BV-85-VIR: '94 Honda Civic Coupe, Dark Green (EJ2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Laux_LauX_LauX View Post
    Uitate frumos in cartea masini si scrie acolo totul clar, la mine scrie dimensiunea maxima admisa 195/55/15 dar ar intra lejer si unele de 205/45/16 fara sa frece sau sa ma insele la chilometraj dar repet inca odata, inginerii stiu foarte bine ce scriu acolo. Motorul meu este de 1,5 cu 114CP iar pe un civic Tipe R cu motor de 1.8 are trecuta in cartea masini si dimensiune pe 16 sau chear 17 dar acele masin au discuri si pe spate din fabrica iar acela mor nu se forteaza deloc la o dimensiune mare, dealtfel planetarele si cutia de viteza sunt asha gandite si construite incat sa faca fata acelor jenti.
    la demaraj se simte dar dupa ce a prins viteza....cu greu o mai ajungi....skynet stie...el are del sol..125 cai si nu m-a putut depasi pe dn1..

    Comment


    • #32
      are cineva jante pe 14 sau pe 15 in 4 prezoane...ca iarna asta nu mai imi pun pe 13 ca arata jalnic

      Comment


      • #33
        salut

        ce ziceti de carbon look? vreau sa o infoliez pe capota plafon si portbagaj...

        Comment


        • #34
          am pus poze cu noul look........http://hondafan.ro/forum/album.php?u=3421

          Comment


          • #35
            stema aia mai bine o lasai pe capota... parerea mea. in rest e ok.
            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

            Comment


            • #36
              Aceeasi parere.....locul stemei e pe capota.
              SB-14-CVC

              You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo

              Comment


              • #37
                Originally posted by BV85VIR View Post
                la demaraj se simte dar dupa ce a prins viteza....cu greu o mai ajungi....skynet stie...el are del sol..125 cai si nu m-a putut depasi pe dn1..
                eu ti-am zis sa o tii in 5 dar tu batman batman....si scoate stema aia d-acolo ca nu e maserati :P , oricum a iesit foarte bine masina, ai grija cu talpa d-acu incolo
                sigpic
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/skynet/

                Comment


                • #38
                  Frumoase old schools'urile ... da, dupa cum zice si mani4k, castrol magantec 5w40 sau eventual motul 5w40, am pus eu la ep2 si sunt multumit !
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/havikk/

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by havikkep2 View Post
                    Frumoase old schools'urile ... da, dupa cum zice si mani4k, castrol magantec 5w40 sau eventual motul 5w40, am pus eu la ep2 si sunt multumit !
                    am pus motul 5w40...si e ok pana acum...

                    Comment


                    • #40
                      frumoase poze ,prima mai ales , si eu sunt de aceeasi parere , sigla aceea terbuie sa stea un pic mai sus
                      pana la urma ai renuntat la ideea carbon look ????
                      `99 civic 1.8 vtec

                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/lover23

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by lover23 View Post
                        frumoase poze ,prima mai ales , si eu sunt de aceeasi parere , sigla aceea terbuie sa stea un pic mai sus
                        pana la urma ai renuntat la ideea carbon look ????
                        acum lucrez la interior din carbon ...si in vara imi fac capota din carbon 100%.apropo daca mai sunt doritori pot face diverse chestii mici din carbon...gen nuci schimbator,rame,maner frana de mana,carenaje..am pus poze
                        Last edited by BV85VIR; 10-12-09, 20:17.

                        Comment


                        • #42
                          Nu sunt foarte clare pozele dar mi se par OK produsele finite.
                          Poti sa dai si niste preturi pentru chestiile din carbon?

                          Mersi.
                          SB-14-CVC

                          You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by romarshall View Post
                            Nu sunt foarte clare pozele dar mi se par OK produsele finite.
                            Poti sa dai si niste preturi pentru chestiile din carbon?

                            Mersi.
                            preturile variaza in functie de nuca...aproxinativ 100 ron invelitul...nuca originala invelita 80 ron

                            Comment


                            • #44
                              eu cred ca cunosti masina mea! a mai ajuns in romania dar nu cu mine, a avut-o un baiat din brasov, il cheama raul radu si nu mai stiu cum. el este alpinist si in italia sta undeva pe langa Mantova.
                              si tu sa ai grija de cupeul tau! e o bestie dupa cum arata. initial si eu am vrut mod asta dar nu am gasit si apoi mi-a cazut asta. dupa probe in strada nu m-am mai putut abtine. am inteles rapid ca asta era masina pe care o cautam de mult timp,si am decis sa pun capat suferintei mele...
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/sparco78/

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by sparco78 View Post
                                eu cred ca cunosti masina mea! a mai ajuns in romania dar nu cu mine, a avut-o un baiat din brasov, il cheama raul radu si nu mai stiu cum. el este alpinist si in italia sta undeva pe langa Mantova.
                                si tu sa ai grija de cupeul tau! e o bestie dupa cum arata. initial si eu am vrut mod asta dar nu am gasit si apoi mi-a cazut asta. dupa probe in strada nu m-am mai putut abtine. am inteles rapid ca asta era masina pe care o cautam de mult timp,si am decis sa pun capat suferintei mele...
                                te cred.... si la mine a fost dragoste la prima talpa...cand am ajuns cu ea la 5000 de ture eram in al unsprezecelea cer...masina nu o cunosc....cel putin eleronul mi-ar fi sarit imediat in ochi...este un eleron care dupa parerea mea se potriveste foarte bine pe masina ta....eu vreau pentru a mea unul original...

                                Comment

                                Working...
                                X