Cd-player Honda Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cd-player Honda Civic

    salut.am si eu o nelamurire.si voi patiti dupa ce ascultati un cd maxim 50min-1h in momentul cand il scoateti sa friga ft tare? are vreo legatura ca e frig afara si in interior e dat drumul la caldura? cu toate ca nu prea cred.eu am masina de 2 luni asa ca nu am de unde sa stiu cum face cu caldura oprita.
    ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

  • #2
    E cat se poate de normal. Asa se intampla la tate marcile la orice aparat...

    Printre motive - nu exista ventilatie pentru radio.
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #3
      nu e prima masina pe care o am.insa e prima la care patesc sa friga cd-ul asa tare.ma gandesc cat de tare se incinge daca asculti de 2 ori acelasi cd.in fine.sper sa fie de la caldura,cu toate ca o tin la 21..22 grade,nu exagerez.
      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

      Comment


      • #4
        eu nu am avut masina la care sa nu fie CD-ul incins...
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #5
          E perfect normal, nu e nici un motiv de ingrijoarare, din ce am citit in carte in caz ca se incalzeste prea rau afiseaza un mesaj si se opreste.

          Comment


          • #6
            Si mie mi s-a intamplat sa observ asta.. uneori ma intrebam si eu din ce cauza se incinge atat de tae dar, din moment ce nu da nici un semn ca ar fi vreo problema, nici eu nu ma mai stresez.
            De asemenea am observat ca CD-urile cu track-uri se incing mult mai tare decat cele cu mp3-uri. La vechea masina se incingeau cam la fel (poate nu chiar as ade tare dar comparabil) cele cu track-uri, pe un Sony (nu aveam si mp3 pe el ca sa fac comparatie), asa ca mi se pare absolut normal..
            ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
            ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

            Comment


            • #7
              Si la mine se incingea CD-ul dar am considerat atunci ca nu e nici o problema. Recent functiona doar pana se incingea si dupa imi afisa 'disk error' nu mai citea nici un CD. Acum ascult doar radio si astept sa il schimb. Pe garantie, normal. Chiar daca nu am intampinat nici un fel de problema cand m-am dus sa vorbesc la service, e destul de neplacut sa stau aproape 2 sapt doar cu radio
              Honda Civic 5d 2.2L i-CTDI Sport Galaxy Grey

              Comment


              • #8
                La fel

                Originally posted by o blonda View Post
                Si la mine se incingea CD-ul dar am considerat atunci ca nu e nici o problema. Recent functiona doar pana se incingea si dupa imi afisa 'disk error' nu mai citea nici un CD.
                ..........

                Aceeasi problema inainte de Craciun... l-au schimbat .. a durat 2 saptamani sa il aduca si 3h sa il schimbe
                CIVIC 1.8iVTEC MT

                Comment


                • #9
                  Se pare ca CD-playerul meu a cedat de tot. Nu vrea sa mai citeasca CD-urile mai deloc. O sa merg zilele urmatoare sa il schimb pe garantie.

                  Stie cineva daca se poate monta la Civic prefacelift intrare USB pt audio?
                  ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                  Comment


                  • #10
                    XCarLink este solutia.
                    '08 Civic Sedan 1.8 M/T New Red Pearl

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by _ADN_ View Post
                      XCarLink este solutia.
                      A montat cineva asa ceva? Este de calitate? Merita?
                      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                      Comment


                      • #12
                        Cryo a fost printre pionerii, daca nu chiar primul, cu xcarlink.
                        Cauta prin topicul lui, si gasesti sigur.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • #13
                          Eu am schimbat casetofonul stoc cu un DVD 2DIN si am si comenzile pe volan dar nu cu XCarlink. Mi-a luat vreo 2 zile sa desfac jumatate de bord si sa fac instalatia dar am reusit
                          Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                          Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

                          Comment


                          • #14
                            Salut! CD-Playerul meu nu vrea sa mai citeasca nici un CD. Garantie nu mai exista, aveti idee care este costul inlocuirii? Se rezolva ceva cu un CD de curatare eventual?
                            1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
                            Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
                            http://www.mavitravel.ro
                            STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

                            Comment


                            • #15
                              Din ce am inteles cand am avut eu probleme, nu rezolvi nimic cu un cd de curatare. Iar pretul unuia nou original era peste 1000 euro,clar nu merita.
                              ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                              Comment

                              Working...
                              X