Recomandare Service Honda 8 sedan 1.8 si 140 cp cutie automata 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare Service Honda 8 sedan 1.8 si 140 cp cutie automata 2008

    Buna, am o Honda civic 8 sedan di. 2008 1.8 si 140 cp utie automata. Eu cand am cumparat mașina, abia ce i se facuse revizia de 80.000 desi masina avea 74.000 km. Nu conteaza acest aspect neaparat, doar ca masina
    e luata din SUCEAVA si acum trebuie sa merg ptr revizia anuală...la un nou Service ptr ea si aici incepe povestea: unde ce si cum? Am inteles ca Asko si Carpati au service ok fiind de marca, doar ca sunt cam departe se mine (stau pe langa Stadionul National) si in plus, doar de pe forum..nu am gasit fete incantate fata de calitate si pret ( raport). In cartier am service multimarca..doar ca as prefera, fiind prima data cu ea, sa o duc la cineva care "mananca pe paine" Honda civic (cred ca înțelegeți la ce ma refer). O persoana care sa iti si explice ce e de facut la masina eztra..ce e o bataie pe care o simt si aud..distributie..intretinere...cum o intretin cat mai corect. Reomandari? Ma intereseaza mai putin service ul efectiv, cat persoana care sa stie HONDA. multumesc


  • #2
    Cat de cat aproape de tine e coasta de est .Pe la fundeni parca .

    Comment


    • #3
      Eu ori la Asko ori la Nord as merge in locul Dvs... nimic altceva. Sigur, costa ceva dar... merita.
      Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
      Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
      Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

      Comment


      • #4
        La Asko știu băieții super bine mașinile astea. Ai văzut fff multe! Dacă stai langa ei afli multe, recomandă, ajută.

        Comment


        • #5
          La Carpati mi s-a propus 2000 ron....mi se pare mult ptr o revizie. Asa e peste tot la Honda?

          Comment


          • #6
            Originally posted by cosmindorneanu View Post
            La Carpati mi s-a propus 2000 ron....mi se pare mult ptr o revizie. Asa e peste tot la Honda?
            Uleiul la motor si schimbul de ulei ( ulei Honda desigur), filtrul de ulei, filtrul de polen, filtrul de aer de la motor, toate Honda, plus revizie, diferite verificari, pe la 1000 de lei la Asko la masina mea.
            Depinde ce aveti de facut si ce aveti de schimbat.
            Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
            Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
            Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

            Comment


            • #7
              Originally posted by cosmindorneanu View Post
              La Carpati mi s-a propus 2000 ron....mi se pare mult ptr o revizie. Asa e peste tot la Honda?
              Daca e doar revizia (ulei motor+filtre) e teapa sau e la misto 2000.
              Daca peste revizie mai ai bujii sau placute frana sau discuri sau alte chestii poate fi ok . Fix doar pentru revizie exact cum spune mai sus colegul cerevelu este in jur de 1000 la Asko .
              Daca e vorba doar de revizie pe langa Nord si Asko cred ca poti arunca o intrebare si la coasta de est . Din cate am vazut si pe aici pe forum stiu de Honda
              Din cate am vazut poti sa iti comanzi ulei si filtre chiar de aci pe forum ..

              Comment


              • #8
                Ce e Coasta de Est?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by cosmindorneanu View Post
                  Ce e Coasta de Est?
                  http://www.coastadeest.ro/

                  aici sunt tarifele: http://www.service-auto-cde.ro/tarife.php
                  Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
                  Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
                  Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

                  Comment

                  Working...
                  X