Recensamant CR-V

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by BooBoo View Post
    ce figuri Florine? ca dupa ce m-am stabilizat la CRV 2, acum aflu ca face figuri?
    Ia-o BooBoo....dupa concediul facut cu ea ..mi-am revizuit atitudinea.....
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • Originally posted by hCr View Post
      Dupa un "fericit eveniment" trebuie sa schimb bara fata ptr cr-v ul din semnatura .... Am cautat bara pentru acesta la asko si carpati motors insa pretul este cam piperat

      Am gasit bara fata din attachment la un importator la un pret decent insa nu stiu daca se potriveste pe masina mea sau nu .... iar importatorul nu poate sa imi ofere un raspuns ferm .... Asa ca apelez la ajutorul vostru ... stie cineva daca se potriveste sau nu ? sau unde as putea sa intreb pentru a sa mi se oferi un raspuns sigur ...

      mersi
      Eu zic ca se potriveste oricum daca ti-a oferit-o ti-a oferit-o in functie de solicitarea ta, an de fabricatie,model ...etc...etc....deci putin posibil sa nu se potriveasca. Fa un drum pana la el si vezi la fata locului......dar eu zic ca e ok .
      Ai idee de cine este facuta... este piesa de origine...???
      FLORIN CRISTEA
      Senior Member
      Last edited by FLORIN CRISTEA; 08-09-09, 18:54.
      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

      Comment


      • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
        Eu zic ca se potriveste oricum daca ti-a oferit-o ti-a oferit-o in functie de solicitarea ta, an de fabricatie,model ...etc...etc....deci putin posibil sa nu se potriveasca. Fa un drum pana la el si vezi la fata locului......dar eu zic ca e ok .
        Ai idee de cine este facuta... este piesa de origine...???
        Nu cred ca este piesa originala ... Tot ei mi-au spus ca se potriveste si bara ptr modelul 2003 ceea ce am inteles ca sigur nu se potrivesc .... asa ca nu as merge pe mana lor ...

        Comment


        • Originally posted by hCr View Post
          Nu cred ca este piesa originala ... Tot ei mi-au spus ca se potriveste si bara ptr modelul 2003 ceea ce am inteles ca sigur nu se potrivesc .... asa ca nu as merge pe mana lor ...
          Din 2003 sigur nu se potriveste.....uite 2 poze fa si tu comparatie( stg 2003, dr 2005). Ce ti-a dat este 2005 la prima vedere...eu zic ca e bun....
          Nu te superi ca te intreb de la cine o iei INTERCAR 3000 Bulgaria...????? http://www.intercar3000.com/catalog.php au magazin la Ruse si sigur il iei mai ieftin si pe vazute......te pot ajuta si in sensul asta...
          Ruse
          Oborishte Sq., bl. Bozveli
          tel. 082/824 519
          fax: 082/824 520
          Da-mi email la fchristea@yahoo.com...te pot ajuta si in sensul asta...
          Am lucrat in service auto si pentru HONDA..poate te pot ajuta mai ales ca avem acelasi tip de masina din cate vad din poze....a ta fiind automata...
          FLORIN CRISTEA
          Senior Member
          Last edited by FLORIN CRISTEA; 09-09-09, 07:18.
          Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

          Comment


          • Oferta am primito de la ABELAUTO.RO, eu degeaba ma uit la bara pentru ca nu imi pot da seama daca se potriveste sau nu si nu vreau sa risc ....
            Ar fi un mare ajutor daca ma poate informa cineva care stie cu siguranta ....


            M-am uitat acum site ul celor de la intercar si au 2 tipuri de spoilere ... din cate vad s-ar potrivi ... ma intreb daca o fi vreo problema la montat avand in vedere ca eu am si proiectoare ...

            Nu cred ca se merita sa ma duc pana in bulgaria avand in vedere ca cei de la abelauto il aduc la 500 RON ...
            PanterA
            Senior Member
            Last edited by PanterA; 28-11-09, 16:44.

            Comment


            • Nu la proiectoare nu este problema - se decupeaza locul lor de pe bara si se monteaza - problema este la spalatoarele de far.....nu vad gaurile din bara in poza ta.....sau poate or fi si nu se vad.....
              FLORIN CRISTEA
              Senior Member
              Last edited by FLORIN CRISTEA; 09-09-09, 13:46.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                Nu la proiectoare nu este problema - se decupeaza locul lor de pe bara si se monteaza - problema este la spalatoarele de far.....nu vad gaurile din bara in poza ta.....sau poate or fi si nu se vad.....
                Spalatoarele de faruri nu ma intereseaza .... poate sa nu mi le mai puna din partea mea oricum mai mult ma incomodeaza ....

                acum am un mare dubiu si nu stiu daca sa o comand sau nu .. o sa sun la ei sa vad ce si cum ..

                Comment


                • Vrei sa intreb la HONDA TRADING....sa vedem ce zic...??
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • Originally posted by FLORIN CRISTEA View Post
                    Vrei sa intreb la HONDA TRADING....sa vedem ce zic...??
                    Chiar te rog

                    Mersi frumos pentru ajutor

                    Comment


                    • Avand in vedere ca avem acelasi tip de masina ...culoare etc...etc....am lasat pentru orientare seria mea de sasiu....maine am sa am un raspuns.
                      Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                      Comment


                      • Originally posted by hCr View Post
                        Spalatoarele de faruri nu ma intereseaza .... poate sa nu mi le mai puna din partea mea oricum mai mult ma incomodeaza ....

                        acum am un mare dubiu si nu stiu daca sa o comand sau nu .. o sa sun la ei sa vad ce si cum ..
                        intr-adevar nu se compara cu un spalat "de mana" a farurilor, insa daca ai xenon pe ea o sa ai probleme la itp-uri si razii ale militienilor

                        Comment


                        • Hai ca votez si eu pentru varul meu, el nu intra pe forum, e ocupat cu produsul banilor
                          07 Honda Accord 2.0 MT Black

                          Comment


                          • Originally posted by hCr View Post
                            Chiar te rog

                            Mersi frumos pentru ajutor
                            Nu putem rezolva prin Honda Trdg...numai la dealeri....sorry
                            Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                            Comment


                            • +1 vot la 2.2 motorina.
                              de 8 zile conduc bucuros un CR-V.
                              '08 Honda CR-V 2.2 i-CTDi Executive, Nighthawk Black Pearl

                              NU mai folositi luminile de ceata atunci cand nu trebuie!

                              Comment


                              • De 8 zile.......si nu te-ai plictisit inca...?????...
                                Sa o stapanesti sanatos......greul abia incepe..........sper ca stii de gluma.....
                                Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                                Comment

                                Working...
                                X