Motorul se opreste in mers cat este rece

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Întrebasem...ca sa te lămurești. Întrebi când nu știi...afirmi când știi...asta așa pentru tine.
    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

    Comment


    • #17
      Cand intrebi, pui semnul intrebarii la final. Asta asa, pentru tine.

      Noroc cu functia Edit.

      Comment


      • #18
        Da...l-am pus...acum poți să-mi spui..???
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #19
          Deci: E dificil schimbatul sau se face repede? Cat costa manopera?
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #20
            Timp efectiv de lucru (la Accord) cam 30 minute. Timp normat pe factura - 1 ora.

            Nu as face operatiunea intr-un alt service, sunt niste furtunase si fire ce trebuie demontate si remontate cu grija, plus pompa care se muta de pe filtrul vechi pe cel nou.

            Comment


            • #21
              Tu ai cumpărat numai filtrul ?. Bănuiesc că în poză e pompa cu totul. Mie asa îmi pare. Cu toate ca denumirea zice altceva.
              Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

              Comment


              • #22
                Acela e filtrul. Arata exact ca in poza. Cum dracu' sa coste 37 lire pompa?

                Comment


                • #23
                  M-am lămurit. Merci frumos.
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • #24
                    Nu cred ca e de vina filtrul, ala ar da alte semne, si nu numai la rece. Poate se potriveste ceva de aici: http://www.aa1car.com/library/2005/us80530.htm
                    Delphi
                    Super Moderator
                    Last edited by Delphi; 07-09-15, 21:05.
                    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                    Comment


                    • #25
                      Puțin off topic. @CatalinP : știm cu toții că le știi pe toate și că ne ești superior ( asta chiar dacă nu ți-ai dat seama că știm ). Nu că ar fi în regulament chestia asta dar... Căteodată e bine să te abții în a ne arăta cât ești de inteligent. Am înțeles. Ești. Poți trece peste etapa asta și să lași căcaturile astea.
                      Mulțumesc pentru înțelegere.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • #26
                        Problema apare la CR-V 2 , fabricatie 2007 , modelul din 2006 !

                        La mine nu este filtru benzina deoarece am GPL pe masina - problema apare si pe GPL.
                        westpoint
                        Senior Member
                        Last edited by westpoint; 08-09-15, 18:03.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by CatalinP View Post
                          Aberatii...

                          Asta e filtrul lifetime? http://www.coxmotorparts.co.uk/genui...12-p-2345.html

                          Dupa 70.000 Km, cand l-am schimbat la Accord, era destul de murdar.

                          In legatura cu oprirea motorului la rece, pare sa fie o problema cu motorasul ce actioneaza clapeta de admisie.
                          O sa comunic mecanicilor si aceasta varianta cu motorasul ce actioneaza clapeta de admisie ( nu inteleg de ce nu apare la tester ) .

                          Multumesc pentru idee.

                          Comment


                          • #28
                            Legat de problema mentionata, am un vecin care se plangea de ceva similar la un Civic Sedan, daca am inteles bine. N-am aflat rezolvarea, nu e prea vorbaret si nici n-am insistat, dar o sa insist, e greu de prins fiindca e om de afaceri....spune lumea ! Inca putin off-topic: CatalinP, chiar daca tu esti academician, doctor, inginer, iar unii dintre noi inca se lupta sa incheie gimnaziul, cred ca o atitudine mai eleganta in exprimare, cel putin pe-aici, ar fi mai potrivita !
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #29
                              L-am prins pe vecinu', tot nevorbaret si grabit, atunci n-am inteles eu, era o combinatie intre baterie veche si benzina putina si proasta (LukOil), de-aia ii murea motoru'! Nu mai are importanta ! Westpoint, pana la urma ai rezolvat ?
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • #30
                                Nu am rezolvat inca .....

                                Dar promit ca rezolv .

                                Cineva mi-a spus sa verific bornele la baterie sa fie stranse ,,,, asta legat de ce spuneti cu bateria veche .

                                A mea este o baterie buna ca marca , cumparata in 2013 ....

                                Nu vad legatura baterie - oprit in mers ..... curentul nu este dat de alternator in mers ?

                                Nu inteleg de ce mecanicul nu percuteaza : problema apare pana motorul ajunge ca temperatura la cea optima de functionare , este clar ca ceva nu functioneaza/ sau functioneaza aiurea - pana nu ajunge la acea temperatura .....
                                westpoint
                                Senior Member
                                Last edited by westpoint; 14-09-15, 20:28.

                                Comment

                                Working...
                                X