MCB: '05 Honda Civic Hatchback 1.6 Sport, Vivid Blue (EP2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Mi-au zis in felul urmator: cica suma pentru reparatie depaseste valoarea maxima de despagubire, si vor sa imi treaca dauna totala (lol, pentru niste elemente de caroserie) si mi-au comunicat ca ori o ofera o suma X pentru regie proprie, ori o suma X+tva (desigur dupa ce platesc din buzunarul meu toata distractia) dar daca nu e respectat la virgula constatarea, exista sansa sa nu imi restituie deloc suma.

    Comment


    • #47
      Cat iti ofera pt dauna totala?
      sigpic

      Comment


      • #48
        La dauna totala, din ce stiu, asiguratorul da 75% din suma daca proprietarul ramane cu epava.
        Cum la Honda cam toate sunt scumpe pe original (o bara de Accord CL7 e vreo 400E), la care se adauga manopera, se ajunge repede la suma maxima de despagubire.
        Suma asta reprezinta o valoare estimata in piata a masinii (n'as putea sa iti zic cum, din ce catalor) in care se tine cont de vechimea ei, numarul de kilometri...etc.
        Eu zic ca ai fost luat cam tare si faza cu "dar daca nu e respectat la virgula constatarea, exista sansa sa nu imi restituie deloc suma. " mi se pare un bullshit.
        Normal poti repara ce a fost trecut in constatare la orice service agreat de ei. De ce nu ar deconta daca in loc sa cupoeri o bara de noua o iei SH. ... pana la urma asa fac si service-urile in anumite cazuri.
        Eu zic sa te mai interesezi si sa vorbesti si cu cineva din domeniul juridic.

        Asta daca nu iti convine primul caz, cel de dauna totala....

        Comment


        • #49
          Momentan ma interesez de piese sa vad poate le prind pe toate ca pe pokemoni ) si apoi merg la un service sa rezolv. Sincer, si mie mi se pare un mare bullshit faza cu respectarea la virgula, dar i-as crede in stare sa gaseasca ceva loophole pentru a nu ma despagubi deloc.

          Comment


          • #50
            Salutare, ce bujii ati recomanda pentru un EP2? Am vazut ca sunt originale Honda la 43 de lei, dar nu stiu daca merita neaparat? Ce sa aleg de aici http://www.epiesa.ro/bujie-honda-civ.../subcat-10251/ ? Mersi mult pentru sugestii!

            Comment


            • #51
              Salut! Eu pun ngk normale made in japan .sunt on jur de 20 ron bucata si e de ajuns
              sigpic

              Comment


              • #52
                ngk-uri iridium

                Comment


                • #53
                  Ai tu asa ceva? Simti ceva diferenta?

                  power of dreams
                  sigpic

                  Comment


                  • #54
                    da...eu am luat-o cu bujii pe iridium si i le-am schimbat tot cu nkg-uri pe iridium...sunt ok...stiu ca sunt mai bune pe iridium...

                    Comment


                    • #55
                      Eu pun numai ngk uri normale si le schimb la 30k km.

                      power of dreams
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        NGK simple, recomandate de producator pentru clima noastra.



                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        Honda-rii din Constanta, si nu numai, sunt asteptati aici -> http://www.facebook.com/pages/Honda-...65818786858622
                        Va invit sa aruncati o privire si pe aceasta pagina -> http://www.facebook.com/PredaGeorgianFoto

                        Comment


                        • #57
                          Ce bine arata )

                          Comment


                          • #58
                            Ma gandeam sa trec pe ulei Eneos. Pareri? Sau daca aveti alte sugestii, do share De asemenea, sa raman la 5W40, sau 5W30 ar fi mai ok? Mersi!

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by mcb View Post
                              Ma gandeam sa trec pe ulei Eneos. Pareri? Sau daca aveti alte sugestii, do share De asemenea, sa raman la 5W40, sau 5W30 ar fi mai ok? Mersi!

                              Ai incercat gama Motul ?

                              Eu am folosit-o la toate masinile pe care le-am avut. Foarte multumit de produse.

                              Comment


                              • #60
                                Sincer nu; ma orientasem spre Eneos deoarece am auzit ca e japonez, si aparent recomandat, dar nu e batuta in cuie decizia de a folosi Eneos. Care ulei de la Motul il recomanzi?

                                Comment

                                Working...
                                X