What fits Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    plasa portbagaj Accord

    Salut,
    Daca un posesor de Accord are accesoriul din subj. il rog sa ma indrume spre un comerciant. Pana acum am vazut doar o plasa pentru Logan , dar avea doar doua accesorii de fixare, nu patru (ca si numarul de elemente de ancorare din portbagajul Accordului). Am nevoie de plasa ca m-am saturat de zgomotele produse de kitul legislativ de cate ori abordez un viraj mai in forta sau pun o frana mai brusca.

    Merci hondari.
    Accord 2.0i LS 2006/MT Arctic Blue

    Comment


    • #17
      Am vazut ceva prin benzinariile OMW. O plasa pe la 70 de ron. 900x900 mm parca.
      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

      Comment


      • #18
        Re: plasa portbagaj Accord

        Originally posted by atreides
        Salut,
        Daca un posesor de Accord are accesoriul din subj. il rog sa ma indrume spre un comerciant. Pana acum am vazut doar o plasa pentru Logan , dar avea doar doua accesorii de fixare, nu patru (ca si numarul de elemente de ancorare din portbagajul Accordului). Am nevoie de plasa ca m-am saturat de zgomotele produse de kitul legislativ de cate ori abordez un viraj mai in forta sau pun o frana mai brusca.

        Merci hondari.
        am eu plasa originala!e scumpa dar se merita!kitul legislativ il poti ficxa cu acele cureluse......
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • #19
          Acum am vazut si eu topicul si o sa incerc sa va raspund de fiecare data:

          Kituri Xenon pentru orice model HONDA incepand cu 125 euro / setul. Montajul il asiguram in service autorizat: 100 RON / set. Va rog sa-mi lasati un ragaz de o saptamana sa pot completa toate datele referitoare la accesorii pentru Honda aflate pe site.

          Link kituri XENON:

          http://www.obdtuning.ro/?s=lista_sho...subcategorie=8

          Link chiptuning 2.2 i-CTDI 140CP:

          http://www.obdtuning.ro/?s=lista&categorie=52

          Persoana de contact: Doc (Alex Stancu)
          Tel: 0751.194.100 / Web: www.obdtuning.ro
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • #20
            Beton, o sa actualizez si eu tabelul.
            Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

            Comment


            • #21
              Am vazut ca sunt cel putin 3 topicuri legate de rotile Accordului, cat de mari, cat de late, cum influenteaza dimensiunea etc.

              LE: Am pus imaginile cu ET 55 intr-un post ulterior.
              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

              Comment


              • #22
                Inca o treaba importanta din manual:

                Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                Comment


                • #23
                  vrem si linkul :lol:
                  '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Da, e interesant, site-ul:
                    http://www.rims-n-tires.com/rt_specs.jsp
                    Pacat ca nu poti comanda jante si anvelope mai "europene".
                    Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                    Comment


                    • #25
                      Tabelul actualizat:

                      LE: vezi te rog in paginile urmatoare.
                      Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                      Comment


                      • #26
                        Din ce-mi amintesc, jantele de Accord/Civic de 17 sau 16 au ET 55 , nu 48 .

                        Comment


                        • #27
                          frumos tabel.se poate recomanda toata gama OZ pt honda..
                          ex CL7 AT 2006
                          CN1 Sport 2005
                          KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                          "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by dinoc
                            Din ce-mi amintesc, jantele de Accord/Civic de 17 sau 16 au ET 55 , nu 48 .
                            Chiar voiam sa intreb. Nu eram sigur de ET 48-ul ala. Putem afla precis daca e 55?
                            Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by razvan p.
                              frumos tabel.se poate recomanda toata gama OZ pt honda..
                              Ideea cu tabelul e sa contina exclusiv ce se potriveste pe Accord, cat mai multe informatii precise si verificate (pret, furnizor, cod etc).
                              Deocamdata sunt destule informatii lipsa.
                              Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                              Comment


                              • #30
                                pai asta era idea.OZ este singurul producator care are specificatiile HONDA pe toata gama!
                                ex CL7 AT 2006
                                CN1 Sport 2005
                                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                                Comment

                                Working...
                                X