Rugina la trapa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • va salut si imi cer scuze ca fac primul post in aceasta sectiune dar am nevoie de cateva sfaturi in legatura cu trapa
    detin un accord 2.0 at din 2009, prima inmatriculare in 2011, 2 ani a stat expus in showroom, garantia a expirat in februarie 2014, iar acum mi`a cazut chederul de la trapa
    azi am fost la asko sa fac revizia, am sunat de saptamana trecuta si am enumerat ce am nevoie, la categoria trapa au spus ca vinul meu nu apare in range`ul lor de vinuri afectate desi acum am facut o verificare si vinul meu e in categoria JHMCU1***9C200056 - JHMCU1***9C223653 listat aici http://hondakarma.com/threads/warran...ve#post-111804
    ce fac acum? ma duc la alt delaer honda? revin la asko sa contest ce au spus azi?
    Honda Accord 2.0AT `09
    Honda CBR 600RR `07

    Comment





    • Atașez și două poze
      Honda Accord 2.0AT `09
      Honda CBR 600RR `07

      Comment


      • Mai incearca o data la Asko, poate sa-ti arate aplicatia de unde scot ei rangeul respectiv sau cum fac verificarea.
        Be the change you wish to see in the world - Ghandi.
        Accord 2.4MT 2009

        Comment


        • le`am scris un mail acum o ora cand am realizat ca sunt in plaja respectiva de serii
          maine o sa incerc sa dau de razvan, tipul cu care am interactionat astazi nu era foarte flexibil, o sa mai urc aici detalii pe parcurs
          chiar din vara am vazut o denivelare in cheder si credeam ca e maxim o crenguta prinsa acolo de cand am inchis trapa, nu i`am dat mare importanta si uite cum a ajuns acum
          Honda Accord 2.0AT `09
          Honda CBR 600RR `07

          Comment


          • ˇ@hardcore23 - foloseste link-ul de mai jos pentru a introduce vin-ul masinii si o sa-ti apara din baza de date honda pentru ce defectiuni s-a facut recall la masina ta. La mine a aparut trapa si dupa inlocuirea ei pe garantie a disparut.

            http://www.honda.co.uk/cars/owners/r...d-updates.html
            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

            Comment


            • Originally posted by zagado26 View Post
              ˇ@hardcore23 - foloseste link-ul de mai jos pentru a introduce vin-ul masinii si o sa-ti apara din baza de date honda pentru ce defectiuni s-a facut recall la masina ta. La mine a aparut trapa si dupa inlocuirea ei pe garantie a disparut.

              http://www.honda.co.uk/cars/owners/r...d-updates.html
              Pud: accord windshield side trim lifting
              Safety recall: front pass airbag over pressurised

              apar astea doua, de acord, dar pt trapa nu e recall, spune doar la plangerea clientului,
              si cum am vazut rasfoind internetul au mai fost altii in situatia mea, garantie expirata, initial VIN`ul apare in plaja de serii cu probleme, fara "recall" in sistem si totusi li s`a schimbat trapa
              teoretic, garantia extinsa pt trapa ar expira in cazul meu in februarie 2017 si e clar ca e aceeasi problema, rugina peste tot...sineeasicer cu VIN sau fara VIN cauza este fix aceeasi
              Honda Accord 2.0AT `09
              Honda CBR 600RR `07

              Comment


              • Gresala mea, intr-adevar, trapa nu era mentionata.

                Nu stiu cu cine ai interactionat azi, dar Razvan sau Alex trebuie sa rezolve.
                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                Comment


                • Revin cu updateuri. Luni am scris mailul către asko și azi am fost sunat. Între timp am mai făcut muncă de cercetare și se pare ca a fost o lipsă de comunicare\atentie. S'a greșit ceva când au introdus VINul în sistem și nu apărea ca ar fi din lotul afectat. Azi m'au sunat și am fost să schimb trapa, o aveau deja pe stoc si nu a durat f mult...in the end all good și sunt împăcat

                  Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                  Honda Accord 2.0AT `09
                  Honda CBR 600RR `07

                  Comment


                  • Salutare tuturor! Daca masina mea a facut 7 ani acum o luna, credeti ca mai am vreo sansa sa pot schimba trapa pe garantie?
                    2005 - 2012 Renault Megane 1.6, 115 cp
                    2008 - 20?? Honda Accord 2.4, MT, 201 cp
                    2013 - 20?? Mercedes CLA 220, 170 cp

                    Comment


                    • Trebuie să mergi la service sau să dai un mail pentru a afla
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • Dacă nu rezolvi la service, am eu una sigilata.

                        Comment


                        • Asiguri garantie pentru HTR?
                          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

                          Comment


                          • O sa imi incerc norocul in prima faza la noi la Constanta, desi ma indoiesc ca rezolv ceva aici...dupa care voi incerca la APAN Braila unde fac reviziile de obicei. In cele din urma daca nu reusesc nimic o sa apelez la colegul CatalinP
                            2005 - 2012 Renault Megane 1.6, 115 cp
                            2008 - 20?? Honda Accord 2.4, MT, 201 cp
                            2013 - 20?? Mercedes CLA 220, 170 cp

                            Comment


                            • Dacă mașină este producție 2009 ar trebui să o schimbe fără probleme

                              Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                              Honda Accord 2.0AT `09
                              Honda CBR 600RR `07

                              Comment


                              • Masina este inmatriculata pe 23.01.2009. De luni ma pun in miscare, sa vad ce raspuns o sa primesc.
                                2005 - 2012 Renault Megane 1.6, 115 cp
                                2008 - 20?? Honda Accord 2.4, MT, 201 cp
                                2013 - 20?? Mercedes CLA 220, 170 cp

                                Comment

                                Working...
                                X