HAKY_H: '16 Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T, Urban Titanum Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mulțumesc frumos pentru detalii.
    În weekend merg pana la ei împreună cu un prieten care si-a făcut programare sa își pună folii.
    Cer niște sfaturi, păreri și poate cine știe îmi aplic chiar în aceeași zi.

    Comment


    • #47
      Ai ceva de asteptat, sa știi. Cateva ore pentru o mașină.

      Comment


      • #48
        Originally posted by haky_h View Post
        Salut,
        Se apropie sezonul schimbarii gumelor cu cele de vara. As fi fost interesat daca tot am salvat banii de la taxa de mediu sa cumpar niste jante pentru iarna viitoare (pandesc o promotie ).
        In acest sens cele mai potrivite par sa fie: Janta otel ALCAR Civic-FK1-FK2-FK3 Silver 6.5x16 5x114.3 ET 45 (se gasesc la cel mai mare magazin online de la noi) la 280 lei bucata.

        Insa, mi s-au parut mai interesante altele (la acelasi magazin): Janta Hybrid Alcar Dacia Duster 6.5x16 5x114.3 50 60.1 (circa 235 lei bucata)
        Imi plac mai mult cum arata

        Stiu, scrie ca sunt pentru Duster, insa vad ca au cam aceleasi dimensiuni. Difera doar ET: 45 fata de 50. Credeti ca ar conta mult acesti 5 mm? Din ce stiu eu asta inseamna ca ar iesi cu 5 mm mai mult in afara.

        Sunt facute de acelasi producator.

        Daca aveti si alte alternative astept cu interes
        uite aici ce ar insemna diferentele: http://www.willtheyfit.com/index.php...6-5&offset2=50

        Comment


        • #49
          Multumesc frumos. Chiar misto site-ul.
          Tot nu imi e f clar cat de afectat ar fi sa am 5 mm roata mai in interior

          Azi am pus folie pe laterale spate si luneta la baietii de la kaf din Berceni. Ii recomand cu incredere, sunt f profi si amabili.
          Cateva poze mai jos.
          Click image for larger version

Name:	20170522_143516.jpg
Views:	2
Size:	58.0 KB
ID:	724013Click image for larger version

Name:	20170522_143509.jpg
Views:	2
Size:	53.6 KB
ID:	724014

          Urmeaza sa ma duc sa pun folie si pe faruri si pe proiectoare, lucru ce am inteles ca le-ar proteja de matuire si pietricele.

          Comment


          • #50
            Arata foarte bine!
            Este indicat sa iti pui si pe faruri - folia lucioasa - stiu baietii de la kaf...
            Ai prins zile cu soare? Cum ti se pare dupa montarea foliei?

            Comment


            • #51
              Da, am vrut si pe faruri, mi-au recomandat si ei;
              La urma cand sa le puna si-au dat seama ca nu mai au pe stoc si m-au rugat sa vin incepand cu a doua zi. Voi merge zilele astea. Baietii au fost f profesionisti.
              Pe soare e super misto.
              Putin mai neplacut insa, sper ca totusi sa ma obisnuiesc, seara, sau mai bine zis cand se intuneca. Se vede destul de intunecat, mai degraba doar farurile celor din spate. Mi s-a intamplat sa am de 2 ori masina in spate fara sa imi fi dat seama. D-asta ma tot gandesc ca poate era mai potrivita ATR20 nu ATR05 ce am pus eu.
              Mai degraba imi e frica de motociclisti ca nu ii vad in spate si dintr-o data tusti pe langa tine.

              As vrea sa dau comanda si de huse de la Arad..pregatesc masina pt noul membru al familiei in varsta de o saptamana pentru la vara: sa protejeze de soare si de murdaria pe care o va produce.

              Comment


              • #52
                Felicitari pentru pitic!!!

                Comment


                • #53
                  Multumesc frumos!

                  Am discutat astazi cu cei de la Arad cu husele. Par destul de amabili la telefon. Mi-au zis ca durata este de 3 saptamani de la confirmarea comenzii pana vom primi husele.
                  Domnul cu care am discutat era destul de amabil si mi-a mai spus si cateva hinturi.
                  I-am zis ca am fi interesati mai multi cu acelasi model de masina sa facem huse, si mi-a zis ca daca ne adunam mai multi se poate oferi si un discount de 5-10%, plus transportul.
                  Eu intentionez sa dau comanda la inceputul saptamanii viitoare.
                  Daca mai e cineva interesat sa facem o lista cel mai bine si facem comanda in grup

                  Comment


                  • #54
                    Ce hinturi?
                    Tu stii deja ce culori vrei?

                    Comment


                    • #55
                      Materialele difera si la grosime. Toate materialele le gasiti aici: https://www.huse.ro/materiale-huse-auto
                      Ei ne mai pot sfatui ce grosime e indicata pt zona centrala sau laterala.
                      Deasemeni mi-au zis ca daca avem buzunare la scaunele din fata, avem varianta sa ne faca o deschidere catre acestea sau sa ne faca ei buzunare pe husele noi. Recomandarea lor e sa folosim buzunarele originale deoarece sunt mai rezistente; cele de la huse se pot lasa in timp daca se baga lucruri mari acolo.
                      Parerea mea e sa:
                      1. Ne decidem fiecare cam ce am vrea;
                      2. Sunam sa cerem sfaturi sau alte neclaritati la ei;
                      3. Odata decisi dam o comanda si vedem ce discount vom avea;
                      4. Le primim dupa 3 saptamani si ne vedem undeva sa ne rupem capul la montaj.

                      SAU
                      cel mai bine avut drum la Arad si rezolvat direct acolo; eu locuiesc in Bucuresti si nu am prea curand drum incolo

                      Eu sunt in dubii intre variantele:

                      1. Pret set: 368.00 LEI (pretul include TVA) Tip masina
                      Honda Civic Sedan 2011-2016
                      An fabricatie: 2016 Materiale
                      Central: C45R Lateral: 805Clip Baza: 800 Tetiera: C45R
                      Cusatura: -
                      Dotari
                      Cotiera fataCotiera spateBuzunare la scaunele din fataAirbaguri laterale in scaune

                      2. Tip masina
                      Honda Civic Sedan 2011-2016
                      An fabricatie: 2016 Materiale
                      Central: 718 Lateral: 805Clip Baza: 800 Tetiera: 718
                      Cusatura: -
                      Dotari
                      Cotiera fataCotiera spateBuzunare la scaunele din fataAirbaguri laterale in scaune

                      Configuratorul se afla aici sa va puteti juca: https://www.huse.ro/configurator-huse-auto
                      Vad ca daca optam si pt cusaturi se mai adauga 60 lei; probabil sunt faine; depinde de gust

                      Comment


                      • #56
                        Eu vreau gri cu albastru si cusaturi albastre.

                        Comment


                        • #57
                          Daca poti sa faci copy-paste la detaliile din partea dreapta a configuratorului care contin exact codurile materialelor ar fi mai bine

                          Comment


                          • #58
                            Ma ofer sa le vedeți pe ale mele pe real... stau în sectorul 6, dar ne putem vedea unde stabilim de comun acord, poate va ajută în decizii.. se mai poate face o reducere de 10% dar asta vb la telefon sau când ne vedem. Pentru cine este interesat putem face schimb de numere de tf in privat.

                            Comment


                            • #59
                              Ma gandesc sa mi fac cu albastru imitatie piele pe laterale si gri central si tetiere.
                              Vad ca tu vrei un grena

                              Comment


                              • #60
                                Masina mea e MARO si ma gandeam la acel visiniu/grena. Discutand cu domnul de la huse.ro mi-a zis ca e posibil sa faca contrast prea mare cu portierele care vor ramane crem/bej, si mi-a recomandat ceva mai "clasic" gen gri inchis-gri deschis; inca ma gandesc si eu, insa vreau sa iau o decizie pana luni.
                                S-ar putea sa apelez la amabilitatea lui Claudiu sa vad mai de aproape cum a iesit la el.

                                Comment

                                Working...
                                X