oara cand jazzul are un concurent serios .
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

          Comment


          • #35
            Originally posted by LittleM@n View Post
            Ca sa stric topicul de tot: noul Yaris Hybrid l-ati testat?
            Ca sa clarificam: te referi la Yarisul hibrid din Bulgaria, asa-i?
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment

            Working...
            X