MARIOCOCI: ´97 Honda Civic Hatchback 1.4, Silver (EJ9)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
    Felicitari pt achizitie, s-o stapanesti sanatos !
    Multzam fain !!!
    Drumul lung incepe de unde ai obosit !

    Comment


    • #17
      Bine Ai Venit !
      sigpic
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/LauX_LauX_LauX/

      Comment


      • #18
        Mulțumesc !!!
        Drumul lung incepe de unde ai obosit !

        Comment


        • #19
          salutare !!!

          stie cineva ... daca pe modelul asta de ej9 al meu hatchback pot fi montate jante de 16 (in carte zice maxim 15 / 195 / 55) - eventual cu anvelope mai subtiri - pe inaltime (45, 40). Am vazut un model la Dotz fainute rau dar cea mai mica e de 16 (si are si in 4 prezoane - deci ...)

          Multzam anticipat !!!
          Drumul lung incepe de unde ai obosit !

          Comment


          • #20
            Salutare si sa o stapanesti sanatos!!! da ii poti monta jante pe 16 fara probleme,tot in 4 piulite am si eu si dimensiunea la pneuri 205/50/16. Spor la alegere de jante!
            h o n d a c i v i c satin silver ep 1

            Comment


            • #21
              Pt 90 CP e prea mult jante pe 16 eu zic sa ramai pe 14, maxim 15.
              195/55/15 e cam rar si te usca de bani.
              sigpic
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/LauX_LauX_LauX/

              Comment


              • #22
                civicep ... prezoanele noastre sunt de 4 x 100 sau 4 x 108?

                laux ... cam cati cai tre sa cumulez sa pot spune ca de jantele de 16 sunt ok? adica o evacuare 4.2.1 + jante aliaj + CAI + injectoare iridium sport (sau ceva de genul ... inca mai am de citit la capitolul injectoare ) ... ) satisfac cerintele ... in plus eventual un eleron (nu cred ca asta din urma va da caluti putere in plus dar e pus si el pe lista)

                Daca mai pot schimba/adauga ceva ... eventual nu prea costos (gen maruntisuri - pompa benzina/ filtru ... etc - maxim 300 euro) sa mai cresc putin in HP / CP ... nu supercharger sau stiu eu ce alte nebunii de 800 - 3000 euro bucata ) ... mentionez ca am hondutza stock (a detinut=o un nene din 97 pana mai ieri cand am preluat-o eu si cred ca a fost vehicul de mers la cumparaturi si eventual la vizitat rudele - in 14 ani - 76.000 km cu carte de service - deci nu e manareala)
                Drumul lung incepe de unde ai obosit !

                Comment


                • #23
                  dc toata lumea alearga dupa gume de 35-45 si jante de 16-18 .... sa fie estetica?
                  eu iti dau un sfat daca imi este permis RAMAI PE 15 SI CA GUMA (daca o ai pe livret) 195/50/15. pret calitate no problem la jante si la gume.
                  s-a discutat de n orii de recomandarile constructorului si parerile baietilor la volan. aici alegerea este a ta. dar sa optezi pt jante de 16 sa stii ca nu ai nici performanta si nici apect fiind ceva de mijloc ...
                  si gata..... da noi avem 4x100. incearca sa eviti alte masuri SURUBURILE REGLABILE NU PREZINTA GARANTIE !!!!!
                  Attached Files
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by HonDanutzzz View Post
                    Sfatul meu: NU lua Brembo! La masinuta asta, ORICAT de tare ai merge, nu se justifica Brembo! Pune-i o ameteaa de TRW sau ceva asemanator si las-o asa, ca e suficient. Eu ii fac la piticania mea in medie 1500km/luna, si merg ca un carnat nenorocit cu ea, ca-i dau in gura de-o zapacesc si frane si din alea ca la Formula 1 (aia mica de cartier ) si NU am nevoie de Brembo! Ii luasem si eu o porcarie de Brembo care mi-a venit oricum subdimensionata si am fost sfatuit de profi sa NU-i pun Brembo pentru ca NU o sa am veci pururi nevoie de ele, adica nu vor frana cu nimic mai bine decat franele standard (discuri normale ventilate) insa vor fi doar ceva mai scumpe!
                    +10000
                    mai bine bagi banii in alte alea

                    Comment

                    Working...
                    X