TOYBOY No2: ´89 Honda CR-X 1.6i 16V Silver, B16A2 swap (ED9)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • rezolvata toata problema, aerisit frane, probat, diferenta mare la franare, multumit de rezultat

    Toyboy
    Senior Member
    Last edited by Toyboy; 15-09-10, 00:31.

    Comment


    • 6-7000 km de cand am dat TEIN-urile jos si am montat BC Racing.
      Tein-urile s-au dovedit a fi perfecte pentru street si cate un track sporadic, unde s-au dovedit a fi prea moi, in principal din cauza arcurilor 6 si 3 kgf/mm.
      Am trecut acum la 12 fata / 6 spate, comportamentul s-a schimbat radical, nerecomandate celor cu dureri de spate si/sau probleme dentare

      Comment


      • 154.600 km schimbat ulei si filtru .
        Am mers pe Repsol Competicion 5w40 si filtru Hamp
        am perceput ceva zgomote din zona curelei de distributie : intinzator, pompa apa , ....
        ieri s-a rupt burduful de la planetara stanga, era de asteptat, eram cu ochii pe el
        sper ca pana la 160k sa imi vina materialele si sa vad cu ce incep

        Comment


        • intre timp am gasit si o donatoare

          se dezmembreaza del sol-ul, daca aveti nevoie de piese inafara de swap complet PM-me

          Comment


          • Franele de vti?
            Dezmembrez civicuri generatia 92-95 0721 635 975 sau 0766 312 515

            Comment


            • De inteles ca te-ai apucat de swap ... sau l-ai si terminat deja?
              Dezmembrez civicuri generatia 92-95 0721 635 975 sau 0766 312 515

              Comment


              • Originally posted by Nebunul_89 View Post
                De inteles ca te-ai apucat de swap ... sau l-ai si terminat deja?

                haha azi am stat 4 h si am demontat motoru dupa del sol, bine inteles in strada, cu scule arhaice, ce sa-i faci daca nu ai un atelier cu tot ceea ce trebuie
                b16a2 este afara, astepta linistit pe un palet o interventie.....
                intre timp s-ar pare ca d16-le vrea al track day , sa vedem cum stam cu fondurile
                apropo te intereseaza doar etrierii sau etrieri + disc

                PS : nu am cum sa-l termin deja, pentru ca imi lipsesc piesele de adaptare, sa vedem ce zice amidamaru&Co, sper sa ma scuteasca de vama

                poze nu va pun, pentru ca toata lumea stie cum arata un b16 intr-o macara
                Toyboy
                Senior Member
                Last edited by Toyboy; 16-10-10, 22:16.

                Comment


                • Eh ... e plin netul de suporti pentru toate tipuriile de conversii
                  Pai in mare am nevoie doar de etrieri cu prinderea aia pentru etrieri ... discuri am deja ceva folosite de vti dar in stare buna si fuzete de vti la fel ...
                  Dezmembrez civicuri generatia 92-95 0721 635 975 sau 0766 312 515

                  Comment


                  • http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2811304

                    ceva idei despre ce kit-urile de conversie disponibile

                    cele de la Hasport si Innovative nu prea conving....
                    Toyboy
                    Senior Member
                    Last edited by Toyboy; 17-10-10, 23:18.

                    Comment


                    • pai sincer sa iti spun ... pana acuma stiu 3 persoane in tm care au de la innovative conversii ... si de ambreiaj si suportii ... sincer sa iti spun 2 dintre ei sunt mega multumiti de ele ... al 3 lea urmand sa iasa pe strazi abea saptamana asta (sa speram). Vezi cu ciure sau cu giany care e parerea lor . Da-mi un pm daca vrei cu pretul la etrieri si cam cat m-ar costa si transportul :P poate reusesc cumva sa ma invart de ceva banutsi sa e scap de ele
                      Dezmembrez civicuri generatia 92-95 0721 635 975 sau 0766 312 515

                      Comment


                      • Originally posted by Nebunul_89 View Post
                        pai sincer sa iti spun ... pana acuma stiu 3 persoane in tm care au de la innovative conversii ... si de ambreiaj si suportii ... sincer sa iti spun 2 dintre ei sunt mega multumiti de ele ... al 3 lea urmand sa iasa pe strazi abea saptamana asta (sa speram). Vezi cu ciure sau cu giany care e parerea lor . Da-mi un pm daca vrei cu pretul la etrieri si cam cat m-ar costa si transportul :P poate reusesc cumva sa ma invart de ceva banutsi sa e scap de ele
                        sincer prefer kit-ul asta :
                        http://www.azht.net/forum/showthread.php?t=125275
                        dar inca nu a iesit pe piata pe nici un site..
                        ai PM cu pretul la etrieri

                        Comment


                        • nu cred ca trebuie sa iti faci probleme din cauza suportilor de la innovative,eu zic ca sunt ok ca si calitate dar si ca pret.cat despre conversia de la ambreaj nu stiu sa spun nimic caci eu nu am avut de-a face cu asta.
                          Ps: prea tare masina ta,bafta in continuare cu proiectu'

                          Comment


                          • Originally posted by ciure2001 View Post
                            nu cred ca trebuie sa iti faci probleme din cauza suportilor de la innovative,eu zic ca sunt ok ca si calitate dar si ca pret.cat despre conversia de la ambreaj nu stiu sa spun nimic caci eu nu am avut de-a face cu asta.
                            Ps: prea tare masina ta,bafta in continuare cu proiectu'

                            stiu ca suportii sunt ok
                            cred ca intr-un final o sa adun ceva ¨pedale hydro¨ si am sa imi fabric una

                            bafta si tie

                            Comment


                            • Te ajut eu cu una daca vrei )
                              Dezmembrez civicuri generatia 92-95 0721 635 975 sau 0766 312 515

                              Comment


                              • azi i-am facut baita

                                Comment

                                Working...
                                X