Fuge de 'fund'

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by CatalinP View Post
    Ai fost cu piesele la Apan și te-au refuzat?
    Am reajuns la topicul asta , din greseala , acum . Cautam informatii despre un civic ix .
    Intre timp am schimbat cam tot ce era de schimbat la masina , dar tot mi-a ajuns cutitul la os , si am vandut-o cu jumatate din banii dati pe ea . Nu mai zic de cat am si bagat in ea sa o fac boboc , degeaba .. Ba scartiau geamurile cand le inchideam/deschideam . Ba ambreajul . Ba incepuse sa tremure cand plecam de pe loc . Am schimbat ambreajul . A fost ok o perioada , apoi iar a inceput ..in fine , m-am lamurit cu ele .
    Singurul lucru de care am fost impresionat , a fost motorul si cutia de viteze . Am pus , intre timp , vreo 40k km pe ea oricum .
    Ce voiam sa zic , era altceva , referitor la apan .
    Daca dai un search pe google scurt , o sa gasesti multe exemple care masina pur si simplu uita cipul cheilor ( din cauza unui soc electric ) . Dupa destul google-it ( si vorbit si cu mecanici din afara RO , f priceputi si cu scule ok) , m-am lamurit - A uitat si a mea cheile . Din cauza modulului bluetooth care imi descarca bateria uneori , a murit peste noapte , am scos-o sa o pun pe redresor , iar cand am pus bornele inapoi , am uitat cheia in contact pe pozitia de start . Se pare ca asta a creat un soc electric in sistem .
    Dupa ce m-am informat bine ha , merg la apan sa le zic domnilor ca trebuie pur si simplu bagata cheia inapoi in calculator . Se pare ca dansii nu au mai avut de-a face cu problema asta ,si 'asa ceva nu are cum sa existe ' . Au fost ceva 'lupte' , incercand sa le explic ca au mai fost sute de cazuri cu masinile 2006 2007 , dar degeaba . Mi-au tras si niste tarife de m-am speriat , vreo 400+ lei parca pt incercare , indiferent daca se reuseste sau .
    Intre timp am aflat de un baiat din chercea , de pe soseaua focsani , Cristi se numeste parca . M-a rezolvat cu 100 sau 150 lei , nu mai retin . Intr-adevar , aia era problema .
    Intamplarea asta m-a lamurit si cu bucsile , n-avea rost sa incerc .


    Comment


    • #47
      Eu am schimbat toata bucsaraia bratelor fata-spate la APAN si masina nu are nicio problema.

      Comment

      Working...
      X