UNCLE: '02 Honda Civic Type-R, Satin Silver

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    gata am incaltat-o cu Good Year Eagle F1...
    s-au incalzit destul de repede si au aderenta ok pe uscat, sa vedem pe ploaie
    n-am mai mers pana acum cu anvelope cu desen in V pt evitarea acvaplanarii sunt curios cum se comporta pe udatura...
    ... am notat opinia ta Shadow, merci de info :wink:
    EP3
    transalp

    Comment


    • #17
      te-ai grabit putin cu goodyear!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :?
      Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
      www.hpi-racing.ro

      Comment


      • #18
        Nu trebuia Goodyear, masina va fi cu mult sub asteptari.
        Eu am avut Eagle F1 si comparativ cu Potenza cu care a venit masina erau sub jumatate din potential. Pe caldura cel putin sunt praf, se comporta ca gelatina in curbe.
        Pe ud sau racoare, in schimb, sunt destul de bune, avand in vedere ca au fost proiectate ca gume de ploaie.
        Or fi bune pe alte masini, dar pe sasiul de Type R chiar nu se potrivesc.
        Cele mai bune variante erau Yokohama Parada Spec 2, f bune ca pret si extrem de lipicioase si Bridgestone Potenza RE050 care vin standard pe STI...ultimele sunt recomandate celor care dau mult cox pe viraje, de obicei pe circuit, pentru ca se incalzesc greu...dar si cand se incalzesc, tin mai bine decat orice.
        Sfatul meu este sa scapi de gume si sa-ti iei altele, pentru ca o sa fi dezamagit. O sa ai parte de maxim 60-70% din capacitatea masinii.

        Comment


        • #19
          sa o stapanesti sanatos!!!

          Mdea,
          Referitor la gume sunt de aceeiasi parere. Bridgestone trebuia, nu altceva.
          '07 Honda Civic Type-R

          Comment


          • #20
            eagle f1 este si asimetric http://eu.goodyear.com/de_de/tires/r...F1AS/index.jsp
            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

            Comment


            • #21
              Eu am Toyo Proxes T1R si sunt ft multumit de grip-ul pe care il ofera si pe uscat si pe ud 8)
              Masini cu radiocomanda pe benzina ! Viteze naucitoare de peste 100km/h!
              www.hpi-racing.ro

              Comment


              • #22
                tot toyo proxes vroiam si io dar am ales o varianta mai "budget", urmatoarele vor fi toyo
                EP3
                transalp

                Comment


                • #23
                  pai GY nu sunt mai scumpe decat Toyo !?!?

                  oricum alea de zice Max de ele am inteles ca sunt top...

                  alte variante bune ar fi Michelin PS2 si Pirelli PZero Rosso (astea din review'uri ale baietilor cu FWD si turbo mare :roll: )
                  The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                  DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                  Comment


                  • #24
                    bai nu stiu cum naiba io numai peste 300ron/buc am gasit Toyo Proxes asta e data viitoare poate ma ajutati cu un hint vis-a-vis de unde le pot lua mai ieftin

                    iar GY au fost 314ron/buc... so au fost cele mai "buget"
                    EP3
                    transalp

                    Comment


                    • #25
                      bai oricum... e f bun pretul... de unde le-ai luat!?
                      The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                      DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                      Comment


                      • #26
                        de la Autosoft Fundeni (la piciorul podului)
                        http://www.auto-soft.ro/contact.html
                        EP3
                        transalp

                        Comment


                        • #27
                          T1R folosesc si eu ca gume de ploaie da m-am dat o etapa si pe uscat cu ele ca nu aveam slickuri si tin f bine, doar ca atunci cand pleaca pleaca toate 4 asta am obs eu... oricum tin f f f f bine
                          Most sports require only one ball, motorsport requires two...

                          "how to make it in zi undistry or life"

                          Comment


                          • #28
                            asta e cum ziceam, data viitoare Toyo va scrie pe talonul anvelopei
                            si ulei bag acum zilele astea Castrol Edge Sport 0w40
                            EP3
                            transalp

                            Comment


                            • #29
                              mai bine baga rs 10w60
                              stiu ca asta il folosea si paul, nu are rost sa le tot schimbi
                              "I felt my vanos pulling, but i guess his vtec pulled harder, stronger, faster"

                              Comment


                              • #30
                                acum am apucat si l-am comandat e pe drum... :roll:
                                EP3
                                transalp

                                Comment

                                Working...
                                X