LEDURY: '14 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T, Executive, Graphite Luster Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cat am avut CU2-ul la vânzare, toți cei interesați erau preocupați doar de preț, nu sa vadă masina, anvelopele, jantele, istoricul, piesele de schimb din portbagaj, nimic.

    Comment


    • #32
      Eu la un moment dat, discutasem cu un potential client, si desi mi-am dat seama ca nu e 100% interesat, i-am facut o oferta imbatabila: daca venea dupa ea, iesea mult mai ieftin decat daca as fi adus-o in ro. Gen in ro o vindeam cu 10k, daca venea in UK i-o dadeam cu 8k (evident ca nu faceam asa, pentru ca devenea usor nesimtit in discutii). Singurul care a venit in UK si vroia sa o ia (sotia a zis nu pe motiv ca Avensys-ul lor din 2006 e mult mai luxoasa decat CU2-ul din 2008 - no comment), si pe ceas m-a tinut 1h30 uitandu-se la toate colturile posibile.
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • #33
        Oricum ii voi schimba si placutele de frana si discurile (desi cred ca mai au niste viata in ele) inainte sa o vand, exact ce spuneam mai sus, vreau sa o vand asa cum as vrea eu sa cumpar o masina. DPDV clienti....sunt sigur ca fiecare masina are un proprietar predestinat (Karma) si in general oamenii care sunt chitibusari si se uita la fiecare coltisor sunt si aia care au cele mai mari probleme ulterior
        '18 Honda Civic Type R FK8 GT
        '14 Honda Accord 2.0 CU1 EXEC M/T
        ex '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T

        Comment


        • #34
          Dupa cum ati vazut mai sus, sunt "nevoit" sa vand Accord-ul in favoarea unei masini sportive, schimband doar prenumele Asadar, ma despart de CU1 dupa 3 ani in posesia mea. Eu sunt al doilea proprietar, am cumparat masina de la un bun prieten care a achizitionat-o de la Asko Chiajna, deci am stiut ce iau, cum a fost intretinuta etc. Masina are an de fabricatie 2014, am luat-o la 20K de km si din 2015 este la mine, timp in care am facut inca 55K km. Este vorba de Honda Accord 2.0 benzina (156 CP) Executive Manuala. Masina este foarte bine intretinuta, cu revizii facute la fiecare 10K km la reprezentanta (Asko Chiajna). Pot furniza tot istoricul inclusiv facturi doveditoare. Nu am avut nicio problema cu ea, tot ce a fost nevoie de inlocuit am inlocuit la indrumarile celor de la Asko. Saptamana viitoare va primi discuri si placute noi (OEM) si mai am un kit de revizie pe care il dau cu masina (filtre OEM + 1 set de stergatoare OEM)

          Taxa auto a fost platita si nerecuperata. Este inca in garantie pana la 12.06.2020 sau pana la 160K km, ITP-ul este valabil pana la 20.06.2020. Dotarile sunt cele standard pentru 2.0 benzina Executive.
          Masina se vinde cu:
          - jante aliaj 17" AEZ cu anvelope de vara Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 225/50/17 (VECHIME 1 sezon)
          - jante aliaj 17" originale Honda cu anvelope de iarna GoodYear Ultragrip Performance Gen1 225/50/17 (VECHIME 2 sezoane)

          Daca e cineva interesat astept un PM. Azi va aparea anuntul si in aria dedicata.
          '18 Honda Civic Type R FK8 GT
          '14 Honda Accord 2.0 CU1 EXEC M/T
          ex '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T

          Comment


          • #35
            If only...era automata..aveai un posibil cumparator in persoana mea.

            Comment


            • #36
              Eu zic ca CU1 + automata nu prea e o combinatie buna...CU2 + automata e altceva.
              '18 Honda Civic Type R FK8 GT
              '14 Honda Accord 2.0 CU1 EXEC M/T
              ex '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T

              Comment


              • #37
                Masina a fost vanduta. rog un operator sa inchida thread-ul
                '18 Honda Civic Type R FK8 GT
                '14 Honda Accord 2.0 CU1 EXEC M/T
                ex '08 Honda Accord 2.0 SSE M/T

                Comment


                • #38
                  Operator??? N-avem operatori sau nu-i știm. Cred că stau ascunși.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment

                  Working...
                  X