Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • nu ma intereseaza ca o sa imi zica cineva ca mai bine imi luam golf sau leon sau bmw s3 sh.sa isi ia ei masini sh ..si in al2lea rand leon-u nu imi place absolut deloc poate putin cateva trasaturi la design-ul exterior.sau nu ma intereseaza daca va lua ochii.nu imi aleg o masina dupa crieteriu asta.mio aleg dupa motor/cutie de viteze...:-? siguranta ...si porma design interior/exterior mai ales interior pt ca acolo stai majoritatea timpului ...impreuna cu dotarile de serie si cele optionale..iar la civic cele standard sunt pe departe cele mai multe de pe piata.eu unu nu am vazut masina cu atatea dotari stock .
    Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Executive, Crystal Black Pearl

    This will be my fabulous car.

    Comment


    • La 18 ani merge de minune un 5D, sigur dai pe spate fetele din clasa... pe bancheta din spate, pe MAGIC SEATS.
      Motor, cutie, siguranta etc as zice ca sunt detalii...

      Comment


      • seth de ce spui ca motor cutie siguranta sunt detalii?
        eu nu as spune accelasi lucru.fetele din clasa nu ma intereseaza sincer sa fiu pentru ca am o relatie constanta de ceva vreme cu sentimente amintiri si bazata pe incredere si iubire.deci nu imi iau masina ca sa dau fetele din clasa pe spate si in plus de asta nici nu as avea ce )...pentru mine chiar sunt niste criterii importante...astea (cutie, motor, siguranta, dotari standard+optionale).

        bancheta din spate o voi proba bineinteles cu iubita mea :P sau chiar la volan
        Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Executive, Crystal Black Pearl

        This will be my fabulous car.

        Comment


        • Kaway ... eu mi`am cumparat o honda civic 5d cu motor de 2.2 140 cp ... diesel , este o nebunie de masina crede`ma.Prima oara am vrut sa imi cumpar golf 6 sunt inebunit dupa el dar crede`ma k dak ai banii aia sa iti iei un golf 6 nou mai bine iti iei honda si iti mai raman si bani,si nici nu ai cine stie ce dotari pe golf ... crede`ma pe cuvant k am aks oferte de la vw multe rau ... MERITA CIVIC PE BUNE ...
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/gpoint/

          Comment


          • gpoint ma amuza numele tau putin dar e de bine :P....poate imi lasi un PM impreuna cu un id de messenger si ceva poate discutam mai multe despre masini si etc

            off topic -> numele ma amuza din cauza iubitei mele care o problema daca ajung la punctu ala se agata de lustra :P:P:P
            Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Executive, Crystal Black Pearl

            This will be my fabulous car.

            Comment


            • Originally posted by KMR View Post
              Da, mai ciudat este ca il gasesti si pe forumul hondafan Bine, nu e posesor de Honda, e doar un flammer
              imi pare rau kmr ca gandesti asa, dar asta e adevarul.
              indiferent ce va oferi orice marca in afara de vw , audi,bmw , la noi in romania nu se va lua in calcul.Mai mult , pe orice forum auto ai intreba intre golf si civic ,marea majoritatea vor spune golf.(nu ma intreba de ce , majoritatea nici macar nu au deschis usa la un civic dar spun golf)
              Asta e , suntem in romania si trebuie sa acceptam fie ca ne place , fie ca nu ne place
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
              civic sedan 08

              Comment


              • Mie mi se pare ciudat in ideea in care sa fii hondafan ar insemna sa iti placa Honda ( sa fii fan Honda ). Mi se pare ciudata afirmatia asta pe forum Honda. Eu la asta ma refer.
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • Originally posted by alinp View Post
                  indiferent ce va oferi orice marca in afara de vw , audi,bmw , la noi in romania nu se va lua in calcul. Mai mult, pe orice forum auto ai intreba intre golf si civic ,marea majoritatea vor spune golf.(nu ma intreba de ce , majoritatea nici macar nu au deschis usa la un civic dar spun golf)
                  Gresesti, uite, eu sunt la al treilea civic si i-am zis sa-si ia golf. Golful i s-ar potrivi ca o manusa. Probabil golful are si lustra de care sa se agate prietena atunci cand...
                  Originally posted by kaway View Post
                  off topic -> numele ma amuza din cauza iubitei mele care o problema daca ajung la punctu ala se agata de lustra :P:P:P
                  Deci sunt sensibil la nevoile omului
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • Originally posted by KMR View Post
                    Mie mi se pare ciudat in ideea in care sa fii hondafan ar insemna sa iti placa Honda ( sa fii fan Honda ). Mi se pare ciudata afirmatia asta pe forum Honda. Eu la asta ma refer.
                    mie imi place civic si nu regret absolut deloc ce am ales .

                    am incercat inainte sa iau honda cam toate marcile inclusiv dacia ...
                    singurele care mi-au placut au fost civic si lancer.restul nu au fost pe gustul/inima mea.
                    nici acum nu as lua altceva , civicul ma multumeste 100% .

                    Ca fapt divers la honda eram singurul in showroom , in schimb la opel ,skoda,vw,si hyundai era destul de aglomerat (in ordinea asta).

                    Delphi ... no comment , beton comentariul tau , legat de lustra
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                    civic sedan 08

                    Comment


                    • Originally posted by Delphi View Post
                      Gresesti, uite, eu sunt la al treilea civic si i-am zis sa-si ia golf. Golful i s-ar potrivi ca o manusa. Probabil golful are si lustra de care sa se agate prietena atunci cand...


                      Deci sunt sensibil la nevoile omului
                      bine ca 5D nu are trapa, daca ar fi tinut-o deschisa... pa pa prietena.
                      '08 Civic 5D 1.8 M/T Sport Champagne Silver Metallic

                      ex '97 CR-V 2.0 A/T Dark Blue

                      Comment


                      • cu trapa sau fara...nu e criteriul de pe primul plan in functie de care imi aleg o masina.lasatio pe prietena mea pt ca e a mea ) ...si mai bine mai confruntam impreuna civicul si golful 6 :P voi credeti ca sunt un copil retardat si etc...sau stiu eu si ata pt ca am <18 si pentru ca nu am maina si etc...

                        chiar miar prinde bine cat mai multe sfaturi argumentate de ce golf? de ce civic? si etc.

                        multumesc
                        Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Executive, Crystal Black Pearl

                        This will be my fabulous car.

                        Comment


                        • de ce nu faci comparatie, vezi aici cum este CIVIC-ul si dincolo la :

                          http://vwforum.vwforum.ro/index.php?showforum=147 - ai 2 pagini cu topicuri

                          vezi ce spun baietii de GOLF 6, apoi tragi linie.
                          Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                          ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                          Comment


                          • Originally posted by kaway View Post
                            cu trapa sau fara...nu e criteriul de pe primul plan in functie de care imi aleg o masina.lasatio pe prietena mea pt ca e a mea ) ...si mai bine mai confruntam impreuna civicul si golful 6 :P voi credeti ca sunt un copil retardat si etc...sau stiu eu si ata pt ca am <18 si pentru ca nu am maina si etc...

                            chiar miar prinde bine cat mai multe sfaturi argumentate de ce golf? de ce civic? si etc.

                            multumesc
                            Daca vrei, o lasam in pace pe prietena ta dar cu o conditie : sa scrii corect romaneste
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • adica ? cu cratima si chestii d-astea ? ok scriu :P
                              Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC M/T Executive, Crystal Black Pearl

                              This will be my fabulous car.

                              Comment


                              • Exact ! Cratima, litera mare la inceputul propozitiei, etc.
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X