LUMPY: ´08 Honda Civic 5D 1.8 M/T, Orange Tangerine

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @vtin
    O sa fac si poze

    @escobar
    http://www.direct.gov.uk/en/Motoring...le/DG_10014623

    Ce zici tu poate se aplica daca o inmatriculezi in UK.
    Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
    This message was printed on recycled bytes.

    Comment


    • Pe ultimii 450km, doar in Londra, mi-a iesit consumul 11.7, fata de 12+ din Timisoara, mi se pare bine.
      Astazi am vazut si prima Orange Tangerine. Se pare ca sunt mai rare decat in Timisoara.
      Drumurile prin oras nu sunt asa bune cum credeam, au destule gropi si denivelari, totusi daca groapa este mai maricica o cam repara in cateva zile, nu o lasa de samanta ca la noi. Inca mai injur humps-urile si am observat ca au o fixatie pentru sensuri giratorii, sunt foarte multe in intersectii de stradute care sunt doar desenate, in mijlocul intersectiei este un cerc alb de 1-2m. Nici nu apuci sa semnalizezi ca intri ca ai si iesit din el. Sau chiar cate 2 legate unu de altu, chiar langa unde lucreaza Oana, jur ca nu apuci sa semnalizezi: in primu iesi pe a doua iesire iar la al doilea la fel, in mare mergi tot drept , dar ca sa semnalizezi ar insemna sa dai dreapta, stanga, dreapta, stanga in cam 2-3 secunde, in total (arata ca 2 cercuri care se unesc). Deh se poate si fara semnalizare.
      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
      This message was printed on recycled bytes.

      Comment


      • Si in Franta sunt la sensuri giratorii de iti vine sa te cateri pe pereti...Am mers de la Marseille pana la Nimes pe DN si la fiecare 3-4 km era sens giratoriu. Si sa vezi coloanele de TIR-uri cum intra in giratoriu si stai si astepti sa treaca mastodontii...chhhhh
        My cars:
        2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
        ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

        Comment


        • oricum decat semafoarele in orasele civilizate mult mai bine se fluidizeaza traficul cu giratoriile dar si ce e prea mult strica
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bestia23/

          Remember, if you want to run with the big dogs, you need to learn how to pee in the tall grass.
          The only ones who fail are those who do not try.

          Comment


          • 50KLN in italia de mult nu mai sunt semafoare si ii adevarat ca in timpul zilei giratoriile sunt mai fluide dar sa nu iti spun cum ii in orele de varf (inchizi ochii si te bagi ca prostu)!!!
            honda civic 2,2 ictdi sport dpf ,milano red http://hondafan.etp.ro/gallery/v/liviu+iulian/

            Comment


            • Aseara am avut si primul contact cu politia
              Eram in drum sa o iau pe Oana de la lucru si m-au tras pe stanga, am fost putin cu morcovu ca s-a facut portocaliu cand am trecut la semafor, desi aici nu cred ca e amenda. Unul dintre ei a venit la mine si m-a rugat sa merg pana la ei la masina (nissan patfinder parca). M-au intrebat daca am un permis de condus la mine, le-am dat, s-au uitat cateva minute la el, cu lumina albastra, palpat, fascinati "romanians did nice job with this new ids". Intre timp m-au mai intrebat si de cat timp sunt in UK si sa le dau asigurarea de la masina. Erau cam glumeti baietii, dar cu bun simt. Aveam permisu Oanei la mine si am zis sa le dau daca is curiosi sa compare generatia noua cu cea veche, s-au uitat iara fascinati ca e embosat etc. M-a unul intrebat "where is your girlfriend?", la care celalalt "probably screaming in the trunk" si au inceput sa rada. Apoi mi-au dat actele inapoi si am plecat
              Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
              This message was printed on recycled bytes.

              Comment


              • Umor englezesc
                The things you are scared of, are usually the most worth while...
                If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                Comment


                • Ah, era sa uit, am mai cumparat un set de prezoane antifurt, de data asta era set de 5



                  ~75 lei
                  Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                  This message was printed on recycled bytes.

                  Comment


                  • 4 antifurturi + cheie antifurt = 5
                    The things you are scared of, are usually the most worth while...
                    If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                    Comment


                    • 5 antifurt + cheie
                      Sunt 4 separat si unul bagat in cheie.
                      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                      This message was printed on recycled bytes.

                      Comment


                      • Ala din cheie probabil ca este pt roata de rezerva

                        Apropo,de unde le-ai luat?
                        Last edited by d_horro; 27-11-09, 12:29.
                        honda civic 5d executive
                        1.8l 140 hp
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/d_h...20004.JPG.html

                        Comment


                        • ebay :P
                          Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                          This message was printed on recycled bytes.

                          Comment


                          • La multi ani!
                            Nu prea am mai apucat sa stau pe forum in ultima vreme, asa ca e cazul sa mai scriu si eu putin.
                            Sper ca toata lumea s-a simtit bine de sarbatori si nu a exagerat cu sarmalale.
                            Am prins ceva zapada si pe aici chiar inainte de Craciun, iar ieri a nins cam toata ziua de s-a pus peste 15cm zapada, nu ma asteptam sa vad atata zapada in Londra, dar ma bucur. In schimb...cu masina a fost enervant rau, cred ca 90% din masinile de aici au anvelope de vara, si vreo 30% din soferi (India, Filipine ftw) nu au mai vazut zapada in viata lor. Conduc de parca merg pe un lac inghetat si sa nu cumva sa crape gheata. De exemplu ieri mergem dupa un Volvo cu 25km/h pe un drum principal care era doar ud de la zapada topita, nici vorba de polei sau zapada. Toti sunt crizati. Autobuzele sa nu mai zic, cum dau de o rampa mica se blocheaza si trebuie sa cauti alta ruta
                            Am mai observat un lucru chiar enervant pe autostrazi...de exemplu pe un drum cu 3 benzi pe sens, 2/3 din masini sunt pe banda 3 constant, chiar daca 1 si 2 sunt goale, toti au impresia ca aia e banda pentru ei, desi nici nu au viteza legala macar (112km/h ), ultima data cand am avut un drum mai lung, nu am mai avut rabdare si cum ajungeam unu ma lipeam de el sa treaca pe banda 2, bineinteles se dadeau cu greu. Fata de tarile prin care am mai mers, unde ultima banda este mai tot timpul goala sau daca mergi mai tare, toti te lasa, in UK sunt cam batuti in cap.

                            Am facut in ultima vreme cateva calcule legate de leasing-ul la masina si din cate am gasit in legea din UK, ai voie maxim 1 an sa stai cu o masina inmatriculata in alta tara. Concluzia la care am ajuns impreuna cu Oana este ca vom incerca sa predam leasing-ul. Tinem mult la masina, dar din pacate pierdem mai multi bani tinand-o, intr-un an oricum trebuie sa o vindem, in Romania nu are rost sa o lasam pentru ca ar fi risipa de bani + asigurari platite aiurea pentru ca masina sa stea in parcare. Astept sa primesc cifrele de la leasing pentru a face anuntul.
                            Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                            This message was printed on recycled bytes.

                            Comment


                            • Stai un pic ca nu inteleg. Cand te opreste politia de unde stiu ei de cand esti tu in tara lor?
                              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                              sigpic
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                              Comment


                              • De fiecare daca cand te opreste politia esti inregistrat in baza lor de date.
                                Sa mai pun si eu cateva poze

                                Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                                This message was printed on recycled bytes.

                                Comment

                                Working...
                                X