Sfaturi Honda Prelude 2.0 i-VTEC 1992

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sfaturi Honda Prelude 2.0 i-VTEC 1992

    Vreau sa achizitionez un Prelude din 1992 cateva sfaturi daca se poate. Costuri service, piese. Se gasesc nu se gasesc? Consum urban/extra ...... orice puteti sa`mi spuneti despre modelul asta! Va multumesc anticipat
    dracosu
    Junior Member
    Last edited by dracosu; 25-09-09, 19:18.

  • #2
    Bine ai venit
    cel mai bine e sa citesti topicurile de aici, gasesti Prelude din 91-93
    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

    Comment


    • #3



      Am pus deja ochii pe una...proprietarul mi-a spus urmatoarele: trebuie schimbate bucsile (fata/spate) si reparata toba care a ruginit. Masina a fost revopsita si desi bordul afiseaza 186 de mii km..... motorul si cutia au fost inlocuite cu unul de 96 de mii (omologat si trecut in carte).Nu are stergatorul spate si stopul spate din bara, nu functioneaza kilometrajul - probabil din cauza vreunei sigurante lipsa pt ca proprietarul a schimbat releul si problema inca nu e rezolvata.Astept sfaturi si pareri.....sunt hotarat sa achizitionez masina.

      Comment


      • #4
        2.0 nu e VTEC
        ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
        '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

        Comment


        • #5
          Nu prea gasesti piese la ele decat pe comanda si scumpe sau din dezmembrari.Piese de caroserie sau stopuri,faruri si consumabile gasesti totusi .Daca a fost vopsita probabil a fost deja ruginita la aripile spate ca orice prelude 4 si vei avea periodic probleme cu asta.
          Exceptand rugina spate nu ai probleme majore(mecanice) cu o masina de asta chiar daca o chinui tot timpul.
          _41_
          Senior Member
          Last edited by _41_; 25-09-09, 13:32.
          No signature

          Comment


          • #6
            Originally posted by _41_ View Post
            Nu prea gasesti piese la ele decat pe comanda si scumpe sau din dezmembrari.Piese de caroserie sau stopuri,faruri si consumabile gasesti totusi .Daca a fost vopsita probabil a fost deja ruginita la aripile spate ca orice prelude 4 si vei avea periodic probleme cu asta.
            Exceptand rugina spate nu ai probleme majore(mecanice) cu o masina de asta chiar daca o chinui tot timpul.

            Dupa ce o iau.... am la dispozitie cam 1000 de eur sa investesc in ea......Multumesc pt info si astept in continuare idei si sfaturi (eg costuri in special....ce a-ti schimbat la ele )

            Comment


            • #7
              N-ai yahoo-messenger? daca da da-mi id-ul sa ti mai zic una alta despre ele
              No signature

              Comment

              Working...
              X